1

Temat: Nowe otoczenie - szkoła

Mam pytanie do rodziców dzieci w wieku szkolnym. Czy szybko odnalazły się w nowym otoczeniu jakim niewątpliwie jest szkoła?Czy może miały jakieś problemy ze znalezieniem kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami? Pytam, bo córka w przyszłym roku idzie do 1 klasy i chciałabym wiedzieć czego mogę się spodziewać...

2

Odp: Nowe otoczenie - szkoła

Mój Adaś do dziś ma nastawienie buntownicze, jest w 1. klasie i lubi robić to, do czego namawiają go koledzy, a jak potem są konsekwencje ze strony nauczycieli , to czuje się poszkodowany karą, bo przecież to koledzy mu kazali... I dlatego to nie jego wina:)
Ale jakoś  powoli dostosowuje się:)

3

Odp: Nowe otoczenie - szkoła

U nas sytuacja była trochę inna. Gdy Marek miał 10 lat, wróciliśmy do kraju z Dublina. Przypuszczam, ze dzięki temu, że już od przedszkolaka uczestniczył w zajęciach polskiej szkoły i udało się uniknąć większych problemów z aklimatyzacją w nowym środowisku, aczkolwiek oczywiście zupełnie bezproblemowo też się nie obyło.

4

Odp: Nowe otoczenie - szkoła

Dziecko szybko uczy się nowego języka, więc nawet gdyby nie chodził kiedyś do polskiej placówki to szybko zaaklimatyzowałby się.

5

Odp: Nowe otoczenie - szkoła

Na aklimatyzację musi być czas, w nowym kraju dziecko musi poznać realia, zwyczaje itp.

6

Odp: Nowe otoczenie - szkoła

Najwiekszy problem to chyba bariera językowa