1

Temat: Czarnogóra - warta poznania?

Zastanawiam się nad się nad spędzeniem urlopu w Czarnogórze. Myślicie, ze warto się tam wybrać? Co warto tam zobaczyć?

2

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Ciekawe miejsce i kultura warta poznania, ja bym pojechała:) Poza tym te ich wina i kuchnia, mmm...

3

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Na mnie największe wrażenie zrobiła Zatoka Kotorska.Kotor to malownicze miasto pełne zabytków,położone nad zatoką i wśród gór.Niesamowity klimat i niezapomniane widoki.Jeżeli lubisz zwiedzanie i spacery po górach to polecam.

4

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Zamierzasz jechać sama czy na jakąś wycieczkę? Ja byłam z warszawskim biurem podróży na wyjeździe piętnastodniowym. Było fantastycznie. udało mi się dużo zwiedzić. Oprócz Czarnogóry zobaczyłam również Macedonię, Chorwację, Serbię, Bośnie i Hercegowinę. Muszę przyznać, że ta wycieczka zrobiła mi taki przedsmak i z chęcią wrócę ponownie nad morze w Ulcinj noraz nad plażę jeziora w Ochrydzie.

5

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Myślałam o opcji wycieczki objazdowej. Przyglądałam się różnym propozycjom wyjazdów ale najlepiej to chyba wygląda z biurem. Dużo będzie można zobaczyć i cena jest przystępna, w której oprócz przejazdu, noclegu, ubezpieczenia jest nawet częściowe wyżywienie.

6

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

W Czarnogórze byłam z przyjaciółmi. Lubię z nimi podróżować bo wybierają oryginalne kierunki wycieczek, a ich plan zwiedzania opiewa w mnóstwo atrakcji i wiele można zwiedzić i zobaczyć.

7

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Alka33 miło "słyszeć", ze jesteś zadowolona z wyjazdów . Ja nie byłam jeszcze na żadnym wyjeździe. Jednak skusiłam się w chwili gdy zapoznałam się z całkowitym planem wycieczki. Bardzo przypadł mi do gustu. Mam nadzieję, że to będą wakacje pełne wrażeń i niezapomnianych przepięknych widoków, które postaram się uchwycić w kadrze aparatu.

8

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Podobno czarnogórskie wybrzeże przepiękne smile

9

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

nie polecam ludziom którzy niepewnie czują się za kierownicą i mają lęk wysokości. Drogi nie mają barierek, a mijanka z cysterną przy przepaści 800 m do przyjemnych nie należy. Poza tym droga szutrowa o statusie międzynarodowym to standard. Uwaga w BiH i na Chorwacji można dostać mandat (700 Euro) za brak założonej koszulki nawet we własnym samochodzie. Zdarzają się policjanci ubrani po cywilnemu na motocyklach prowokujący szybka jazdę.

10

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

W nocy zaczął płonąć mój ulubiony autocamp. Nie wiem czy uda się tam spędzić wakacje, a planowaliśmy wyjazd w drugiej połowie sierpnia. Z pewnością to wydarzenie przypomina mi o konieczności wykupowania ubezpieczeń turystycznych. Głównie dlatego że ubezpieczenie obejmuje również aktywny wypoczynek, a na Veslo można nurkować szczególnie w grotach fluorescencyjnych. To fajna zabawa, ale można się porysować o skały lub nadziać na jeżatkę jak jest fala. Przed tym nie zabezpieczy zwykła pianka do nurkowania i trzeba mieć solidny kombinezon, a na taki mnie nie stać.

Ostatnio edytowany przez dalia75 (2017-07-17 18:22:44)

11

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Ja tam jestem zdania, że warto zwiedzać Polskę, np. Kielce.

12

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

[quote=laraby]nie polecam ludziom którzy niepewnie czują się za kierownicą i mają lęk wysokości. Drogi nie mają barierek, a mijanka z cysterną przy przepaści 800 m do przyjemnych nie należy. Poza tym droga szutrowa o statusie międzynarodowym to standard. Uwaga w BiH i na Chorwacji można dostać mandat (700 Euro) za brak założonej koszulki nawet we własnym samochodzie. Zdarzają się policjanci ubrani po cywilnemu na motocyklach prowokujący szybka jazdę.[/quote]

No to utwierdziłam się w przekonaniu, że dobrze robię, że jadę tam. Zawodowi kierowcy zdecydowanie poradzą sobie z taki warunkami jazdy. Ja nie czuła bym się tam komfortowo za kierownicą i pewnie niewiele bym zwiedziła. Tak przynajmniej mam gwarancję zobaczenia wielu miejsc.

13

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Fajnie byłoby tam kiedyś pojechać...

14

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Tam jest chyba niespokojnie, w ogóle to takie tereny gdzie nie bardzo wiadomo kto jest kto i co nas może spotkać. Ja jednak wolę spokojniejsze miejsca...

15

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Niespokojnie w Czarnogórze? Byłem dwa razy na wakacjach bez najmniejszych problemów i na urlop to świetne miejsce.

16

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Pojechalabym w takie urokliwe miejsce....

17

Odp: Czarnogóra - warta poznania?

Kilka dni temu koleżanka wróciła z wyprawy, na trasie której była również Czarnogóra. Przepiękne miejsca i żadnych problemów z lokalsami nie było.