1

Temat: Jak spędzacie tegoroczne święta?

W gronie rodzinnym? W domowym zaciszu? A może spotykacie się z przyjaciółmi lub wyjeżdżacie gdzieś na wczasy?

2

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Tradycyjnie, w domu.

3

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

A my wyjeżdżamy pozwiedzać Warszawę. Zastanawiamy się jeszcze tylko nad miejscem na nocleg, bo niby zawsze możemy zatrzymać się [url=http://mishmashhostel.pl/blog/rooms-list/pokoj-trzyosobowy-z-prywatna-lazienka-na-korytarzu/]tu[/url], ale centrum już znamy dobrze i chcielibyśmy też trochę poznać okoliczne miejscowości smile

4

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Z takim zwiedzaniem to fajny pomysł, tłoku nie będzie, bo ludzie przy stołach będą siedzieć:)

5

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Z moim partnerem spędzamy święta u jego rodziców:)

6

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ja z reguły spędzam je poza domem, ale akurat tegoroczne święta będę spedzała w domu smile I już się nie mogę doczekać świątecznego gotowania, różnych wypieków i tak dalej. Już od dłuższego czasu nic takiego nie robiłam, więc naprawdę nie mogę się doczekać big_smile Trafłam na takie ciekawe przepisy na świąteczne smakołyki z Nutellą https://www.nutella.com/pl/pl/przepisy i na pewno coś z tego sobie przetestuję smile

Ostatnio edytowany przez irenanajbar (2017-12-07 12:08:28)

7

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ja w domu rodzinnym smile jakoś mam lenia w tym roku i jeszcze nawet nie ruszyłam ze sprzątaniem, a powinnam...

8

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ja w święta będę spała, duuużo dużo spała big_smile Tak za przeszłość i tak na zaś smile Ostatnimi czasy nie sypiam dobrze nawet gdy mam na to czas. Budzę się co chwilę sad

9

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

W domu z rodziną i przyjaciółmi

10

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ja to bym chciała spędzić święta w nowym miejscu zamieszkania. Niestety jedyna kawalerka, która spełniała moje wymagania, będąc jednocześnie w odpowiednim przedziale cenowym, była dostępna zaraz przed tym jak podpisałam umowę o pracę. Intuicja podpowiadała mi: zaryzykuj! Rozum podpowiadał: a jeśli nie wyrobisz finansowo?
No i kawalerkę ktoś zwinął.
To było dokładnie takie miejsce, w jakim widziałam siebie.
I była wanna!
I czarne kafelki w łazience, ściany w takim kolorze, w jakim bym chciała, ładne meble, blisko na uczelnię...
Szukam lokum od dawna i jeszcze żadne nie odpowiadało mi tak bardzo sad
Móc wejść w nowy rok z takim poczuciem, że wykonałam kolejny duży krok, to byłoby coś.

11

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Czarne kafelki ma też teściowa mojej siostry, ja się dziwię że jeszcze nie wpadła w deprechę...

12

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Wigilię spędzam tradycyjnie z rodzicami, natomiast w pierwszy i drugi dzień Świąt wyruszamy na naszą ukochaną Mierzeję Wiślaną. Apartament Sun&Snow już zarezerwowany, mam w planach nic nie robić smile

13

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

> niechcemisie napisał/a:

> Ja to bym chciała spędzić święta w nowym miejscu zamieszkania. Niestety jedyna kawalerka, która spełniała moje wymagania, będąc jednocześnie w odpowiednim przedziale cenowym, była dostępna zaraz przed tym jak podpisałam umowę o pracę. Intuicja podpowiadała mi: zaryzykuj! Rozum podpowiadał: a jeśli nie wyrobisz finansowo?
No i kawalerkę ktoś zwinął.
To było dokładnie takie miejsce, w jakim widziałam siebie.
I była wanna!
I czarne kafelki w łazience, ściany w takim kolorze, w jakim bym chciała, ładne meble, blisko na uczelnię...
Szukam lokum od dawna i jeszcze żadne nie odpowiadało mi tak bardzo sad
Móc wejść w nowy rok z takim poczuciem, że wykonałam kolejny duży krok, to byłoby coś.

Na swoim dobrze, ale jeśli cena najmu zjadłaby Ci z pół pensji, to już nie byłoby to takie fajne po jakimś czasie, bo sumka by się uzbierała spora za tę niezależność...

14

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Zauważyłam to sad jak ktoś bierze za kawalerkę 800 zł odstępnego to jest jakieś szaleństwo... żadnych luksusów przy tym w mieszkaniu nie ma, nawet wanny brak, net nie podłączony. Ludzie zobaczyli, że jest duże zapotrzebowanie to podnieśli ceny do granic możliwości. Jeszcze niedawno w tym mieście odstępne wynosiło 500-600 zł. 9600 zł odstępnego rocznie za mieszkanie, które kosztuje 100 000 na własność to dużo jak na takie małe miasto.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2017-12-21 17:54:19)

15

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Z jednej strony święta należy spędzać wyłącznie w gronie rodzinnym. Ja jednak raz na jakiś czas, wraz z najbliższymi uciekam w góry, agroturystyka to ciekawa odmiana.

16

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

> niechcemisie napisał/a:

> Zauważyłam to sad jak ktoś bierze za kawalerkę 800 zł odstępnego to jest jakieś szaleństwo... żadnych luksusów przy tym w mieszkaniu nie ma, nawet wanny brak, net nie podłączony. Ludzie zobaczyli, że jest duże zapotrzebowanie to podnieśli ceny do granic możliwości. Jeszcze niedawno w tym mieście odstępne wynosiło 500-600 zł. 9600 zł odstępnego rocznie za mieszkanie, które kosztuje 100 000 na własność to dużo jak na takie małe miasto.

To chyba już lepiej wziąć kredyt i spłacać go, mając to mieszkanie na własność, bo przez 10 lat wynajmu uzbiera się jego wartość, a nadal nie masz nic swojego...

17

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

> niechcemisie napisał/a:

> Zauważyłam to sad jak ktoś bierze za kawalerkę 800 zł odstępnego to jest jakieś szaleństwo... żadnych luksusów przy tym w mieszkaniu nie ma, nawet wanny brak, net nie podłączony. Ludzie zobaczyli, że jest duże zapotrzebowanie to podnieśli ceny do granic możliwości. Jeszcze niedawno w tym mieście odstępne wynosiło 500-600 zł. 9600 zł odstępnego rocznie za mieszkanie, które kosztuje 100 000 na własność to dużo jak na takie małe miasto.

To chyba już lepiej wziąć kredyt i spłacać go, mając to mieszkanie na własność, bo przez 10 lat wynajmu uzbiera się jego wartość, a nadal nie masz nic swojego...

18

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Zdecydowanie bardziej się opłaca, jeśli tylko kogoś stać na kredyt hmm Ja nie chcę zostać w tym mieście, więc potrzebuję tylko na 1.5 roku, choć jeśli stać by mnie było na kupno mieszkania tutaj, to mogłabym je potem wynajmować i mieć z niego dochód.
Ceny nadal rosną, bo już widziałam za 1000 odstępnego... zwariowali.

19

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Święta spędzam jak co roku w domu, będzie tylko najbliższa rodzina, więc nie ma ryzyka pandemicznego... Zupełnie nie rozumiem tych, co chcą koniecznie gdzieś wyjechać na święta.

20

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ja byłam u rodzeństwa, w każdy z 3 dni u kogoś innego, bo mam 2 siostry i brata.

21

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ach, to w tym roku zrobiłaś sobie tournée big_smile Za rok w każdy z trzech dni przyjadą do Ciebie z rewizytą? big_smile

22

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Za rok będzie zjazd u rodziców, więc może za dwa:)

23

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Ach, jaka szkoda, że w mojej rodzinie nie praktykuje się takich zjazdów rodzinnych. To musi być super!

24

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Może warto zaproponować i zacząć taką tradycję? ☺

25

Odp: Jak spędzacie tegoroczne święta?

Nie wiem, czy to by wypaliło w rodzinie, która ma tak mocno utarte schematy i w większym gronie spotyka się tylko przy okazji pogrzebów, a na co dzień utrzymuje ze sobą raczej słaby kontakt. sad