26

Odp: Publiczne czy prywatne?

według mnie publiczne wink nigdy nie dałabym do prywatnego chyba , że sprawdzonego u nas jest parę gdzie dbają tylko o kasę a nie o dzieci.

27

Odp: Publiczne czy prywatne?

a ja jakoś nie widzę różnicy, z resztą kiedyś tak myślałam że prywatne lepsze...dziś wiem że to zalęzy od placówki, od Dyrektora, wychowawców. Córeczka chodzi do przedszkola po sąsiedzku. I widzicie jak ją zapisywaliśmy była to placówka prywatna, ale po roku zmieniono ich na państwową...Tak samo jest, córcia bardzo lubi swoją panią, mają super warunki, bogaty program zajęć...tak więc to nie kwestia statusu a kadry zarządzającej.

28

Odp: Publiczne czy prywatne?

Poczytajcie sobie na temat żłobków, których programy są  stworzone w oparciu o pedagogikę Marii Montessori, moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie. Warto sobie zajrzeć na stronę one działają właśnie na takich zasadach. Sądzę, że prywatny żłobek to dobra opcja, wiadomo, że każdy z nas chce dla swojego dziecka jak najlepiej.

29

Odp: Publiczne czy prywatne?

Niestety czasem nie ma miejsc w publicznych

30

Odp: Publiczne czy prywatne?

Moja córka chodzi do przedszkola prywatnego.  Z kilku względów. Po pierwsze miałam problemy z zapisaniem jej do przedszkola publicznego. W większości placówek są zajęte miejsca i bardzo cięzko jest zorganizować miejsce dla malucha ( niektóre mamy zapisują dzieci już od razu po urodzeniu).
Po drugie porównałam sobie wygląd dwóch przedszkoli i jednak te prywatne są lepiej dostosowane do dzieci. Aktualnie  córka chodzi do przedszkola na Wołominie:

Polecam. Bardzo dobry standard, zadowolone dzieci.

31

Odp: Publiczne czy prywatne?

Ja zapisałam moją córkę do przedszkola Tęczowy świat dziecka. Ale zanim zapisałam pojechałam zobaczyć budynek, teren, sale i dowiedzieć się też o zajęciach dla przedszkolaków. Ważne też było dla mnie bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu. Popytałam tez mam jaka maja opinie o przedszkolu i każda jest zadowolona. Teraz wiem że wybór dokonałam dobry. Jesli szukacie przedszkola dla swojej pociechy to warto tam zapisać, nadal trwają

32

Odp: Publiczne czy prywatne?

Nie ma znacznie czy wybierzemy przedszkole prywatne czy publiczne, kluczowa jest kadra pedagogiczna, na to warto zwracać przede wszystkim uwagę. My wysłaliśmy dzieci do przedszkola niepublicznego w Legnicy - ] mają pedagogów z prawdziwego zdarzenia, kompetentnych, doświadczonych z ogromną wiedzą i odpowiednim podejściem.

33

Odp: Publiczne czy prywatne?

uwazem ze lepiej do państwowego, i dodac do tego zajecia dodatkowe z jezyka

34

Odp: Publiczne czy prywatne?

Ja powiem szczerze ,ze dla mnie to zadna różnica czy dziecko chodzi do prywatnego czy do państwowego. Moje chodzi do tgo drugiego i jest w porządku. Jedyny problem jaki jest ale to  jest wszedzie tak ,ze wiele matek przyprowadza dzieci chore do przedszkola. Potem zarażają te inne- zdrowe , które np są już wyleczone. Ogólnie dla mnie przedszkole to takie troche skupisko bakterii. dlatego my np zaproponowaliśmy rozwiazanie takie jak kupno oczysczacza powietrza . My jako rodzice poskałdamy się i moze jakos to  będzie wink

Ostatnio edytowany przez Kolia895 (2018-02-21 19:01:47)

35

Odp: Publiczne czy prywatne?

oj a ja uważam, że różnice są spore. I jestem za placówkami prywatnymi. Mój synek od 2 lat chodzi  i szczerze to miejsce polecam. Kameralne grupy, super ciocie, które potrafią zaopiekować się maluszkami. Fajna oferta edukacyjna - nauka i zabawa. Czesne też jest bardzo rozsądne smile

36

Odp: Publiczne czy prywatne?

Także się zgadzam ze stwierdzeniem, że placówki prywatne są lepsze od państwowych. My najpierw zapisaliśmy córeczkę do publicznego przedszkola, niestety mała niechętnie tam chodziła i narzekała praktycznie na wszystko, zmieniłam więc na prywatne przedszkole  - kiedy pierwszy raz spotkaliśmy się z Panią dyrektor byliśmy zaskoczeni tym jak wygląda nauka i ile zajęć dodatkowych do wyboru mają maluchy  np. balet...

37

Odp: Publiczne czy prywatne?

Najważniejsze aby dzieci były w przedszkolu bezpieczne i dla mnie nie ma większego znaczenia jakie zajęcia dodatkowe są dostępne, bo niewiele z tego zapamięta. Ważne jest natomiast czy placówka ubezpiecza dzieci a jeśli nie, co zrobić by było bezpieczne.

38

Odp: Publiczne czy prywatne?

Jeżeli decydujemy się na dodatkowe zajęcia jakie są z reguły w przedszkolach prywatnych to należy pamiętać, by kontynuować podobne zajęcia w szkole. Dzieciaki pozapominają jeżeli o to nie zadbamy.

39

Odp: Publiczne czy prywatne?

Fakt, poza tym prawda jest taka, że dzieci często chorują, a za prywatne przedszkole i tak się płaci, czy chodzą czy nie:) Jest mniej dzieci, lepsza opieka, ale płacić trzeba...

40

Odp: Publiczne czy prywatne?

Jest różnica w traktowaniu dzieci, jak się chce mieć dziecko pod lepszą opieką to niestety trzeba płacić