1

Temat: Czarnogóra - warta poznania?

Zastanawiam się nad się nad spędzeniem urlopu w Czarnogórze. Myślicie, ze warto się tam wybrać? Co warto tam zobaczyć?

2

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Ciekawe miejsce i kultura warta poznania, ja bym pojechała:) Poza tym te ich wina i kuchnia, mmm...

3

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Na mnie największe wrażenie zrobiła Zatoka Kotorska.Kotor to malownicze miasto pełne zabytków,położone nad zatoką i wśród gór.Niesamowity klimat i niezapomniane widoki.Jeżeli lubisz zwiedzanie i spacery po górach to polecam.

4

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Zamierzasz jechać sama czy na jakąś wycieczkę? Ja byłam z warszawskim biurem podróży na wyjeździe piętnastodniowym. Było fantastycznie. udało mi się dużo zwiedzić. Oprócz Czarnogóry zobaczyłam również Macedonię, Chorwację, Serbię, Bośnie i Hercegowinę. Muszę przyznać, że ta wycieczka zrobiła mi taki przedsmak i z chęcią wrócę ponownie nad morze w Ulcinj noraz nad plażę jeziora w Ochrydzie.

5

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Myślałam o opcji wycieczki objazdowej. Przyglądałam się różnym propozycjom wyjazdów ale najlepiej to chyba wygląda z Wytwórnia Wypraw. Dużo będzie można zobaczyć i cena jest przystępna, w której oprócz przejazdu, noclegu, ubezpieczenia jest nawet częściowe wyżywienie. Alka33, a Ty z jakim biurem jechałąś?

6

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

W Czarnogórze byłam z Wytwórnia Wypraw. Lubię z nimi podróżować bo mają oryginalne kierunki wycieczek, a ich plan zwiedzania opiewa w mnóstwo atrakcji i wiele można zwiedzić i zobaczyć.

7

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Alka33 miło "słyszeć", ze jesteś zadowolona z wyjazdów z tym warszawskim biurem. Ja nie byłam jeszcze z nimi na żadnym wyjeździe. Jednak skusiłam się w chwili gdy zapoznałam się z całkowitym planem wycieczki. Bardzo przypadł mi do gustu. Mam nadzieję, że to będą wakacje pełne wrażeń i niezapomnianych przepięknych widoków, które postaram się uchwycić w kadrze aparatu.

8

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Podobno czarnogórskie wybrzeże przepiękne smile

9

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

nie polecam ludziom którzy niepewnie czują się za kierownicą i mają lęk wysokości. Drogi nie mają barierek, a mijanka z cysterną przy przepaści 800 m do przyjemnych nie należy. Poza tym droga szutrowa o statusie międzynarodowym to standard. Uwaga w BiH i na Chorwacji można dostać mandat (700 Euro) za brak założonej koszulki nawet we własnym samochodzie. Zdarzają się policjanci ubrani po cywilnemu na motocyklach prowokujący szybka jazdę.

10

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

W nocy zaczął płonąć mój ulubiony autocamp. Nie wiem czy uda się tam spędzić wakacje, a planowaliśmy wyjazd w drugiej połowie sierpnia. Z pewnością to wydarzenie przypomina mi o konieczności wykupowania ubezpieczeń turystycznych. W ubiegłym roku ubezpieczaliśmy się w TU Europa [url]http://tueuropa.pl/travel-world.htm[/url] . Głównie dlatego że ubezpieczenie obejmuje również aktywny wypoczynek, a na Veslo można nurkować szczególnie w grotach fluorescencyjnych. To fajna zabawa, ale można się porysować o skały lub nadziać na jeżatkę jak jest fala. Przed tym nie zabezpieczy zwykła pianka do nurkowania i trzeba mieć solidny kombinezon, a na taki mnie nie stać.
[img]http://www.montenegropulse.com/images/Blue-cave.jpg[/img]

Ostatnio edytowany przez dalia75 (2017-07-17 18:22:44)

11

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Ja tam jestem zdania, że warto zwiedzać Polskę, np. Kielce. Tu możecie sprawdzić pogodę [url]https://www.meteoprog.pl/pl/weather/Keltse/[/url]

12

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

[quote=laraby]nie polecam ludziom którzy niepewnie czują się za kierownicą i mają lęk wysokości. Drogi nie mają barierek, a mijanka z cysterną przy przepaści 800 m do przyjemnych nie należy. Poza tym droga szutrowa o statusie międzynarodowym to standard. Uwaga w BiH i na Chorwacji można dostać mandat (700 Euro) za brak założonej koszulki nawet we własnym samochodzie. Zdarzają się policjanci ubrani po cywilnemu na motocyklach prowokujący szybka jazdę.[/quote]

No to utwierdziłam się w przekonaniu, że dobrze robię, że jadę tam z Wytwórnią Wypraw. Zawodowi kierowcy zdecydowanie poradzą sobie z taki warunkami jazdy. Ja nie czuła bym się tam komfortowo za kierownicą i pewnie niewiele bym zwiedziła. Tak przynajmniej mam gwarancję zobaczenia wielu miejsc.

13

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Fajnie byłoby tam kiedyś pojechać...