26

Odp: kaszel u maluszka

syrop z żyworódki super pomaga

27

Odp: kaszel u maluszka

Ten syrop na przeziębienie dla dzieci ma fajny skład. Same naturalne składniki. Jak będę w aptece to kupię go do apteczki. Niech sobie będzie w domu bo jak puści mróz to znowu zaczną się przeziębienia.

28

Odp: kaszel u maluszka

Zależy na jaki kaszel ,ja robię z cebuli zasypanej cukrem ,ale jeśli jest mokry to robię z buraka

29

Odp: kaszel u maluszka

My na mokry kaszel to podajemy Flavamed + PlantagoPharm Plus (na spokojne przespanie nocy - z meliską). Ta para bardzo dobrze się u nas sprawdza. Syrop z cebuli i czosnku z miodem też czasem robię, ale to tak bardziej dla wzmocnienia zdrowia, niż jako samodzielny "lek".

30

Odp: kaszel u maluszka

Zgadzam się, PlantagoPharm plus jest ratunkiem, jeśli chodzi o męczący wieczorny kaszel u maluszka. Fajnie uspokaja i wycisza, a do tego jeden z niewielu syropów, które dziecko chętnie zażywa, bo o smaku maliny.

31

Odp: kaszel u maluszka

ja na suchy mam syrop swojej produkcji z sosny a na mokry najczęściej stosuje fosidal, bo dodatkowo działa przeciwzapalnie. Przy obu rodzajach kaszlu trzeba podawać dzieciom dużo wody do picia, wtedy flegma szybciej się odrywa. Dobrym rozwiązaniem jest równiez inhalacja z soli fizjologicznej lub majeranku.

32

Odp: kaszel u maluszka

inhalacje z majeranku to raczej na katar, na kaszel moim dzieciom podaję zawsze ten od 3 roku życia można podawać, jest w saszetkach do rozpuszczania w wodzie, u nas pomaga, dużo łatwiej się odkrztusza i szybciej przechodzi nie dając innych powikłań jak zapalenie oskrzeli czy płuc.

33

Odp: kaszel u maluszka

Ja już raczej dzieciom to podaję syropy z apteki, nie wiem dlaczego ale jak raz się przejechałam na tym tak od teraz nie mogę się przełamać.

34

Odp: kaszel u maluszka

Z własnego doświadczenia wiem, że jak u mojego dziecka pojawia się kaszel to zaraz będzie też katar, gorączka i ogólnie przeziębienie. Od pewnego czasu stosuję tylko jeden syrop . Ze zdrowiem nie można eksperymentować, a ten syrop jest sprawdzony i naprawdę działa.

35

Odp: kaszel u maluszka

W takich przypadkach warto pomyśleć o tym, czy nie sięgnąć po syrop. Z tego, co można wyczytać na stronie producenta jego skład jest bezpieczny dla dzieci, które ukończyły trzeci rok życia, jak i starszych. Plusem tego leku jest to, że jest dostępny bez recepty w każdej aptece.

36

Odp: kaszel u maluszka

A ten dicotuss- ma jakis smak? Bo nie ukrywam, że moje dzieci tylko takie będą piły, jak ma smak miodu to nie mam co go nawet kupować.

37

Odp: kaszel u maluszka

Znam ten syrop, faktycznie może i ma smak miodowy trochę, ale za to jest sprawdzony i skuteczny na mokry i suchy kaszel, mam kłopoty z rozróżnieniem a wiem że kaszlu nie wolno bagatelizować

38

Odp: kaszel u maluszka

Jest też bardzo fajny płyn do kąpieli, który pomaga zwalczyć przeziębienie i grypę u dzieciaczków. Słyszałyście o nim? Moja siostra stosuje go jak tylko malucha zaczyna brać katarek i kaszel. Ten płyn w swoim składzie posiada olejek eukaliptusowy, który udrażnia drogi oddechowe i działa odkażająco. Po takiej kąpieli maluszek zdecydowanie mniej smarka i o wiele szybciej wraca do zdrowia.

39

Odp: kaszel u maluszka

na moje dzieci najlepiej działają ziołowe syropy przy kaszlu. Obojgu zawsze podaje dicotuss który zawiera i prawoślaz i miód więc w smaku jest super. Świetna sprawa bo można podawać na każdy rodzaj kaszlu a nawet o każdej porze dnia i nocy.

40

Odp: kaszel u maluszka

ehh to niestety u nas ten dicotuss odpada, moje dzieci z resztą jak i ja nie lubią smaku miodu hmm
Szkoda, bo powiem Wam szczerze ciężko jest znaleźć coś dobrego dla dzieci na kaszelek.

41

Odp: kaszel u maluszka

Dicotuss nie ma typowo miodowego smaku wink Jest w nim miód, ale sprawia on tylko, że syrop jest słodki. Ma prawoślaz więc miodu tak bardzo nie czuć. Spróbuj a się przekonasz

42

Odp: kaszel u maluszka

Poczytaj może o tym, jak powinno wyglądać leczenie kaszlu. Dzisiaj możesz zastosować zarówno domowe sposoby lub też zdecydować się na jeden z dostępnych leków bez recepty, który kupisz bez przeszkód w każdej aptece w Polsce.

43

Odp: kaszel u maluszka

Z tego, co wiem, to na kaszel można podawać dziecku syrop . Przy czym to jest syrop na kaszel suchy. Odpowiedni jest dla dzieci powyżej 25. m-ca życia.

44

Odp: kaszel u maluszka

Nam zawsze na kaszel pomaga Pyramidonek. Oczywiście jak długo się utrzymuje to koniecznie trzeba iść do lekarza bo z dziećmi nie ma żartów no ale pyramidonek jeszcze nas nie zawiódł

45

Odp: kaszel u maluszka

U nas bobolen się sprawdza. Moja młodsza pociecha nie toleruje żadnych syropów, nie pomagają ani prośby ani grośby. Ten był kolejnym na wypróbowanie, smaku oczywiście i dało radę, na szczęście dobrze hamuje kaszel bo bym chyba osiwiała.

46

Odp: kaszel u maluszka

Bobolen w razie potrzeby można dodawać do herbaty albo wody i dziecko pije jak zwykły napój, nie wiedząc nawet, ze to syrop wink

47

Odp: kaszel u maluszka

Mój synek (3  latka) bardzo nie lubi przyjmować żadnych medykamentów. Koleżanka poleciła mi syrop  właśnie na kaszel - pomyślałam - co mi szkodzi - i to był strzał w dziesiątkę smile Nie ma problemu z podaniem go maluchowi wink Syrop ma lekko miodowy smak. Ważne jest to, że nie zawiera  alkoholu, laktozy, glutenu ani cukru . Nie chcę faszerować swojego dziecka takimi substancjami wink Jeśli chodzi o samo działanie, to złagodził znacznie kaszelek.

48

Odp: kaszel u maluszka

My z mężem już prawie pół roku leczymy dzieci w szpitalu Medicover- kaszel czy nie kaszel smile Fajne miejsce, bardzo przyjazne małym pacjentom i jego rodzicom. Niestety na nfz często lekarze nas lekceważyli, a czasem wystarczy podwyższona temperatura by rodzic zaczął panikować… A w medicoverze zawsze zbadają malca, nie ignorują tylko spokojnie rozmawiają bez tego całego lekarskiego żargonu z którego pewnie nic bym nie zrozumiała.

49

Odp: kaszel u maluszka

Zależy, w jakim wieku jest dziecko, ale wiem, że od 25 mca życia można podawać syrop. W przeciwieństwie do innych syropów hamujących kaszel nie działa na ośrodek kaszlu w mózgu, tylko działa w układzie oddechowym. Warto spróbować, bo wiem,że taki kaszel zwłaszcza w nocy jest bardzo męczący dla dziecka.

50

Odp: kaszel u maluszka

jak kaszel nie przechodzi to najlepiej iść do lekarza, przyczyn kaszlu  może być wiele, u nas lekarz zalecil inhalacje, widze ze synkowi to bardzo pomaga, mialam na początku opory jak to niby ma pomóc ale dobrze zadziałało i kaszel szybko się uspokoił