26

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

U mnie królują soki pomarańczowe

27

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Wyciskane są najlepsze, ale nie zawsze mam możliwość pić takie. Ale szukam w miarę naturalnych produktów, m.in takich jak ROKO Fun: [url]http://www.rokofun.pl/produkty/[/url] smile są dobre, nie zawierają cukru, natomiast mają w sobie  naturalne składniki oraz wysoką zawartość witamin smile

28

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Sok z marchwi i grejpfruta polecam!

29

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Uwielbiam soki wyciskane ze świeżych owoców. Mam swoje działkowe owoce, więc pestycydami nie muszę się martwić.

30

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Jasne, że wyciskane soki są zdrowe. Zawsze jak są dostępne owoce w niskich cenach to wkładam je do sokownika i mam pyszny napój. Gorzej zimą, kiedy nie ma takiego urozmaicenia wśród owoców, wówczas najczęściej sok żurawinowy [url]https://www.frisco.pl/pid,42817/n,bioavena-sok-zurawinowy-100-500ml-bio/stn,product[/url] . Oczywiście taki naturalny, bez cukru i innych dodatków

31

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Zdrowe jeśli są wyciskane z owoców, których pochodzenie znacie. Większość owoców dostępnych na sklepowych półkach pochodzi z upraw, w których stosowane są opryski, nawozy. Co prawda można kupić owoce od rolników, którzy nie stosują nawozów, można też je kupić w sklepach ze zdrową żywnością, ale moim zdaniem przetwarzanie ich nie ma najmniejszego sensu, bo raz, że to pochłania czas a dwa że to jest dużo droższe od kupnych soków, nawet tych soków, które zrobione zostały z bio owoców. Takie zdrowe soki możecie kupić np. tutaj [url]http://www.jedzpij.pl/sok_z_wisni[/url] . Soki nie są bardzo drogie, kosztują niecałe 10zł za litr a są to soki wykonane w 100% z owoców, a jak pewnie wiecie te chemiczne soki dostępne w marketach kosztują 4-5zł za litr. Moim zdaniem jest to duża różnica cenowa i warto kupować właśnie takie soki. Nie pamiętam dokładnie ile soki wychodzi z kilograma wiśni, ale na pewno nie jest to litr, a musimy też odliczyć wagę pestek, bo wiśnie musimy wcześniej wydrylować . Wiśnie też są dość drogie, bo w pierwszym lepszym warzywniaku ich cena w sezonie wynosi ok. 7-8zł/kg a nie są to wiśnie bio.

32

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Ja odkąd mam wyciskarkę, piję soki codziennie. Zazwyczaj biorę owoce z mojego sadu, ale jak nie ma takiej możliwości to kupuję na bazarku i myję je szczoteczką żeby zmyć te wszystkie toksyczne substancje ze skórki. Trzeba też się zaopatrzyć w dobrą wyciskarkę, ja mam firmy Kalorik i bardzo osbie chwalę bo mogę nawet wycisnąć sok z buraka do zupy smile

33

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

soki z jednodniową datą ważności są ok. jeszcze lepiej wycisnąć samemu. a JESZCZE LEPIEJ po prostu zjeść owoc, tak jest najzdrowiej, bo w soku jest sam cukier i uciekają nam witaminki i inne takie zawarte w miąższu, skorce itp.

34

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Moim zdaniem lepiej postawić na soki wyciskane własnoręcznie, niż te w kartonikach na sklepowych półkach. Nie potrzeba nam do tego niewiadomo jak wielkiego sprzętu jak w profesjonalnej kawiarnii, gdzie wyciskają soki a tylko mała sokowirówka. Znalazłam w sieci taką [url]http://www.eldom.eu/produkt/mini-sokowirowka-sk10-eldom[/url] i szczerze powiem,że chyba sama się na nią skuszę. Jest bardzo poręczna, nie zajmnie wiele miejsca w kuchnii a co najważniejsze - pomoże przyrządzić pyszne soki.

35

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Zgadzam się z tym w 100%. Nic dodać, nic ująć.

36

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Osobiście posiadam wyciskarkę Kenwood, z której jestem bardzo zadowolona. W naszym codziennym menu znajdują sie właśnie świeżo wyciskane soki.

37

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Soki są zdrowe tylko z ekologicznych warzyw i owoców, bo tak naprawdę od tego to zależy... A nie od typu wyciskarki:)

38

Odp: Świeżo wyciskane soki - czy zdrowe?

Ja uwielbiam soki z zielonych warzyw liściastych!