1

Temat: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Generalnie miało się w szkole angielski. Dogadam się, ale zależałoby mi na poziomie wyższym niż zaawansowany, aby można było czytać prasę, oglądać filmy po angielsku itd.
No właśnie, jakie sposoby nauki polecacie?

2

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Ja korzystam z samouczków z płytami, bo mogę po nie sięgnąć kiedy chcę i uczyć się jak długo chcę. To wygodne, bo czas nauki dostosowuję do swoich możliwości, ale wymaga samozaparcia. Uważam jednak, że najlepiej by było spotykać się z dobrym nauczycielem, bo on na bieżąco poprawia naszą wymowę.

3

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Tak to jest jak sie nie używa języka... .Znam ten ból wink Można bardzo łatwo zapomnieć to czego się wcześniej nauczyło w szkole.... Samodzielna nauka jest dobra, ale dość ciężko jest uczyć się gramatyki w ten sposob. Konwersacje to już inna bajka. Bez kontaktu z lektorem nie ma opcji nauczenia sie mówienia w obcym języku....

Proponowałabym podszkolic swój angielski i zapisać się na jakiś internetowy kurs z lektorem. Jest to wygodniejsze ponieważ nie musisz nigdzie wychodzić. No i taki kurs dużo Ci da ponieważ takie kursy z reguły są dość intnsywniejsze.

Ostatnio edytowany przez lenne (2017-06-19 07:26:06)

4

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Najlepiej zapisać się do szkoły językowej. Takie rozwiązanie ma sporo plusów: jest możliwość rozmowy w obcym języku, jest nauczyciel, który wyłapuje błędy, jest motywacja w postaci tego samego nauczyciela, który nadzoruje postępy w nauce. Można też zapisać się na 3-tygodniowy kurs wakacyjny

5

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Niektórzy mówią, że dobrym sposobem jest ustawienie w smartfonie i komputerze języka, którego się uczymy, jako domyślny. Polecam tylko wtedy, jeśli ktoś jest wystarczająco obeznany z interfejsem i wie, gdzie co jest big_smile
Rzeczywiście jest tak, że jeśli "natykamy" się na ten język korzystając z przedmiotów codziennego użytku, to jakoś nam to w głowie zostaje. Zauważcie, że na większości opakowań produktów spożywczych i kosmetyków, jest pełno napisów w języku angielskim, i te słówka nie stanowią dla nas problemu smile

6

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

No tak, ale są to tylko poszczególne słówka i to tylko z jakiejś danej dziedziny. W ten sposób nie nauczymy się jak się posługiwać tym językiem, nie popracujemy nad wymową, dlatego niezbędne według mnie są kursy. Jeżeli zależy nam na przyszłości i dobrej pracy, to warto zainwestować swój czas w tego typu profesjonalne szkolenie.

7

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Systematyczność - to jest klucz do dobrej nauki języka. Inaczej szybko zapomina się część materiału po przerwie...

8

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Trzeba odważyć się mówić, układać zdania, bez tego nie nauczymy się dobrze żadnego języka. najszybciej uczą się ludzie zmuszeni porozumieć się w danym języku.

9

Odp: Efektywne sposoby nauki języka angielskiego

Z tym jest u mnie duży problem, blokuje mnie strach przed popełniania błędów....