1

Temat: operacja zaćmy

Ostatnio moja mama dowiedziała się, że choruje na zaćmę i jedynym ratunkiem jest operacja. Niestety, u nas kolejki straszne, trzeba czekać 2 lata na zabieg, więc postanowiliśmy z mamą, że zapiszemy ją na zabieg za granicą, skoro jest taka opcja. Wybraliśmy Czechy, bo mieszkamy w niedaleko polskiego Cieszyna. Nie wiemy jednak, którą placówkę wybrać, bo wiele ma dobrych opinii. Możecie coś polecić?

2

Odp: operacja zaćmy

Dobry pomysł, warto poczytać opinie w sieci, tam ludzie piszą o swoich doświadczeniach.

3

Odp: operacja zaćmy

Cześć @vera1. Do Czech warto pojechać z One Day Clinic. Są bardzo profesjonalni, krótkie terminy - do dwóch tygodni. Więcej szczegółów znajdziesz na ich stronie

4

Odp: operacja zaćmy

Vera1, zdecydowanie sprawdź sobie AlfaVision. Moja babcia się tam leczyła i jest bardzo zadowolona. Na operację zaćmy czekała 2 tygodnie, a w dodatku nie tylko fachowo przeprowadzili operację, ale też pomogli jej uporać się z formalnościami do refundacji z NFZ. No i ich plusem jest to, że wszyscy tam mówią po polsku, więc Twoja mama dogada się z każdym lekarzem wink

Zresztą poczytaj sobie o tym sama:

5

Odp: operacja zaćmy

A możecie coś powiedzieć o Spektrum we Wrocławiu? Moja mama własnie szuka miejsca na operacje. Opinie, widziałam, całkiem niezłe, ale chętnie poznam też Wasze zdanie smile Ktoś coś? smile

6

Odp: operacja zaćmy

Zgadza się nie ma co zwlekać jeśli chodzi o operację zaćmy. Ja ze swojej strony polecam Voigt Medice z Krakowa  Poza usuwaniem zaćmy zajmują się też między innymi korektą stożka rogówki. Mają nowoczesny sprzęt i doświadczonych lekarzy a to jest gwarancja przeprowadzenia skutecznych zabiegów.

7

Odp: operacja zaćmy

Nie wybieraj się za granicę bo też mamy tutaj kliniki które wykonują takie operacje. Zobacz sobie klinikę Optergra nie wiem z jakiego miasta jesteś ale mają odziały w większych miastach. Personel jest bardzo dobrze wykwalifikowany, operują zaćmę wtórną i pierwotną zabieg trwa kilka chwil, jest rutynowy.

8

Odp: operacja zaćmy

Teraz wiele osób jeździ do Czech na takie operacje...

9

Odp: operacja zaćmy

Jeśli wybierzesz się do Czech i tam wykonasz operację usunięcia zaćmy w ramach refundacji NFZ, masz do wyboru kilka pakietów z soczewkami wewnątrzgałkowymi Zeiss albo Alcon. Ale to lekarz podpowie Ci, która będzie najlepsza dla Twoich oczu. Skorzystaj z zabiegu w w czeskim Cieszynie, a na zabieg będziesz czekać jakieś 2 tygodnie od terminu wizyty kwalifikacyjnej. Prawda, że szybko?

10

Odp: operacja zaćmy

Moja babcia nie jest  stanie podróżować, ma taki problem z chodzeniem, że nawet nie może iść po zakupy.. Dla takich osób powinny być szybsze terminy , żeby nie musialy jeździć za granicę...

11

Odp: operacja zaćmy

Na te operacje teraz nie ma limitów, więc można znaleźć ośrodek, który szybciej ma wolny termin