51

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Polecam okłady z torebek zielonej herbaty - oczywiście zaparzonych i trochę przestudzonych

52

Odp: sposoby na zmęczone oczy

no.. może nie samemu. fryzjer trochę pomógł wink
ale niestety sińce mimo to zostały.. tak, że problem nie do końca też usunięty...

53

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Ja na zmęczone oczy stosowałam okłady z rumianek, ale niestety mało pomogły bo nabawiłam się wady wzroku. teraz czekam na korektę w Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok.

54

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Moje oczy też są zmęczone, szczególnie pracą przy komputerze.... A dodatkowo czasem czuję, że są zbyt suche - pewnie osoby, które podobnie jak ja noszą soczewki kontaktowe będą wiedziały o co chodzi wink. Myślałam nad tym czy by nie zamówić jakichś kropli do oczu np. tego typu - ], ale nie wiem które wybrać... może stosowałyście któryś z tych produktów i zauważyłyście poprawę? smile

55

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Bardzo dobrym sposobem na zmęczone oczy jest przemywanie oczu ziółkami.Takim skutecznym do oczu sposobem na zmęczone oczy jest nostrzyk, letnim przemywamy zmęczone oczy i naprawdę jest efekt super.

56

Odp: sposoby na zmęczone oczy

okłady z ogórka ,lub rumianku są pomocne jak są opuchnięte to zimne okłady się sprawdzają

57

Odp: sposoby na zmęczone oczy

okłady z zimnego, choćby żelu.
Można też z zaparzonej herbaty

58

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Okłady z torebek herbaty i rumianku

59

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Różni ludzie stosują różne metody w takiej sytuacji. Osobiście uważam, że dobrze jest sięgnąć np. po krople. Ich regularne stosowanie pozwala szybko zregenerować zmęczone oczy.

60

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Ja jadłam suszone borówki codziennie, ale dużo lepszy efekt zobaczyłam po tabletkach lutezan. Nadal do nich wracam jak zaczynają mnie oczy piec wieczorami. A od marchewki można dostać żółtych plam na skórze big_smile Jeszcze czasem okłady z rumianku robię, a pod oczy z ogórka.

61

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Ja używam krople do oczu i ćwiczenia na oczy. Bardzo dużo pracuję na komputerze, czas wolny również często spędzam przed monitorem lub przed książką, dlatego czasem szczypią mnie oczy i łzawią.

62

Odp: sposoby na zmęczone oczy

krem pod oczy trzymany w lodowce big_smile i zimne torebki z zieloną herbatą.

63

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Polecam ćwiczenia oczu, mruganie przez pół minuty, albo patrzenie w różne strony, co rozluźnia mięśnie oczu napięte patrzeniem w jednym kierunku

64

Odp: sposoby na zmęczone oczy

u mnie żadne domowe sposoby już nie dawały rady.. niestety

65

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Okłady z herbaty lub rumianku są świetne. Podobnie działa szałwia. Jednak najlepsze co mogłam zrobić to wybrać się do okulisty - komputer to nie jest przyjaciel dla oczu. A teraz mam okulary do pracy i problem zmęczonych i bolących oczu się rozwiązał wink

66

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Ja lubię poleżeć w kompletnej ciemności po całym dniu...

67

Odp: sposoby na zmęczone oczy

A widziałyście kiedyś okulary ajurwedyjskie? Koleżanka z pracy ma. To takie zabudowane okulary, zamiast szkieł mają osłony z mnóstwem dziurek. Patrzenie przez nie ma pomóc zrelaksować oczy.

Jak działają? Mają ograniczyć ilość bodźców docierających do oka, gałki zmuszone są przez to do większej ruchliwości, aby móc więcej zobaczyć, w konsekwencji angażują i trenują mięśnie zwiększając ukrwienie.

68

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Jeśli jej pomagają to ok, choć dla mnie po samym opisie są trochę dziwne:)

69

Odp: sposoby na zmęczone oczy

Spróbowałam przez nie patrzeć. Taki o gadżet, nie wiem do końca co mam o tym myśleć. Taka trochę przeszkadzajka na oczy, choć początkowo byłam bardzo zainteresowana, jak zresztą wszystkim, co przynosi ulgę osobie pracującej przed komputerem.

Niektórzy uważają, że może pomóc poprawić wzrok, ale nie wydaje mi się, żeby miało to być skuteczne. W żaden sposób nie eliminuje przyczyn pogarszania się wzroku, a ćwiczyć oczy można i bez tego.