1

Temat: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Parabeny to konserwanty i są dozwolone w kosmetykach ale ...
No właśnie ale okazuje się, że działanie estrogenne parabenów może być przyczyną m.in. rozwoju raka piersi a u mężczyzn, wpływa na obniżenie płodności. Amerykańska Agencja Żywności i Leków podaje, że człowiek ważący 60kg, wchłania dziennie około 76mg parabenów, z czego aż 50mg pochodzi z kosmetyków.
Wszechoobecność parabenów w kosmetykach potwierdzają ostatnie wyniki niemieckich naukowców, które ujawniają, że w większości z 60.000 badanych przez nich kosmetykach dominują parabeny - a w kremach dla dzieci są powszechnie obecne sad - zdumiewające zwłaszcza w kontekście wyżej opisywanego negatywnego wpływu parabenów na organizm (

Na co zawracacie uwagę gdy kupujecie kosmetyki ?
Czy czytacie etykiety ?
Jakich kosmetyków poszukujecie ?
Czym się kierujecie przy zakupach ?
I gdzie najczęściej kupujecie kosmetyki ?

Ostatnio edytowany przez Zakupohologiczka (2013-09-06 13:41:06)

2

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Najczęściej kupuję w pobliskiej drogerii, przyznam się że raczej patrzę na datę ważności anie na skład, ale to może dlatego ze nigdy nie miałam poważniejszych problemów skórnych...

3

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja staram się kupować te bez SLS, słysząłam że to bardzo szkodliwy składnik...

4

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Od jakiegoś czasu zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków, to czy były testowane na zwierzętach, na ich datę ważności. Stosowanie takich naturalnych kosmetyków pozytywnie mnie zaskoczyło. Skóra przestała być zaczerwieniona, co wcześniej przypisywałam reakcja na zmianę marki kosmetyku, teraz wiem, że owszem była to reakcja, ale na parabeny, z czasem skóra co prawda przyzwyczajała się do nich, ale okresowe wypryski, zaczerwienienia, pojawiające się naczynka, z którymi borykam się od lat, nie należały do przyjemności. Teraz pożegnałam się z tego typu problemami raz na dobre. Nie obciążam skóry chemią, kupuję kosmetyki w sprawdzonych punktach i mam pewność, że są to produkty bezpieczne, zresztą widzę efekty. Ważne jest też, żeby pielęgnować cerę zgodnie z jej typem. Dawniej mniej się tym przejmowałam i stosowałam często kosmetyki dobrane wiekowo. Jednak bywa to złudne, musimy przede wszystkim patrzeć na indywidualne potrzeby naszej skóry i w ten sposób dobrać odpowiednie [url=http://www.helfy.pl/kosmetyki-naturalne]kosmetyki[/url]. Jeśli do tego wyeliminujemy zbędną chemię z kosmetyków to wówczas na pozytywne efekty nie trzeba będzie długo czekać.

5

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja już od lat kupuję tylko naturalne kosmetyki oparte na wyciągach roślinnych nie zawierające parabenów.  Znajoma zachęciła mnie do kosmetyków gabinetowych marki OrganicSeries, które używane są w profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej. Naprawdę super kosmetyki w przystępnej cenie, których efekty widoczne są już po pierwszych tygodniach użytkowania.

6

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

[quote=Zafira]Ja staram się kupować te bez SLS, słysząłam że to bardzo szkodliwy składnik...[/quote]

Zatyka pory i gromadzi się w skórze. Przekonałam się do kosmetyków z Tołpy właśnie dlatego, że nie mają parabenów i SLS-ów.

7

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja także staram się wybierać kosmetyki bez SLS-ów. Coraz więcej czytam na temat sprawdzania składów itp. Sama jednak nie znam się na tym. Szukam w sieci informacji. Znalazłam [url=http://artvocado.pl/co-to-sa-parabeny-fakty-i-mity-na-temat-parabenow/]parabeny fakty i mity na artvocado.pl[/url]. Myślę, że warto przeczytać!

8

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

W sumie ja ostatnio kupuję kosmetyki przez internet, więc mam czas na to, żeby sprawdzić każdy składnik, którego nie znam. Trochę to trwa, ale dzięki temu kupuję dobre kosmetyki.

9

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Najważniejsze aby kosmetyki były naturalne!! Nie zawierały szkodliwych siarczanów, żrących chemikaliów, parabenów, silikonów, syntetycznych kompozycji zapachowych. Powinny zawierać za to ekstrakty ziołowe.
Jako przykład niech posłuży szampon Cibaderm [url]http://wokolnatury.pl/product-pol-150-Szampon-do-wlosow-z-zawartoscia-olejku-CBD-z-konopi-474-ml.html[/url]

10

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja od niedawna korzystam z kosmetyków naturalnego pochodzenia i powiem Wam, że sama nie byłam do nich przekonana. Moja skóra była może nie w rewelacyjnym stanie, ale powiedźmy, że nie miałam z nią jakichś strasznych problemów, więc nie było potrzeby zmieniać tego co już było na półce (przyzwyczajam się, jestem niechętna zmianom z natury). Pewnego dnia dostałam jednak w prezencie od faceta kilka rzeczy od naturativ.pl Zaczęłam stosować i muszę powiedzieć, że równica jest ogromna. Chodzi nie tylko o wygląd cery, ale też o jakość samych kosmetyków. Ciężko je do czegoś przyrównać. Na razie nie zamierzam nic dodatkowo zamawiać, bo lubię najpierw dany kosmetyk "skończyć" przed zakupem nowego, ale jak tak będzie ze wszystkim u nich to być może się całościowo "przerzucę".

11

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja bardzo często kupuję naturalne kosmetyki przez internet. W drogeriach mają bardzo ograniczony zasób takich produktów bez parabenów, czy SLS.

12

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja zwykle najpierw szukam porad kosmetycznych w sieci. I gdy trafiam na taką stronę i tam są polecane dermokosmetyki, to wybieram właśnie takie. Nie kupuję bez zastanowienia. Kosmetyki w moim przypadku są bardzo przemyślane.

13

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Sprawdzam skład nowych produktów, żeby się przekonać, czy posiadają wysuszające składniki.
Tak więc wszelkie parabeny, SLS, inne związki soli odpadają w przedbiegach.
Mam wrażliwą skórę i dość się już nacierpiałam z powodu złego doboru kosmetyków czy szamponów.

14

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Jak kupuję tylko kosmetyki bez SLS!

15

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Czytam składy, ale nie czepiam się większości składników. Raczej składu jako całości, że np. nie ma tego czy tego albo coś jest na samym końcu. Z tego, co mi wiadomo, chyba methylparaben występuje w jagodach wink

16

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja na składniki zaczęłam zwracać uwagę już jakiś czas temu. Poznałam dzięki temu markę emani, która nie zawiera parabenów, talku, wypełniaczy. Muszę przyznać, że kosmetyki są dosyć drogie, ale naprawdę wydajne i świetne! Mi się naprawdę dobrze sprawdzają. Używam od jakiegoś roku i widzę dużą różnicę.

17

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja szczególną uwagę zwracam na skład podkładów, z doświadczenia już wiem, że takie zawierające w swoim składzie talk nie są dla skóry dobrym pomysłem. Niejeden już kosmetyk uszkodził moją skórę. Najlepiej sporządzić sobie taką listę z substancjami szkodliwymi w kosmetykach i starać się ich unikać, można się posiłkować informacjami w internecie np. na tej stronce -  , artykuł podzielony jest na dwie części, warto zajrzeć do obu, poczytać o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nas w kosmetykach, a następnie sprawdzić czy te których obecnie używamy ich nie zawierają smile

18

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Kosmetyki które kupuję muszą być naturalne, nietestowane na zwierzętach, bez alkoholu i innych paskudztw. i nie za drogie, bo można kupić dobre rzeczy w rozsądnych cenach, powiedzmy do 30 zł. dobrze też, jeśli jest to polska marka.

19

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Kochane parabeny nie są wcale najgorsze. Jest bardzo wiele innych składników, na które proponowałabym uważać:

sls y
parafiny
oleje mineralne
edta
NO i jest ich jeszcze wiele , wiele innych ( niektóre maja okropnie uczulające działanie).

Najlepiej jest przerzucić sie na kosmetyki naturalne oraz dobrać sobie taką pielęgnację do konkretnej pory roku. Zaprocentuje to na przyszłość.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-08-31 06:46:31)

20

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Warto zwrócić uwagę na to co się kupuje i czego używa do pielęgnacji, natrafiłam w sieci na ciekawy artykuł. Właściwie to wywiad z ekspertką w swoim fachu.  Wyjaśnia wiele spraw, które nie dla każdego są jasne i oczywsite. Warto poświęcić chwilkę i przeczytać o co w tym wszystkim chodzi.

21

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Tak, ja też zaczęłam zwracać uwagę na skład kosmetyków, skuteczniejsze są te naturalne więc nie widzę potrzeby wydawania pieniędzy na te zwykłe. Przeważnie kupuję fresh& natural, są w drogerii na moim osiedlu a można je też kupić w necie

22

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Dziewczyny szukam jakiejś sprawdzonej firmy z kosmetykami naturalnymi? Wiele opinii słyszałam o Annabells Minerals. Interesuje mnie przede wszystkim podkład mineralny, ale mam cerę naczynkową i spotkałam się z opinią, że podkład od Annabells ma dość słabe krycie. Trafilam też na sklep internetowy Czy któras z Was może miała styczność z tymi kosmetykami ?

23

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Bardzo fajne kosmetyki ma Manna, godne polecenia są zwłaszcza mydła.

24

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

Ja mam duży problem z uczuleniami na kosmetyki. Obecnie używam do twarzy tylko kremów pharmaceris kupowanych w aptece. To jedne z niewielu kremów na które nie mam uczulenia. Mogę używać jeszcze czysty olej kokosowy i arganowy.

25

Odp: Kosmetyki bez parabenów - na co zwracacie uwagę w kosmetykach

ma być bez sls, sles, parafiny, alkoholu i pegów, sama stosuję tylko naturalne kosmetyki