1

Temat: Przedawnienie długów

Czy orientujecie się, jak to jest z długami, po jakim czasie się przedawniają i wierzyciel nie może żądać zwrotu pieniędzy? Czy są jakieś przepisy na ten temat?

2

Odp: Przedawnienie długów

Wiem, że na długi wystarczy 10 lat, a np. debet na koncie  - już  po 2 latach się przedawnia:)

3

Odp: Przedawnienie długów

O to sama o tym nie wiedziałam wink Ale można też jak się pożycza od znajomych z nimi umowę spisać i tam mieć szczególne warunki opisane, co i jak. Najlepiej to chyba jeszcze podpytać się w tej kwestii radcy prawnego.

4

Odp: Przedawnienie długów

Między znajomymi dług się raczej nie przedawnia, to sprawa honorowa...

5

Odp: Przedawnienie długów

Mówiąc szczerze nie wiem i zawsze sądziłam, że dług nie może się przedawnić, ale jak widać jestem z błędzie. Musiałabym o tym poczytać więcej

6

Odp: Przedawnienie długów

ja się na tych kwestiach nie znam, trzeba by było zapytać specjalisty w tej dziedzinie.

7

Odp: Przedawnienie długów

Rzadko wierzyciel dopuszcza do sytuacji, gdy dług ulega przedawnieniu. Należy pamiętać, że na rynku działa szereg firm windykacyjnych, które skupują długi i pilnują by nie dopuścić do ich przedawnienia.  W związku z tym należy zabezpieczyć się przed nadmiernym wzrostem odsetek, które mogą doprowadzić do całkowitej ruiny finansów. W tym celu można ogłosić upadłość konsumencką. To instrument prawny, z którego warto skorzystać.

8

Odp: Przedawnienie długów

Dzięki za wszystkie porady smile Na pewno mi się to przyda smile

9

Odp: Przedawnienie długów

żaby dług uległ przedawnieniu to chyba musi minąć wiele czasu.

10

Odp: Przedawnienie długów

nie liczył bym na to by jakaś osoba która pożyczyła nam pieniądze podaruje je zanim czas upłynie oddają zadłużenie do windykacji. Teraz bardzo dużo osób tak robi nie odzyska całego zadłużenia ale będzie mieć pieniądze. Dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów .

11

Odp: Przedawnienie długów

mnie się wydaję, że musi minąć wiele czasu zanim będzie można uznać dług za przedawniony.

12

Odp: Przedawnienie długów

Nie wiedziałam, że debet na karcie tak szybko się przedawnia.

13

Odp: Przedawnienie długów

Zwykle po 3 latach dług się przedawnia. Chyba że ktoś wystąpi wcześniej do sądu to wtedy przedawnienie nie działa.

14

Odp: Przedawnienie długów

A ja słyszałam, że po 5 latach pożyczający nie może mieć roszczeń.