26

Odp: Jakie buty do biegania?

dokładnie o tym chciałam napisać - zamiast skupiać się na marce to najpierw powinno się określić rodzaj swojej stopy.

27

Odp: Jakie buty do biegania?

Rodzaj stopy? W sumie słyszałam o tym, że buty powinny być dobrane, ale nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak.

28

Odp: Jakie buty do biegania?

Ja kupiłam sobie sportowe buty ponieważ mają specjalnie usztywnianą piętę. Niestety biegając mam tendencję do krzywienia stopy a te buty świetnie trzymają ją w ryzach.. Najbardziej spodobały mi się te czarne, model 8000. Ale niebieskie 700 Summer też są super! Może kupię w następnym miesiącu po wypłacie wink

29

Odp: Jakie buty do biegania?

Zobacz  poradnik na temat butów biegowych, masz tam właśnie opisane jak dopasować je do sposobu stawiania stopy, nawierzchni po jakiej najczęściej biegasz itd.

30

Odp: Jakie buty do biegania?

ja nie biegam jakoś zawodowo, tylko rekreacyjnie - są wygodne i się nie niszczą, a to najważniejsze

31

Odp: Jakie buty do biegania?

Buty do biegania muszą być dobrze dopasowane, ale teraz raczej nietrudno o tym, bo w sklepach sportowych łatwo na takie trafić.

32

Odp: Jakie buty do biegania?

Mam trampki z pogrubioną wkładką .
Długo szukałam odpowiednich, te są dla mnie najwygodniejsze.

33

Odp: Jakie buty do biegania?

Ja postawiłabym pytanie raczej tak: jaka masa ciała do biegania i jakie podłoże do biegania? Jeżeli ktoś ma za duża nadwagę, top póki co nie biegać tylko chodzić a najlepsze do biegania są leśne, polne ścieżki no w każdym razie nie beton czy asfalt. Szkoda stawów. Buty wówczas to trzeciorzędna kwestia.

34

Odp: Jakie buty do biegania?

Tylko, że łatwo się nabawić odcisków jeśli macie niewygodne buty, a nawet te wygodne mogą czasem spłatać psikusa. Warto mieć ze sobą zawsze plastry na odciski. Fajne są takie z kwasem salicylowym

35

Odp: Jakie buty do biegania?

Ja tam wam powiem, że używam takich najprostszych butów z decathlonu za 150zł. I dopóki nie biegacie profesjonalnie w zawodach itp to takie buty są w zupełności wystarczające. Nie ma co wydawać bez sensu kasy jeżeli dopiero zaczynacie. Może być tak, że wam się po prostu znudzi po kilku miesiącach a buty będą bez sensu stały w kącie.

36

Odp: Jakie buty do biegania?

Też jestem zdania, że takie najprostsze buty są zupełnie wystarczające. Czasmi widze jak moi znajomi biegają zaledwie miesiąc i już kupują sobie cały sprzęt i drogie buty. Potem spotykam ich po 3 miesiącach a oni już dawno nie biegają... DO biegania potrzebne sa tylko jakieś wygodne buty i ubranie. Nic więcej. Nie trzeba na to wydawać majątku.

37

Odp: Jakie buty do biegania?

A może jedne z tych butów? Ostatnio kupowałam mężowi buty do biegania w tym sklepie i bardzo dobrze mu się w nich biega. Buty są bardzo wygodne, lekkie i również bardzo dobrze wyglądają i mąż często w nich chodzi także na spacerach, po mieście z kolegami, gdy wychodzi na piwo. Sklep charakteryzuje się dużą ofertą obuwia do biegania, niskimi cenami i bardzo dobrą obsługą klienta.

38

Odp: Jakie buty do biegania?

Do biegania wystarczą nam zwykłe, ale wygodne buty za raptem 80 złotych. Nie ma sensu przepłacać za nie i kupować te za kilkaset złotych.

39

Odp: Jakie buty do biegania?

Jak ktoś chce biegac i nie zrobic sobie przy tym krzywdy - dobry but to podstawa. Należy je dobrac do typu stopy, sposobu biegania i nawierzchni po jakiej zamierzamy biegać. Na pewno bardzo dobre buty biegowe robi ASICS oraz Salomon (ale te juz sporo droższe).

40

Odp: Jakie buty do biegania?

Obuwie do biegania powinno zapewniać odpowiedni poziom amortyzacji stopom i kolanom oraz zapobiegać ewentualnym kontuzjom i uszkodzeniom stawów. Na pewno warto też zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów wykonane są buty do biegania. Obecnie każdy producent posiada swoje własne materiały, z których korzysta. Są to materiały syntetyczne najwyższej jakości, które poddaje się wielu badaniom i testom.

41

Odp: Jakie buty do biegania?

Biegając w nieodpowiednim obuwiu można sobie zrobic naprawdę dużą krzywdę :-(. Wszystkim sie wydaje, ze bieganie to najprostszy sport - wkładasz jakikolwiek dres i dowolne buty i juz, a to nie tak łatwo...

42

Odp: Jakie buty do biegania?

Nie znam się. Zawsze wydawało mi się, że buty muszą być wygodne.

43

Odp: Jakie buty do biegania?

Bez przesady z tymi nieodpowiednimi butami - jeśli są wygodne to wystarczy a te technologie to zostawcie komuś kto chce biegać maratony a nie parę km po parku.

44

Odp: Jakie buty do biegania?

Do biegania stawiaj na lekkie buty one są według mnie najlepsze. Jeśli zależy Ci na korzystnej cenie to polecałabym zajrzeć do internetu. Mają tam duży wybór i dobre ceny. Mam nadzieję, że znajdziesz tam coś fajnego smile

45

Odp: Jakie buty do biegania?

Też ostatnio biegam, a zaćżęło się od targów sportowych, które odbyły się 17-18 marca. Uczestnicy biegu mieli możliwość odebrania swoich pakietów sportowych. Każdy miał możliwość skorzystania z darmowych napojów oraz słodyczy, dzięki stanowisku ONICO. To właśnie oni byli sponsorem całego wydarzenia - przy okazji sponsorują też siatkarzy

46

Odp: Jakie buty do biegania?

Ja mam zwykłe z Decathlonu za 50 zł, ale biegam sporadycznie i po asfalcie, więc jestem zadowolona.

47

Odp: Jakie buty do biegania?

Tylko takie buty nie są zbyt zdrowe. Możesz łatwo nabawić się kontuzji.

48

Odp: Jakie buty do biegania?

Nie znam się na butach do biegania, ale spróbuję pomóc. Chociaż nie, to będzie raczej podpowiedź. Moim zdaniem należy zadać pytanie sprzedawcy w sklepie sportowym.

49

Odp: Jakie buty do biegania?

Najważniejsze to wygodne smile jeśli nie biegamy nałogowo, nie muszą być też drogie. Najlepiej spytać sprzedawcę (jeśli tam pracuje, powinien być przeszkolony w zakresie które buty do jakiego podłoża i do jakiej wagi).

50

Odp: Jakie buty do biegania?

Muszą też dobrze amortyzować stopę. Ja najbardziej lubię buty do biegania z reeboka.