51

Odp: Osadzający się kamień

Do usuwania kamienia z czajnika używam tak jak niejedna z Was ocet. Do ekspresu natomiast zalecane w instrukcji tabletki do odkamieniania. Działają. Co się zaś tyczy kranów oraz umywalki to miejsca gdzie nazbierał się kamień obkładam wacikami nasączonymi octem i pozostawiam na jakiś czas. Wszystko pięknie schodzi.

52

Odp: Osadzający się kamień

Aza, wolę już specyfik który na początku polecała Tusia wink wg mnie po occie czy soku z cytryny zostaje zapach, przynajmniej przez kilka jeszcze użyć.
A tu jest wg mnie lepiej

53

Odp: Osadzający się kamień

Ocet sobie radzi z osadem w czajniku

54

Odp: Osadzający się kamień

Ocet też doskonale usuwa osad z kamienia np. na baterii wannowej.

55

Odp: Osadzający się kamień

Również używam octu do odkamieniania czajnika. Tani i łatwy sposób bez użycia chemii. Czajnik wystarczy dobrze opłukać i zagotować w nim wodę i octowego zapachu nie czuć.

56

Odp: Osadzający się kamień

Ja również używam octu i soli do odkamieniania czajnika. To zawsze pomaga.

57

Odp: Osadzający się kamień

Octu w połączeniu z solą czy oddzielnie?

58

Odp: Osadzający się kamień

Ja staram się często czyścić czajnik. Oprócz tego używam specjalnych preparatów do usuwania kamienia, bardzo ważne jest regularne czyszczenie.

59

Odp: Osadzający się kamień

Po co specjalne preparaty- ocet sobie poradzi wink

60

Odp: Osadzający się kamień

Ja odkamieniam octem czajnik, ale też używam octu do mycia kabiny prysznicowej oraz kranów. Mam w starej butelce rozrobiony ocet z wodą. Sprawdza sie tysiąc razy lepiej niz niektóre drogie specyfiki.

61

Odp: Osadzający się kamień

Ja też odkamieniam octem, dodaje do niego jeszcze sok z cytryny

62

Odp: Osadzający się kamień

O widzisz następnym razem dodam jeszcze tak jak piszesz sok z cytryny. Chociaż samej cytryny też używam do mycia chociażby kuchennej drewnianej deski.

63

Odp: Osadzający się kamień

Tak jak wszyscy piszą ocet cytryna najlepsze sposoby na kamień.

64

Odp: Osadzający się kamień

W sumie racja. Ja wolę zapobiegać. Używam tylko filtrowanej wody z dzbanka.

65

Odp: Osadzający się kamień

Ja też filtruję wodę, ale to niewiele pomaga przy twardej wodzie... Pozostaje częste szorowanie wnętrza czajnika szorstką częścią gąbki

66

Odp: Osadzający się kamień

Filtry dzbankowe nie usuwają wszystkiego z wody, to by musiały być profesjonalne...

67

Odp: Osadzający się kamień

No jasne, przy twardej wodzie to tylko zmiękczacz na cały dom. Ja używam od niedawna takiego urzadzenia  i nie mam już nigdzie kamienia w domu smile Polecam!!

68

Odp: Osadzający się kamień

Filtry do wody też dają radę.