1

Temat: Stan zapalny w jamie ustnej

Wiecie może skąd u dzieci się bierze zapalenie jamy ustnej? Moje dziecko notorycznie ma jakieś infekcje, najczęściej są to pleśniawki. Zastanawiam się, czy odruchowo nie wkłada paluszków do buzi np po wf kiedy to jest bardzo spocony i narażony na zarazki.

2

Odp: Stan zapalny w jamie ustnej

Chyba jak się ma skłonność do takich infekcji to one już będa cyklicznie wracać. Tak samo jak z opryszczką, to jest wirus którego już masz w organizmie i od czasu do czasu daje o sobie znać. Nie mam jakiegoś sprawdzonego leku, musisz popróbowac i zobaczyć co akurat na twoje dziecko zadziała.

3

Odp: Stan zapalny w jamie ustnej

Najczęściej przyczyną jest niewłaściwa higiena jamy ustnej...

4

Odp: Stan zapalny w jamie ustnej

Na stany zapalne w jamie ustnej bardzo pomocne są zioła. Działają też na gardło, ale też na afty, podrażnienia i wszelkie inne problemy w jamie ustnej. Dają efekt przeciwzapalny i przeciwbólowy i co najważniejsze, działają szybko.

5

Odp: Stan zapalny w jamie ustnej

Mi kiedyś dentysta podpowiedział płukanie naparem z szałwii i naprawdę pomogło, a przy tym obyło się bez preparatu pełnego chemii, który nie jest obojętny dla naszego zdrowia.

6

Odp: Stan zapalny w jamie ustnej

Niewłaściwa higiena jamy ustnej ale także ta przesadna... Jak dziecko nie ma kontaktu z zarazkami i po jakimś czasie wsadzi coś brudnego do buzi - infekcja gotowa. Nie ma co przesadzać ani w jedną ani w drugą stronę. A na zapalenie jamy ustnej warto szałwię spróbować. My stosujemy od kiedy córcia się urodziła. Nie ma ograniczeń wiekowych.

7

Odp: Stan zapalny w jamie ustnej

Pomaga też płukanie roztworem wody i wody utlenionej w proporcjach pół na pół.