1

Temat: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Co byście powiedziały na wesele bez alkoholu? Można się dobrze bawić bez procentów?

2

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Tak zupełnie to nie, chociaż ten tradycyjny szampan na początku powinien być, nie można wznosić toastu za młodych samym soczkiem wink

3

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Moim zdaniem być powinien - bo masz różnych gości, a wielu bez alkoholu nie potrafi się bawić. Jeśli chodzi o konkrety to warto próbować dogodzić każdemu, czyli nie tylko czysta, ale również jakieś wino, wódki ziołowe, czy pieprzówka. Co najlepsze u nas dobrej wódki ziołowej - Herbal Vodka poszło znacznie więcej niż czystej, więc tym bardziej mi się wydaje, że lepiej różnicować i stawiać na jakościowe alkohole.

4

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Ja osobicie uważam że można. Ale jak padł taki pomysł z moich ust w stronę rodziców usłyszałam że w żadnym wypadku nie zgadzają się i nie będę robiła im wstydu przed całą rodziną. Niestety chcieć to nie zawsze móc...

5

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Wesele bez alkoholu? Oczywiście że można takie zrobić. Ale pewnie połowa gości będzie marudzić.... bo zgadzam się z Hanna, że nasze społeczeństwo bez alkoholu to kiepsko potrafi się bawić. Na pewno powinien być szampan. Trzeba wznieść toast za Młodą Parę, nawet bezalkoholowy.

6

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Oczywiście, że można, ale w naszym kraju trzeba się liczyć z tym, że goście mogą mieć swoje procenty gdzieś ukryte i wesele będzie tylko teoretycznie bezalkoholowe.

7

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Wesele bez alkoholu wcale nie musi być gorsze, chociaż wiele osób dopiero po toastach zaczyna się dobrze bawić. Kiedyś byłam na weselu, gdzie były tylko wina i to wcale nie w hurtowej ilości i goście potrafili się świetnie bawić. Nikt też nie powiedział (przynajmniej wprost młodym czy rodzicom), że to był jakiś problem smile

8

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Szczerze mówiąc jeszcze nie byłam na weselu bez alkoholu i jakoś nie mogę zrozumieć, co takiego komuś może chodzić po głowie, że całkowicie z alkoholu na weselu chciałby zrezygnować...
Zamiast więc udziwniać i na siłę próbować być oryginalnym, lepiej zastanowić się, jaki alkohol wybrać smile Stąd można się co nieco dowiedzieć.

9

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Można jednak w takim dniu raczej są liczne toasty i pije się za zdrowie młodych. Po za tym co myślicie o różnych atrakcjach na weselu? Np takiej fotobudki? Bo mnie się takie pomysły bardzo podobają smile

10

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Odpowiadając na pytanie z 1-ego postu, ja jestem przeciwna robieniu wesela bez alko. Moim zdaniem, owszem nie jest to warunek konieczny, no ale warunkiem koniecznym aby wesele się odbyło nie jest też piękna suknia i wiele wiele innych. Alkohol jest dla ludzi i trzeba umieć z tego korzystać. Jeśli Panna młoda będzie wegetarianką to na weselu ma nie być potraw mięsnych? Dziękuję za niby bezalkoholowe wesele, na którym połowa gości będzie wychodzić poza obręb wesela "na jednego".
Jedyny rozsądny powód to, jeśli faktyczne zdecydowana większość gości nie pije alkoholu - wtedy można pomyśleć o takiej imprezie.
Wesele generalnie zawsze jest udane, jeśli są na nie zaproszone osoby, które powinny, a nie z przypadku. Potem takie podwórkowe psiapsiółki opowiadają, a ze to tort był za słodki, a to ze w ogóle tort był bez toppera itp. itd.

Ostatnio edytowany przez Anitka.b (2016-07-29 13:24:13)

11

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

W tym kraju? Tak, zdecydowanie obowiązkowy - nie ma co ukrywać, lubimy alkohol, a tym bardziej zabawę przy nim. I moim zdaniem powinien on się pojawić - w racjonalnych ilościach i na pewno bardzo dobry pod względem jakościowym. Gutt Pure Vodka znacie? To już czysta, która jest delikatna, ma fajny smak, przyjemny zapach - takie właśnie alkohole podaje się na imprezach. Wesele bez alkoholu? Sory, raczej nie przejdzie.

12

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Cóż, społeczeństwo bez wódki się po prostu źle bawi...

13

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Myślę że gdyby uprzedzić gości o braku alkoholu na weselu to większość by nie przyszła- jedni dlatego że nie wyobrażają sobie gdzieś pójść i się nie napić, drudzy bo nie potrafią bawić się bez alkoholu...

14

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Górale chcieli wprowadzić taką modę i chcieli przyoszczędzić na bezalkoholowych weselach i były to dość koszmarne imprezy, znajomy był na takim i powiedział, że nigdy więcej...

15

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Jakos tego nie widzę, połowa gości zmyłaby się jeszcze przed północą, o ile jeszcze kobiety mogłyby się dobrze bawić bez alkoholu to faceci jakos nie za bardzo, troche to stereotypowe ale chyba jednoczesnie prawdziwe. No i w sumie to skąd taki pomysł? Przez oszczędność pieniedzy czy jakieś ideologiczne pobudki?

16

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Dla mnie może być wesele bez alkoholu, ale powiedz to facetom;)

17

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Wino i szampan muszą być smile

18

Odp: Alkohol na weselu - obowiązkowy?

Kobiety może i by przystały na wesele bez alkoholu, ale faceci...? Wątpię.