51

Odp: Samotność starszych ludzi

Osoby młode, w średnim wieku i te starsze często cierpią na samotność . Jednak można z tym coś zrobić zamiast siedzieć i użalać się nad sobą. Każdy potrzebuje miłości i czułości bo bez tego ciężko jest być szczęśliwym. Gdy nie potraficie znaleźć miłości w realnym świecie to warto zaglądać do takich [url]https://www.mydwoje.pl/Aktualnosci/Konkursy/Sylwester-party-dla-singli[/url] serwisów bo one często pomagają samotnym ludziom.

52

Odp: Samotność starszych ludzi

Najgorzej kiedy fizyczne ograniczenia nie pozwalają wyjść z domu i człowiek pogrąża się w tej samotności sad
Ciężko jest dotrzeć do takich ludzi nawet wolontariuszom, bo przecież nie każdy wpuści do mieszkania obcego człowieka.

Nie chciałabym spędzić starości sama, ze wzrokiem nie nadającym się do czytania książek, bez możliwości wyjścia z domu i poprzebywania między ludźmi. Ja bardzo lubię samotność, ale dlatego, że czymś ją wypełniam. I bardzo lubię wmieszać się między ludzi na chodnikach i w sklepach, lubię kiedy mnie otaczają, nawet jeśli ich nie znam.
Jak przykre musi być życie, kiedy ogranicza się do czterech ścian, z których nie można uciec nawet w świat literacki, bo oczy nie te sad

53

Odp: Samotność starszych ludzi

ciężki temat niestety i bardzo trudny - jedni po utracie męża/żony odchodzą od zmysłów z tęsknoty, inni zamykają się w sobie i nie dopuszczają do siebie nikogo, a inni godzą się z tą sytuacją i przelewają swoją miłość na innych...ważne żeby taką osobę traktować indywidualnie i nie narzucać jej swojej woli, tego jak ma się zachowywać po stracie - każdy musi przeżyć żałobę na swój sposób.. poczytaj sobie o tym tutaj [url]http://samotnosc.org.pl/samotnosc-ludzi-starszych/[/url] to bardzo dobry artykuł własnie na temat samotności osób starszych. W mojej rodzinie np babcia zaakceptowała smierć dziadka, taka kolej rzeczy mówiła, ale na pewno w głębi duszy bardzo za nim tęskni, chociaż często się z nim kłóciła.

54

Odp: Samotność starszych ludzi

Jak dobrze, kiedy starsze osoby mają kontakt z wnukami, kiedy mogą czuć się potrzebne i kochane, kiedy coś/ktoś wypełnia ich dni.

55

Odp: Samotność starszych ludzi

Myślę, że zadbanie o dobór odpowiedniego sprzętu medycznego to podstawa. Na rynku istnieje dużo przyrządów, które z pewnością zwiększyłyby komfort życia osoby starszej. W sieci jest naprawdę szeroki asortyment produktów ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

56

Odp: Samotność starszych ludzi

Jestem w trakcie rekonwalescencji po operacji stawu kolanowego. Ta cała niedołężność i brak sprawności są szalenie uciążliwe. I tak pomyślałam sobie o ludziach starszych, którzy przecież zdecydowanie częściej cierpią na różne problemy związane ze stawami, ograniczające ich możliwości ruchowe, powodujące ból, utrudniające codzienne funkcjonowanie. Widzę teraz jak wielkim udogodnieniem są takie rozwiązania, o jakich post wyżej pisze Yuthtor. Począwszy od sprzętu rehabilitacyjnego oraz różnych akcesoriów dla osób niepełnosprawnych, aż po dozowniki leków, uchwyty w łazienkach, przedmioty ułatwiające higienę osobistą i inne.
Naprawdę warto się rozejrzeć w takich sklepach, sprawdzić ich asortyment, bo można dostać tam wiele produktów, które są niesamowicie pomocne osobom starszym lub niepełnosprawnym.

57

Odp: Samotność starszych ludzi

Czasem ta samotność wynika z tego, że człowiek na starość robi się marudny, narzeka, wszystko widzi w czarnych barwach. A kto by chciał spędzać czas z kimś tak źle nastawionym do świata?

58

Odp: Samotność starszych ludzi

Niestety starsi ludzie to najczęściej narzekacze i odstraszają tym młodych

59

Odp: Samotność starszych ludzi

Taka jest kolej rzeczy - starsi ludzie tracą znaczenie w swoim środowisku...

60

Odp: Samotność starszych ludzi

Może rzeczywiście ich wiedza i doświadczenie, które najczęściej jest podkreślane jako największy atut starości, bywają przeterminowane i nie wszędzie da się z nich zrobić użytek, ale mimo to powinniśmy starać się stworzyć społeczeństwo, które liczy się z przedstawicielami najstarszych pokoleń. To byłby taki dowód szacunku do drugiego człowieka. Wciąż nam do tego daleko.