1

Temat: Kredyty i zadłużanie się

Macie w zwyczaju zaciągnie kredytów i pożyczek? Czy czy raczej wzbraniacie się przed tym? Jak już się gdzieś zadłużacie, to gdzie najczęściej?

2

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Ja tylko jak muszę to biorę pożyczkę. A kredyt hipoteczny to bałabym się zaciągać, bo wiadomo że w razie braku pieniędzy na spłatę traci się dom.

3

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Jak bym miała się zadłużać na kredyt na dom, to pewnie bym wybrała dom pasywny  , ponieważ sprawdza się rewelacyjnie pod względem oszczędności potem za rachunki. A kredyt jednak trzeba spłacać trochę czasu.

4

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Powiem tak, że czasami nie ma innego wyjścia. Trzeba zaciągnąć kredyt bo np chciałoby się kupić mieszkanie, wyremontować dom czy pojechać na wycieczkę. Banki są ściśle regulowane, to też jak ktoś mu podpadnie, bo np nie spłacił zobowiązania, to informacja o takiej osobie wędruje do specjalnej bazy zwanej KRD. Wtedy taka osoba dostaje szlaban na pożyczki bankowe i pozostają jedynie chwilówki. Na] masz jak coś porównanie tego co gdzie i za ile.

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-06-29 10:44:00)

5

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Jak człowiek ma nóż na gardle, to bierze się pożyczki, kredyt to inna sprawa, można w ten sposób sfinansować dom albo samochód, ale trzeba odpowiedzialnie podchodzić do sprawy. Świat finansów jest skomplikowany, dlatego przed podjęciem decyzji warto zasięgnąć informacji o co w tym wszystkim chodzi. Na szczęście teraz można bezpłatnie skorzystać z portali czy blogów typu  gdzie jest przedstawiony dokładnie cały proces kredytowy, znajdziecie tam dużo porad.

6

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Wątpie, że ktoś ma w zwyczaju branie kredytów. To jest raczej kwestia tego, że jak musisz to bierzesz i tyle. Raczej to są sprawy jednorazowe, może dwu, góra trzy, tak mi się przynajmniej wydaje. Uważam, też jak jak juz trzeba wziąć kredyt to trzeba go brać, a nie szukać po znajomych czy rodzinie. Szczególnie jeżeli chodzi o kredyty dla firmy. Na takie jest również bardzo dużo fajnych ofert, nppożyczka on-line bez bik. Bardzo szybka i bezpieczna gotówka smile

7

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Dodam jeszcze od siebie, ze wcale nie trzeba zaciągać kredytu,wypełniać tych wszystkich wniosków aby się zadłużyć. Są inne, lepsze sposoby... Mam tutaj na myśli założenie konta bankowego z debetem na koncie. W ten sposób można uzyskać linie kredytową rzędu 1-2 tys zł. Druga opcja to karta kredytowa, tutaj limit jest znacznie większy i opiewa na kwotę rzędu 10 tys zł. Można i 50 czy 100 tys zł, ale nie każdego stać na takie karty. Odpowiednie limity przydzielane są w zależności od możliwości finansowych.

Ostatnio edytowany przez lenne (2017-08-10 13:13:59)

8

Odp: Kredyty i zadłużanie się

[quote=lenne]Mam tutaj na myśli założenie konta bankowego z debetem na koncie. .[/quote]

Zależy w jakim banku i jakie, bo jak jest darmowy okres to ok, ale w wielu bankach nie ma i do tego są opłaty + duża opłata za odnowienie o roku. Miałam taką w PKO ileś procent co roku za odnowienie mi pobierali w formie opłaty.

9

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Banki wymagają szeregu dokumentów, których zebranie wymaga od nas czasu. Potem trzeba czekać na ich decyzję. Nie zawsze mamy na to czas. Wówczas możemy się zwrócić do , którzy mają znacznie prostsze procedury. Wiele zależy od tego, co się dzieje i ile mamy czasu, aby zebrać brakującą kwotę.

10

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Kredyt to poważna decyzja, ale czasami nie ma innego wyjścia, trzeba się zadłużyć. Zobaczcie sobie na przykład znajdziecie tam porównywarkę finansową, dzięki której można znaleźć najlepszą dla siebie ofertę kredytową. Wiadomo, że takie zobowiązanie znacznie obciąża domowy budżet, także należy mierzyć siły na zamiary.

11

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Kredyty to nic zlego:) Trzeba tylko poswiecic troche czasu na wybor odpowiedniego, a nie jest to wcale trudne. Mi pomogla stronka polecam tam zajrzec

12

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Braliście kiedyś pożyczkę w? Ostatnio szukam pożyczek i wpadłem na ciekawą ofertę : pożyczka od zaraz z decyzją w 15 min i pieniędzy do 24h. Tylko pytanie bo oprocentowanie mają dużo niższe niż w chwilówkach i niezłe raty proponują, a muszę kupić prezent na ślub i opłacić leczenie mojej mamy...  Stad pilna sprawa i potrzebny kredyt od zaraz. Macie jakieś doświadczenia związane z tą firmą?

13

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Moim zdaniem koniecznie trzeba unikać kolejnych pożyczek przy zadłużeniu. To do niczego nie prowadzi... Ale warto też monitorować aktualne oferty.

Ostatnio edytowany przez bubin1213 (2017-10-15 16:13:45)

14

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Nie warto brać kolejnyc kredytów, jeśli jest się zadłużonym... To się naprawdę mija z celem. Warto też kozystac z rankingów w necie.

Ostatnio edytowany przez mimi55 (2018-01-10 13:25:40)

15

Odp: Kredyty i zadłużanie się

w takich razach najlepszym rozwiązaniem jet jeden kredyt konsolidacyjny, który ma niższe raty i znacznie dłuższy czas spłaty. W banku Raiffeisen jest kredyt konsolidacyjny, którego połowę można przeznaczyć  na dowolny cel.

16

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Kredyt jest zawsze obciążeniem, wiec ja bym radziła unikać ich brania po prostu.

17

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Jeśli już bierze się kolejne kredyty, to trzeba to zrobić naprawdę z głową... Zastanawiam się, czy pożyczka na raty bez zaświadczeń będzie ok...

Ostatnio edytowany przez Ezbieta (2018-07-09 11:47:51)

18

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Czy bez zaświadczeń to nie są przypadkiem tylko te pożyczki, których zaciąganie bardziej szkodzi niż pomaga?

19

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Znam takich, którzy skutecznie uchylają się windykatorom nawet z takich firm... Wystarczy trochę znać prawo i dać to odczuć dzwoniącym natrętom...

20

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Serio? Czyli nie tylko ignorantia iuris nocet, ale też znajomość pomaga big_smile

21

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Tak naprawdę dopóki dana firma nie ma nakazu komorniczego to tylko może liczyć na dobrą wolę czyli strach dłużnika...

22

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Pożyczają ludziom, którzy nie mają z czego oddać, którzy nie potrafią używać pieniędzy, bo gdyby potrafili, to nigdy nie zgodziliby się na takie warunki, a potem co... liczą, że ktoś weźmie kolejną pożyczkę żeby spłacić ich pożyczkę?

23

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Albo na zlicytowanie tego, co dłużnik ma... Ale jeśli nie ma nieruchomości czy auta to raczej nie będzie z tego większych pieniędzy...

24

Odp: Kredyty i zadłużanie się

Łatwo się bierze kredyt, ale potem spłacać trzeba dużo więcej z odsetkami i to jest ból... Przecież koszt kredytu to obecnie przynajmniej 40% więc spłaca się prawie półtora raza tyle, ile się wzięło...