1

Temat: 1 % podatku

Pragnę Was zachęcić do przekazania 1% podatku na Fundacje
Można także skorzystać z programu PIT do rozliczenia swojego PITu
Krótki opis Fundacji

Fundacja  pomaga dzieciom z rodzin ubogich i niewydolnych wychowawczo. Obecnie mamy podopiecznych w wieku od 6 do 18 lat. Wspieramy świetlice środowiskowe – zapewniamy dzieciom bezpieczne miejsce po szkole, opiekę, ciepły posiłek i pomoc w nauce.

2

Odp: 1 % podatku

Tak, to ważne, żeby pamiętać przy rozliczeniu - ja co roku przekazuję 1% na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka znajomej...

3

Odp: 1 % podatku

Tyle się w dzisiejszych czasach mówi o tak zwanej równości szans, no a niestety w rzeczywistości trochę gorzej z tym bywa. Wiadomo, że o tym, czy dany człowiek osiągnie relatywny sukces w życiu, często decydują pierwsze lata jego kształcenia. Niestety, nie wszystkie dzieci mają równy start, bo te z biednych rodzin nie posiadają nawet podstawowego wyposażenia szkolnego. To odbija się bardzo negatywnie nie tylko na wynikach ich kształcenia, ale i na relacjach z rówieśnikami, od których także wiele zależy.

4

Odp: 1 % podatku

No i spoko!

5

Odp: 1 % podatku

Ja już się rozliczyłam, a 1% podszedł na fundację pomagającą zwierzakom.

6

Odp: 1 % podatku

Oddałam 1% na leczenie córeczki znajomych...

7

Odp: 1 % podatku

Już jest 1,5%, sęk w tym żeby to naprawdę trafiło do potrzebujących, a nie na tzw. "cele własne" fundacji... Bo są i takie, co od lat mają tylko paru podopiecznych i ich ilość nie wzrasta, co podejrzanie wygląda...

8

Odp: 1 % podatku

Dlatego przeznaczam % podatku dla dużej fundacji. Wydaje mi się, że duży może więcej, choć oczywiście jeśli ktoś zbiera pieniądze na własne dziecko lub znajomego, to te wpływy mogą rzeczywiście bardzo pomóc. Ciężko by mi było jednak wybrać pomiędzy osobą a osobą, chorobą a chorobą, schroniskiem a schroniskiem wśród tylu potrzebujących.

Przeznaczam część podatku na fundację znaną, która działa od lat, której patrzy się na ręce, która ma już wypracowane metody i kanały pomocy.