51

Odp: Samochód nowy czy używany

Nowy to zawsze większa gwarancja, że nie był wyeksploatowany

52

Odp: Samochód nowy czy używany

Ale kilkuletni jest o połowę tańszy, a na naprawy tej różnicy raczej nie zdołasz wydać:)

53

Odp: Samochód nowy czy używany

Przyłączam się  do zdania Katiny. Auto wkrótce po wyjeździe z salonu traci od dwudziestu do trzydziestu procent wartości. Nie daj Boże jakaś stłuczka, a wartość samochodu leci łeb na szyję. M.in. dlatego z moim mężem, Robertem, zainwestowaliśmy w 5- letnią toyotę. Wprawdzie auto używane, ale spisuje się na razie elegancko. Korzystają z okazji, mam do Was pytanie. Zamierzamy właśnie zmienić ubezpieczalnię, znajomy namawia nas na tę firmę ( ma u nich polisę na swoją skodę). Policzyłam na ich stronie składkę, wyszła nawet niska cena. Ktoś coś pomoże ?

54

Odp: Samochód nowy czy używany

U mnie nie było wątpliwości - kupiłam samochód używany, ponieważ nowy, prosto z salonu, jest zbyt drogi. Ale koleżanka poleciła mi, żeby na polerowanie lakieru wybrać się , ponieważ to świetny pomysł na renowację karoserii. I dzięki temu auto wygląda o wiele lepiej.

55

Odp: Samochód nowy czy używany

Dokładnie tak, dodatkowo wysprzątać wnętrze i umyć jak po zimie bo nie wiemy czy zrobił to poprzedni właściciel. Kiedy kupimy zadbany, będzie z niego pociecha smile

56

Odp: Samochód nowy czy używany

Przyznam, że obecnie najbliżej mi do decyzji o zakupie nowego samochodu z Bawaria Motors MINI BMW. Przeglądałam ostatnio ofertę salonu w Trójmieścii można tam znaleźć wiele ciekawych propozycji aut w dobrym stanie. Myślę, że znajdzie się też coś dla mnie. smile

57

Odp: Samochód nowy czy używany

Moim zdaniem na nowy samochód mogą sobie pozwolić najbogatsi i właściciele firm. Ja bym była za używanym.

58

Odp: Samochód nowy czy używany

Ja tak samo, chociaż wiadomo, z używanymi wiążą się pewne problemy. Na przykład pewne części mogą być już wyeksploatowane i wymagać regeneracji -  możecie się dowiedzieć, jakie najczęściej.

59

Odp: Samochód nowy czy używany

Zanim się nabierze wprawy w jeżdżeniu lepiej kupić kilkuletnie autko, zamiast "zajeżdżać" nowe. Jak już się jest mistrzem kierownicy to wtedy można sobie pozwolić na nowe, bo tak to szkoda trochę.

60

Odp: Samochód nowy czy używany

Opel nie za specjalnie mi się podoba, moja znajoma nie dawno kupiła nową Mazdę  i przyznam że atrakcyjnie auto wygląda. Prowadzi się jeszcze lepiej, warto zainwestować w nowe auto i mieć spokój z wszystkimi naprawami itp.

61

Odp: Samochód nowy czy używany

Do BMW polecam tylko nowe i oryginalne części, ze sklepu

62

Odp: Samochód nowy czy używany

U nas ostatnio używany na firmę się sprawdził z  te aukcje Efl są naprawdę fajne. Można znaleźć perełki bardzo dobrym stanie za dobrą cenę. Po co nowy jak dużo kosztuje, a tu używany a jak nowy.

63

Odp: Samochód nowy czy używany

Najbardziej to się opłaca kupować te z instalacją lpg. A jeśli jej nie mają to szybko się o nią postarać, po co wydawać tyle kasy na benzynę skoro na lpg wydasz prawie o połowę mniej? Można to zresztą tu obliczyć  , jak masz większe auto i dużo jeździsz koszt montażu zwróci się już po pół roku

64

Odp: Samochód nowy czy używany

Tak tak w gazie, ale najlepiej aby miał instalację fabryczną, też takiego auta szukam, na razie mam w ulubionych ogłoszeniach to  z salonu, jeszcze na żywo nie oglądałam ale na zdjęciach kombi fajnie wygląda.

65

Odp: Samochód nowy czy używany

Niekoniecznie tylko nowy samochód jest gwarancją jakości. Można kupić dobry, używany samochód - ze sprawdzonego źródła. Jasne, jeśli ktoś ma preferencje na nowy, stać go, to dlaczego nie. Ja wymarzyłam sobie MINI Coopera, więc postawiłam na używaną wersję. Chociaż kupując w Bawaria Motors MINI nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że samochód jest sprawdzony pod każdym względem, zresztą, jest jak nowy smile

66

Odp: Samochód nowy czy używany

Używany, ale max. 5-letni, żeby nie psuł się za często i wyglądał nowocześnie.

67

Odp: Samochód nowy czy używany

Ja też bym postawiła na kupienie nowego samochodu, salony to jednak bezpieczna opcja. Sama kupowałam  -  bez problemu się na jazdę próbną umówisz i na pewno wybierzesz odpowiednie auto dla ciebie

68

Odp: Samochód nowy czy używany

Wszystko zależy od Twojego budżetu i oczekiwań wobec nowego auta. Dobrze jeśli auto nie generuje dużych kosztów w czasie eksploatacji i nie trzeba zbyt wiele płacić za ubezpieczenie auta.

69

Odp: Samochód nowy czy używany

Samochód do 5 lat jest mało wysłużony i moim zdaniem najlepiej opłaca się go kupić. Nowy zawsze jest sporo droższy, a płacimy więcej tylko właściwie za rocznik, a nie za jakość.

70

Odp: Samochód nowy czy używany

3-5 letni samochód warto kupić, bo jest jeszcze mało awaryjny a opłaty są już w normie.

71

Odp: Samochód nowy czy używany

Jak auto zadbane to i 10-letnie posłuży jeszcze nowemu kierowcy...