1

Temat: Moda na naturalne preparaty

Witam kolegów i koleżanki na forum. Mam pytania dotyczące kosmetyków naturalnych jak szampon z czarnuszki. Na wielu blogach te specyfiki są opisywane jako cudowne. Są o wiele skuteczniejsze niż preparaty z apteki. Natomiast rodzi się pytanie dlaczego szampon z czarnuszki nie jest używany w kosmetykach znanych firm? Właśnie ta sprawa nie daje mi spokoju. Czemu ogromne korporacje nie wykorzystały tych preparatów do produkcji leków. Przecież w wielkich koncernach jest spora grupa chemików i naukowców, którzy nie są w stanie użyć takiego specyfiku jak szampon z czarnuszki. Jak sądzicie, czy rzeczywiście te naturalne preparaty są tak skuteczne jak opisują to na stronach internetowych?

2

Odp: Moda na naturalne preparaty

Moda jest przede wszystkim na zdrowy styl życia, ja popieram go i sama używam spiruliny, młodego jęczmienia, kosmetyki też w większości mam naturalne.

3

Odp: Moda na naturalne preparaty

Może traci swoje naturalne właściwości podczas nawet delikatnej obróbki w ceu.wykonania kosmetyku? Albo jes mało opłacalne? Albo sa inne składniki, które działają o wiele lepiej.
Moda to jedno, dwa indywidualne preferencje. Dla każdego co innego jest dobre.

4

Odp: Moda na naturalne preparaty

No i bardzo dobrze, że jest taka moda. Te kosmetyki po raz pierwszy kupiłam na ekobieca.pl i naprawdę odczuwam dużo lepsze efekty. Chyba przy nich zostanę już na dłużej.

5

Odp: Moda na naturalne preparaty

a co powiecie na takie kosmetyki z ? Khadi znam i stosowałam już kilka razy i powiem wam, ze super po tej hennie wyglądają włosy. Ja akurat bez pigmentów stosuję bo swój blond mam super, ale ta henna super nadaje połysk włosom i sprawia że są znacznie bardziej ujarzmione smile

6

Odp: Moda na naturalne preparaty

ja się nigdzie nie ruszam bez mojego balsamu  z nivea świetny jest - tym bardziej że mam atopową skóre i woda w niektórych hotelach mi nie służy od razu swędzi mnie całe ciało, a jak posmaruję się tym balsamem to nie mam problemu. Tak samo jak zawsze pod ręką mam suchy szampon bo nigdy nie wiadomo czy będzie okazja się umyć.

7

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ja ostatnio jestem zafascynowana produktami linii kosmetyków Eldan Cosmetics? Widziałam je na:  mają naprawdę super sprawdzone receptury z naturalnych składników, które rewelacyjnie działają na cerę. Myślę, że krem na dzień, na noc i kosmetyki do demakijażu by sprawiły, że moja cera będzie lepiej wyglądać.

8

Odp: Moda na naturalne preparaty

No to prawda, są naprawdę bardzo ciekawe.

Ostatnio edytowany przez kranndd4x (2017-01-11 18:13:46)

9

Odp: Moda na naturalne preparaty

Naturalne nie zawsze oznacza lepsze.

10

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ja używam kosmetyków Sylveco.

11

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ja tylko i wyłącznie te. już się przejechałam na niby "ładgodnych" kosmetykach, które sobie sprowadzałam specjalnie z zagranicy. wolę jednak pozostać przy vichy. u mnie się sprawdza

12

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ja mam kosmetyki w większości naturalne ale też nie chcę popadać w paranoję. Od czasu do czasu robię sobie , które są świetnym lekarstwem dla moich włosów. Na co dzień myję je szamponem z pokrzywy. Nigdy nie wyglądały lepiej.

13

Odp: Moda na naturalne preparaty

Też raczej wybieram naturalne kosmetyki  z prostego powodu, nie zawierają zbędnej chemii, mają wysoką zawartość substancji czynnych co się przekłada na dobroczynne efekty które natychmiast są widoczne.

14

Odp: Moda na naturalne preparaty

Uwielbiam maseczki naturalne. Uważam że kosmetyki do twarzy im bardziej naturale tym lepsze

15

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ja od dwóch lat stosuję tylko i wyłącznie kosmetyki naturalne.Różnice na prawdę są widoczne.

16

Odp: Moda na naturalne preparaty

To dobry sposób by zachować młodą i zdrową cerę. W sieci można znaleźć wiele artykułów jak  co robić by poprawić stan swojej cery, czego unikać i na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków. Jak we wszystkim, także tutaj potrzebny jest zdrowy rozsądek. Kosmetyki pomagają nam, trzeba tylko wiedzieć, jak je stosować.

17

Odp: Moda na naturalne preparaty

Warto też czytać składy, bo czasem tej natury jest w produkcie baaardzo mało...

18

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ja uważam, że do 3 składników chemicznych może być w kosmetyku, ale nie więcej...

19

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ale jak mają być kosmetyki skuteczne to im więcej składników  tym lepiej....

20

Odp: Moda na naturalne preparaty

Ogólnie to trudno powiedzieć, dlaczego szampony z czarnuszki czy inne naturalne kosmetyki nie są popularne w dużych firmach. może to kwestia cenowa, skomplikowanych procesów produkcji, albo po prostu braku zainteresowania ze strony korporacji. Jeśli chodzi o skuteczność, na pewno warto być ostrożnym z opinią blogową, bo różne rzeczy różnie u każdego działają. Warto spróbować samemu i zobaczyć, czy rzeczywiście spełniają oczekiwania.  Generalnie, trzeba pamiętać, że każda skóra i włosy są inne, więc coś, co działa dla jednego, może niekoniecznie działać dla drugiego. Ważne jest, żeby znaleźć coś, co odpowiada własnym potrzebom i oczekiwaniom.