1

Temat: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Mam wielkie problemy z plecami, nie za bardzo mogę się pochylać. No a niestety mój pedantyzm ma się dobrze smile. Muszę raz dziennie pozamiatać, na na panelach bardzo widać kurz (zresztą w mieszaniu strasznie szybko się brudzi), no i dlatego, że po prostu lubię czystość. Szukam w związku z problemami zdrowotnymi (no i rosnącą ciążą smile ) jakiegoś rozwiązania, które ułatwiłoby mi dbanie o dom.

2

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Są szczotki elektryczne, na długiej rączce, które wciągają kurz i brud do środka, wtedy nie trzeba już szufelki;)

3

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Dobre dla kręgosłupa jest wycieranie podłogi mopem. Mop nie jest drogi, a znacznie ułatwia sprzątanie osobom które mają problemy z kręgosłupem. Dobrze o tym wiem bo sama kiedyś męczyłam się ze ścierką na kolanach. Teraz z mopem jest o wiele łatwiej smile

4

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Ja też doceniam to, że nie muszę się schylać, bo to coraz bardziej dolegliwe z wiekiem, choć stara nie jestem wink

5

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Też codziennie muszę przetrzeć podłogi z kurzu a robię to przy pomocy suchego mopa;) Nakładka z mikrofibry ładnie kurz i sierść zwierzaka zbiera a ja nie muszę codziennie wyjmować odkurzacza.

6

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

mnie by się coś takiego przydało.

7

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Ja wolę codziennie odkurzyć, bo nie lubię zamiatać :-) Dla mnie tak jest łatwiej i wygodniej.

8

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Dlatego używam mopa- przynajmniej się nie kurzy jak podczas zamiatania.

9

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Mając podobne problemy wynajęłam panów z firmy sprzątającej, którzy zajmują się przede wszystkim moim obejściem domu i  żałuję,że wcześniej nie korzystałam z ich usługi

10

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Oj to prawda, mój kręgosłup już odczuwa schylanie przy sprzątaniu... Muszę pomyśleć jak by je usprawnić i mniej cierpieć...

11

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

Dokładnie. Można spróbować się rozruszać, bo być może przesiadywanie w pozycji wymuszonej jest przyczyną napięć prowadzących do bólu, a jeśli to nie pomoże, są łatwo dostępne leki na receptę. Lekarz może też skierować na rezonans magnetyczny celem sprawdzenia, czy problem nie jest poważniejszy, a także na zabiegi fizjoterapeutyczne (rehabilitację, kinezyterapię, masaże lub fizykoterapię).

12

Odp: Sprzątanie bez bólu kręgosłupa

U mnie wszędzie jest używany mop tak że plecy tak nie bolą...