1

Temat: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?
Takie kłucie jakby - ale co ciekawe odstawiłam słodycze i tłuszcze, na 3 dzień - ból jak 150.
?

2

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Jest możliwość, że gdy nagle zmieniłaś dietę to pojawił się ból brzucha. Wymieniłaś produkty, który wykluczyłaś ze swojej diety. A czy jest coś, czym je zastąpiłaś? Coś nowego, czego wcześniej nie jadłaś a teraz zaczęłaś spożywać? Może to te produkty są przyczyną bólu, jaki się pojawił? Oczywiście przyczynami Twojego bólu mogą być też inne czynniki niezwiązane ze zmianą w diecie. Może po prostu czas diety i innej przyczyny sie zbiegł. Ból brzucha może być spowodowany także nerwami. Dużo osób zmaga się z przewlekłym stresem w codziennym życiu. Warto zadbać o siebie i zrobić sobie badania, aby dowiedzieć się o stanie swojego zdrowia.

3

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Widocznie coś ci nie pasuje w tej diecie.

4

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Czy tylko odstawiłaś pewne pokarmy, czy może dołączyłaś do diety coś, czego było w niej do tej pory mało? Może to przez jakieś niewskazane połączenia różnych produktów albo jedzenie czegoś, co komponowane z innymi elementami diety nie było tak "ostre" dla przewodu pokarmowego jak jedzone samo?

Albo... masz syndrom odstawienia słodyczy wink

5

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Pewnie, że mogą. Jeśli zrezygnowałaś np. z błonnika albo zjadasz za dużą ilość białka. Lepiej postaw na zbilansowaną dietę, a jeśli chcesz schudnąć to dodaj do tego suplement, który pomoże Ci wyeliminować przyczyny nadwagi. To produkt naturalny  więc nie będzie negatywnie wpływał na Twój organizm.

6

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Żołądek źle znosi zmiany, może rozboleć jak dostanie coś innego niż to, do czego go przyzwyczailiśmy...

7

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Możliwe, że razem z rezygnacją z jednego - zastąpiłaś czymś innym. Mnie zawsze boli brzuch po słodzikach.

8

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

jak zjem coś kwaśnego to też czasem mnie boli. Dlatego unikam takich potraw. Mój żołądek woli neutralne smaki, a najlepiej gdyby były gotowane wszystkie posiłki dnia:)

9

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

No niestety żołądek jest bardzo wrażliwy na wszelkiego rodzaju zmiany. Ogólnie jeżeli planujemy wprowadzić lub usunąc coś z diety- warto to skonsultować z dietetykiem który najpierw zaleci badania krwi między innymi.

10

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Tak, miałam kiedyś taką reakcję organizmu na dość ostrą dietę.... nie da się od razu zrezygnować ze wszystkiego smile

11

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Może tak być jeśli zmiana jest naprawdę drastyczna np. na dietę wegańską? Dlatego może warto skorzystać z cateringu  , masz pewność że jesz zdrowie i dobrze przygotowane pokarmy. A jeśli taki stan jaki opisujesz utrzymuje się dłużej niż 3-4 dni, to radzę szybką wizytę u lekarza !

12

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Tak zła dieta może bardzo źle wpłynąć na twój żołądek. Może być tak, że załapałaś jakąś bakterie która wywołuje bóle brzucha. Powinnaś się zgłosić na badanie gastrologiczne. Nigdy nie wiemy czy akurat Nas nie męczą wrzody żołądka.Koniecznie zainteresuj się tym , przeczytałam że zajmują się głównie schorzeniami gastrologicznymi, znajduje się centrum we Wrocławiu, może mieszkasz niedaleko?

13

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

[quote=Baszka]Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?
Takie kłucie jakby - ale co ciekawe odstawiłam słodycze i tłuszcze, na 3 dzień - ból jak 150.
?[/quote]

Jasne, że tak. To pewnego rodzaju szok dla organizmu. Ja przeżywałam to samo, początkowo miałam biegunki, które z czasem przeszły w zaparcia. Miałam totalnie roztrojony układ pokarmowy. Musiałam pić elektrolity, by przywrócić prawidłową pracę jelit oraz trochę przystopować z dietą

14

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

[quote=olga83]Pewnie, że mogą. Jeśli zrezygnowałaś np. z błonnika albo zjadasz za dużą ilość białka. Lepiej postaw na zbilansowaną dietę, a jeśli chcesz schudnąć to dodaj do tego suplement, który pomoże Ci wyeliminować przyczyny nadwagi. To produkt naturalny więc nie będzie negatywnie wpływał na Twój organizm.[/quote]


Wybacz - nie neguję działania , jednak strasznie mnie drażnią teksty typu "produkt naturalny, więc nie będzie wpływał negatywnie na Twój organizm". Chemia organiczna też może być źle dobrana do organizmu i zaszkodzić - choć oczywiście w mniejszym stopniu niż chemia syntetyczna.

To samo jest z masażami - źle wykonany masaż MOŻE zaszkodzić!

15

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Jasne, że mogą się pojawić jakieś bóle brzucha po nagłej zmianie diety. Ja jeszcze sugerowałabym przyjrzenie się co dokładnie jesz na co dzień. Sprawdź sobie tą stronę /adres usunięty/ Możesz się dzięki niej dowiedzieć, czy produkty, które na co dzień jesz są zdrowe i mają odpowiedni skład. Ja musiałam zmienić kilka dotychczasowych nawyków.

16

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

tak - po nagłej zmianie diety z tej "niezbyt zdrowej" na super zdrową to możliwe. Wszystko powinno się robić stopniowo (tak samo jest np. przy rzucaniu papierosów czy alkoholu od ktorego sie jest uzaleznionym). Jeżeli chcesz sie dowiedziec kilku przydatnych rzeczy o zdrowym odzywianiu polecam Ci zajrzec na strone Urodaizdrowie.pl. Maja bardzo wiele fajnych artykułów.

17

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

jak najbardziej tak hmm ja po zmianie diety miałam bóle brzucha i problemy z wypróżnianiem
wybrałam się do specjalisty zeby podsunął mi pomysł jak się tego pozbyć-  zaczęłam pić więcej wody i odstawiłam diete na kilka dni i wszystko wróciło do normy

18

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

oczywiście, że tak... nie jesteśmy specjalistami, można zrobić sobie krzywdę.
Polecam poradzenie się specjalisty który ma ciekawą ofertę i oferuje darmową konsultację, więc nic nie tracisz wink

19

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Jasne, że tak . Żołądek moze byc przyzwyczajony do jednego stylu odżywiania się i jesli włączysz zupełnie inne odżywianie się to moze się w końcu zbuntować.  Sama tak właśnie miałam. Brzuch może również bolec z głodu. Pamiętajcie,ze nawet na najbardizej restrykcyjnej diecie nie powinnyście się głodzić. Nie jest to ani dobre, ani zdrowe, ani przyjemne. Jest bardzo wiele produktów z dużą zawartością błonnika, które można jeść aby zaspokoic głód.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-07-28 15:09:38)

20

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Każda zmiana w organizmie (a szczególnie ta nagła) może powodować ból i dyskomfort. Polecam trochę spokojniej podchodzić do wszelkich zmian.

21

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Dokładnie, radykalne zmiany sa ryzykowne.

Ostatnio edytowany przez knallcompl (2017-08-09 11:55:57)

22

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Każdy organizm reaguje inaczej na zmiany, zazwyczaj jednak nie są to pozytywne reakcje. Nagłe zmiany mogą powodować dyskomfort, szczególnie te w obszarze odżywiania. Ja staram się być rozsądna i wolę odstawić kilka produktów powoli niż od razu rozpoczynać rewolucyjną dietę. To dotyczy również innych zmian. Kiedy zaczęłam interesować się zdrowym odżywianiem poszukiwałam stron z ciekawymi artykułami. Tak trafiłam na  gdzie opisane są dolegliwości żołądkowe oraz sposoby, jak je zwalczyć.

23

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

To raczej może być nietolerancja na jakiś nowy składnik diety... Ja np. tak reaguję na produkty drożdżowe, bo rzadko je jem.

24

Odp: Czy od nagłej zmiany diety moga być bóle brzucha?

Ja nie lubię takich zmian, zawsze mój żołądek cierpi kilka dni