1

Temat: Słodkości świąteczne

Jakie ciasta i ciasteczka robicie na święta ?
Ja zamierzam zrobić babeczki i szukam dobrego przepisu.
Dobre będą z takim lukrem ?
Znalazłam też pomysł na słodki świąteczny likier jajeczny.
Spróbuję zaserwować go dzieciakom
a dla mnie może jakaś dietka
ciekawe czy  działa smile

2

Odp: Słodkości świąteczne

Moja mama jest cukiernikiem, dlatego też na Święta pieczemy bardzo wiele ciastek. Rozdajemy je potem rodzince. Zawsze mamy takie zwykłe maślane (wykrawane z foremek i robione przez maszynkę), z mąki ziemniaczanej, rogaliki orzechowe, rogaliki nadziane marmoladą, ciastka z masą a'la rafaello, ule, kokosanki itd. Z ciast jest to przeważnie biszkopt z galaretką (głównie dla taty, który nie przepada za innymi ciastami), jakiś sernik bądź makowiec.

3

Odp: Słodkości świąteczne

Ciastek musi byc moc, dzieciaki zjadają jak leci, więc nawet się bardzo nie przejmuję rodzajem, tylko po kolei jak w książce z przepisami.

4

Odp: Słodkości świąteczne

Sernik na zimno jest obowiązkowy i sernik, makowiec, a pozatym kilka różnych ciast, co święta innych, tak żeby trafić w gusty gości i domowników:)

5

Odp: Słodkości świąteczne

Piernik wink Byle nie ze sztucznego miodu! A poza tym kruche ciasteczka. Ale w tym roku zamierzam też się poratować wyciskanymi sokami, bo zawsze w Święta się przesadzi z obżarstwem...

6

Odp: Słodkości świąteczne

u mnie sporo różnego rodzaju ciasteczek, m.in. takie z cynamonem

7

Odp: Słodkości świąteczne

Ja najczęściej robię zwyczajne ciastka kruche na święta. Ciasto kruche zawsze wychodzi. Do tego odpowiednie foremki i ozdoby i efekt murowany. Spory wybór dekoracji i artykułów ułatwiających pieczenie można kupić w sieci . Takie własnoręcznie zrobione ciasteczka są doskonałą ozdobą choinki. Można je długo przechowywać w szczelnym pojemniku. Polecam.

8

Odp: Słodkości świąteczne

ja zawsze piekę rogaliki z nutellą... niebo w gębie smile

9

Odp: Słodkości świąteczne

Ponieważ zawsze pracuję i mam mało czasu to zamawiam w sprawdzonej cukierni ciasta .Resztę czasu poświęcam na potrawy Wigilijne

10

Odp: Słodkości świąteczne

Teraz dużo nie robię żeby nie wyrzucać bo nie ma komu jeść ale pamiętam jak kiedyś standardem było 7 ciast i do tego kruche albo wafelki- można było się popisać wink

11

Odp: Słodkości świąteczne

Najbardziej lubię świąteczne pierniki, latem nie smakują tak dobrze jak właśnie zimą...

12

Odp: Słodkości świąteczne

W święta wszystko lepiej smakuje- magia? wink

13

Odp: Słodkości świąteczne

Albo bardziej się staramy przygotowując te potrawy...

14

Odp: Słodkości świąteczne

Może i tak. Ja zawsze się staram ale rzeczywiście w święta bardziej mi zależy żeby wszystko smakowało, pachniało, ładnie wyglądało wink

15

Odp: Słodkości świąteczne

Ja piekę pierniki i pięknie je dekoruję, każdy ma inną dekorację. Moja pomocnica mi chętnie pomaga.

16

Odp: Słodkości świąteczne

Nie wiem, jak Wam, ale mi podczas Świąt lepiej smakują wszystkie potrawy. Chyba nawet gdybym dostała szpinak, to mogłabym go zjeść na raz smile. Zazwyczaj przygotowuję tradycyjne ciasta typu sernik na zimno, makowiec, piernik, w zależności od roku dojdzie jeszcze królewiec lub ciasto słonecznikowe. Do tego kisiel wśród wigilijnych potraw musowo, a musicie wiedzieć, że przygotowuję 12 potraw. U mojej mamy w domu zawsze było tyle dań i kontynuuję tradycję, chociaż w związku z tym muszę zaczynać świąteczne pichcenie przeszło tydzień przed świętami. Czasami dostaję w Wigilię wolne, czasami nie, ale na szczęście od kilku lat pomaga mi córka, która przygotowuje przede wszystkim zupy: grochową, grzybową i barszcz. Przy okazji chciałam się Wam pochwalić, że jakiś czas temu zaczęłam piec chleb własnej roboty. Najpierw się do tego przygotowałam, poczytałam trochę w sieci, popytałam znajomych i przyjaciół. Pierwszy chleb jeszcze wyszedł średnio, ale w miarę upływu czasu nabrałam wprawy i teraz wychodzą mi już nawet niezłe wypieki.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-04-05 13:37:55)

17

Odp: Słodkości świąteczne

A jak jest u was na Wielkanoc? Czy macie jakieś swoje ulubione wypieki? Ja trochę się nie znam na pieczeniu ale już mam swoje pierwsze doświadczenia z pieczeniem miałem, przyuczam się dopiero big_smile Chciałbym was zapytać jakie produkty stosujecie? Wiele moich znajomych mówi mi żeby wybierać tylko te dobrej jakości produkty, bo wtedy można poczuć prawdziwy smak? Co o tym myślicie?

18

Odp: Słodkości świąteczne

Na Boże Narodzenie musza być u nas pierniczki, a na Wielkanoc babka i mazurek:)

19

Odp: Słodkości świąteczne

Makowiec koniecznie na każde święto - uwielbiam!

20

Odp: Słodkości świąteczne

Ciasto marcepanowe i tort czekoladowy:)

21

Odp: Słodkości świąteczne

Gotowe ciasta są za słodkie dla mnie, zawsze ograniczam cukier i biorę go tylko połowę z przepisu