1

Temat: Komunia

Mam  mały dylemat. Moja chrześnica w tym roku ma mieć komunię i chce podobno laptopa, ale sama nie mam tyle kasy, żeby jej go kupić... i tak się zastanawiam, czy prezent składkowy z dziadkami i chrzestnym przejdzie... Moglibyśmy poskładać się razem na komputer, a do tego każdy mógłby dokupić coś drobnego od siebie.

2

Odp: Komunia

A ja bym się zastanawiała bardziej co dziecko wyniesie z całej tej imprezy bo wydaję mi się , że nie o laptopy i rowery tu chodzi. Ma to być ważny dzień związany z chrześcijaństwem a my tym czasem zrobiliśmy z niego odpust!!

3

Odp: Komunia

Ale dziecko będzie porównywać prezenty z innymi dziećmi i jak nie dostanie tego co modne to będzie się czuło gorsze...

4

Odp: Komunia

Chyba jednak gorzej jak coś dostanie i sobie tym robi krzywdę (ostatnie wypadki z quadami)

5

Odp: Komunia

Ja tam stawiam na takie zrzuty. Lepsze to niż licytacja - kto kupi lepszy prezent. A tu jeden a konkretny

Ostatnio edytowany przez bojowa (2014-06-21 21:20:47)

6

Odp: Komunia

Prezent składkowy to całkiem fajny pomysł w sytuacji, gdy brakuje funduszy. Sam wybór prezentu komunijnego natomiast, powinien być moim zdaniem dokładnie przemyślany, co akurat nie jest już taką prostą sprawą. Najlepiej bowiem żeby prezent był dziecku przydatny, żeby go czegoś nauczył, żeby był pamiątką tego wyjątkowego dnia, żeby nie stanowił dla niego zagrożenia oraz oczywiście żeby się spodobał :-)

7

Odp: Komunia

Młodzi strasznie przezywaja ale musisz cos fajnego kupic. Ja do teraz pamietam co dostalam na komunie i od kogo, niestety ;D Pamietam tez fajny tort, teraz tez takie sie robi.

8

Odp: Komunia

[quote=labtn]Prezent składkowy to całkiem fajny pomysł w sytuacji, gdy brakuje funduszy. Sam wybór prezentu komunijnego natomiast, powinien być moim zdaniem dokładnie przemyślany, co akurat nie jest już taką prostą sprawą. Najlepiej bowiem żeby prezent był dziecku przydatny, żeby go czegoś nauczył, żeby był pamiątką tego wyjątkowego dnia, żeby nie stanowił dla niego zagrożenia oraz oczywiście żeby się spodobał :-)[/quote]
A może po prostu założyć dziecku lokatę, aby miało pieniądze na start w dorosłe życie? Możesz też pomyśleć o pamiątce w postaci filmu z imprezy, który sobie obejrzy, gdy będzie starszy smile

Ostatnio edytowany przez makalica87 (2017-05-19 13:00:00)

9

Odp: Komunia

Mam wrażenie, że w tym roku dzieci będą niepocieszone, bo nie będzie wielkich imprez (chyba że w domach), więc i prezentów dostaną mniej...

10

Odp: Komunia

Jak czytam, 70% uczniów nie chodzi na religię, więc wkrótce te komunie to chyba będą łączone z kilku parafii, żeby się jakaś grupa uzbierała:D

11

Odp: Komunia

Komunia powinna być ok. 13 roku życia, kiedy dziecko jest bardziej świadome, w czym uczestniczy. Mniejsze dzieci to tyljo czekają na prezenty, nie mają przeżyć duchowych.