1

Temat: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Lubię podróżować po Polsce, szczególnie ciągnie mnie na Pomorze i Mazury, bo góry znam dość dobrze. Ale ostatnio dla urozmaicenia zastanawiam się na wykupieniem wakacyjnej wycieczki do Gruzji i Armenii. Nigdy nie byłam w tamtych rejonach, fajnie będzie je poznać. Lubię taki rodzaj wypoczynku czyli aktywne zwiedzanie, a później kilkudniowy odpoczynek przed powrotem.Czy ktoś z Was może był w tamtych rejonach na wakacjach i może podzielić się wrażeniami z pobytu? Na co zwrócić uwagę zwiedzając te kraje, jak się przygotować do wyjazdu? Jak Polacy są tam przyjmowani? A może znacie inne fajne kierunki warte uwagi?

2

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Mnie jakoś Gruzja nie przekonuje, wręcz przeraża... może nie ma powodu do strachu ale ja już tak mam, ze zagraniczne podróże nie są dla mnie.
Wolę wybrać się np do Krakowa. Widziałam że można znaleźć sporo fajnych apartamentów. Podoba mi się tez na Podkarpaciu i nad morzem. Mamy tyle pięknych miejsc w naszym kraju do zobaczenia...

3

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Jeśli nie byłaś to ja bardzo gorąco polecam. Widoki są przepiękne. O nastawienie do Polaków nie masz się co martwić, bo ja bardzo miło wspominam ten wypad. 16 dni to trochę sporo ale jeśli lubisz dłuższe wycieczki to na pewno będziesz zadowolona. Jest co zwiedzać a odpocząć na pewno też Ci się uda

4

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

W Gruzji jest pięknie. Chętnie bym się tam wybrała smile

5

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

My myślimy bardziej o Dominikanie. Co prawda takie wakacje są dość drogie w porównaniu np. do Bułgarii, jednak przynajmniej jest tam bezpiecznie. Czy ktoś z Was był na wakacjach na Dominikanie?

6

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Gruzja jest piękna i sama się zastanawiam nad wycieczką tam. Już sobie nawet upatrzyłam. Latałam z nimi kilka razy i zawsze wszystko było tak jak powinno, więc wiem że się nie zawiodę.

7

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Zdecydowałam się i jadę z Wytwórnią Wypraw na tą wycieczkę. Dziewczyny dzięki za Wasze opinie. Wycieczka długa ale i miejsc sporo do zobaczenia. Fajnie przemyślane zwiedzanie połączone z błogim lenistwem na plaży. Mimo intensywnego zwiedzania będzie czas na ładowanie mojego "akumulatora". Jestem bardzo podekscytowana tym wyjazdem smile

Giereczka na Dominikanie nie byłam, ale kto wie może kiedyś się wybiorę.

8

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Pierwsze słysze o tym biurze podróży o ktorym piszesz, więc mam nadzieje, że sprawdziłas opinie i same oferty i dokładnie przeczytałas umowę? Niestety dużo jest przekrętów tego typu, więc ja wole jednak zostać z moja Itaką której jestem pewna, bo sprawdziła się nie raz. Ale i tak udanego urlopu i duuużo słońca smile

9

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

ja wolę wyprawy w grupie znajomych, nie z biura. interesuja mnie ściezki nieco inne, wsród tubylców, by poznac ich kulturę, zwyczaje.. jest wtedy inaczej.

10

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Jeśli chodzi o biura podróży, warto zaglądać tutaj, żeby się nie naciąć: [url]https://turystyka.gov.pl/ceotipt/raporty_p_90.html[/url]

11

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Ja póki co chciałabym pojechać do Włoch, tym bardziej że udało mi się znaleźć bardzo ciekawą bazę campingów w tym zakątku Europy. Poza tym na stronie tej są także publikowane interesujące artykuły na temat caravaningu, podróży po Europie, czy chociażby przepisów ruchu drogowego, w poszczególnych krajach naszego kontynentu.

12

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Fajna sprawa moim zdaniem. Zawsze warto pozwiedzać

13

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

sama raczej też nie korzystam z ofert biura i organizuję wyprawy sama, jest taniej i wszystko dopasowane do mnie i moich planów a nie na odwrót. Najtaniej bilety lotnicze  do Gruzji na pewno również.

Ostatnio edytowany przez minia77 (2016-05-20 21:29:33)

14

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

[quote=Cleopatra]Pierwsze słysze o tym biurze podróży o ktorym piszesz, więc mam nadzieje, że sprawdziłas opinie i same oferty i dokładnie przeczytałas umowę? Niestety dużo jest przekrętów tego typu, więc ja wole jednak zostać z moja Itaką której jestem pewna, bo sprawdziła się nie raz. Ale i tak udanego urlopu i duuużo słońca smile[/quote]

Biuro podróży jest mi znane. Swoją siedzibę mają w Warszawie, ale ja wszelkie formalności związane z wyjazdami załatwiam zawsze mailowo. Kontakt z nimi jest rewelacyjny. Wycieczka do Gruzji to już kolejna wyprawa z nimi więc nie mam się co obawiać smile

15

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

A ja uważam, że najlepiej zostać w polsce i zwiedzić jakieś miasta lub odpocząć nad morzem.
nie byłam nad morzem od dawna a do Sopotu mam szczególny sentyment. Myślę, że wyjazdy za granicę teraz nie są zbyt bezpieczne. Wiele osób z tego zrezygnowało.

16

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Ja ostatnio byłam na Korfu w Grecji.Tak się tym miejscem zachwyciłam, że po prostu musiałam tam pojechać big_smile

17

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Swojego syna w ubiegłe wakacje wysłałam na obóz językowy do Bułgarii. Owszem, nasze dziecko może uznać, że kraje zachodnie są lepsze na wakacyjny odpoczynek. Jednak po pierwsze obozy zagraniczne w Bułgarii są tańsze, więc jako rodzice zapłacimy mniej, z drugiej zaś strony, młody człowiek będzie mógł pozwolić sobie na dużo więcej. Chodzi o to, że skoro pizza, lody albo napoje są tańsze we właśnie Bułgarii, to nawet z mocno ograniczonym budżetem, nasza latorośl nie będzie czuła się biednie.

18

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Moim ulubionym kierunkiem w Polsce są góry. Jeżeli zaś chodzi o zagranicę, to najchętniej odwiedziłabym kiedyś Japonię.

19

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Ja ostatnie dwa lata często podróżuję do Portugalii, gdzie pracuje mój brat na kilkuletnim kontrakcie. Staram się zamawiać sobie bilety nawet na długie weekendy. Kiedy się przenosił, nie wiedziałam o firmach polskich, organizujących przeprowadzki aż tak daleko. Znalazłam ofertę  z której najprawdopodobniej skorzystamy przy jego powrocie.

20

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Niekoniecznie trzeba podróżować daleko, żeby porządnie wypocząć. Najważniejsze to wybrać dobry hotel, w którym można smacznie zjeść, wyspać się, odprężyć. W tym hotelu jest np. grota solna, jacuzzi, siłownia, sauna. A restauracja jest jedną z najlepszych w kraju.

21

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Ja zawsze chciałam zobaczyć Szkocję. Wskoczyła mi dzisiaj, jak przeglądałam ofertę "Tydzień w tydzień" z Itaki i aż mi się tęskno zrobiło. Dobra cena i dobry program

22

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

bezpiecznych kierunków jest coraz mniej, już nie wiadomo co wybrać.

23

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

A ja polece wam bardzo bezpieczny i piekny kierunek, polskie beskidy wink Mozecie tam swietnie, aktywnie wypoczac, ogladajac wspaniale beskidzkie krajobrazy. Nie tylko plaza i moze to jest to co powinno sie wybierac na swoje wakacyjne plany. Ja juz mam zaplanowanych pare wycieczek gorski. Zaopatrzylam sie juz w podstawowe akcesoria turystycze.

24

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Ja dzisiaj trafiłam na konkurs i chyba wezmę w nim udział Do wygrania jest wyjazd do Krynicy Zdrój dla dwóch osób. Zasady konkursu sa banalnie proste a nagroda konkretna smile Mam nadzieję ze uda mi się wygrać.

25

Odp: Podróże krajowe i zagraniczne - najlepsze kierunki

Beskidy rzeczywiście są piękne, to zdecydowanie dobry kierunek podróży. Jeżeli chodzi natomiast o morze, to polecam Rogowo, bardzo klimatyczna, niewielka miejscowość, można sobie tam na przykład wynająć domek letniskowy w [url]http://palmrogowo.com/pl/[/url] i cieszyć się ciszą i spokojem. W ośrodku jest też basen, także full wypas big_smile