1

Temat: grzybica pochwy

Dziewczyny macie coś sprawdzonego w tym temacie. Bo ja załamać się idę, stosuję probiotyki doustnie, myją się 2 razy dziennie, mam faceta na stałe, a bez przerwy mi się coś przyplątuje. Dajcie znać czy macie coś skutecznego i sprawdzonego.

2

Odp: grzybica pochwy

Moja znajoma miała wciąż nawracające infekcje pochwy i w końcu wyszło, że to od nadmiaru słodyczy.
Wcześniej myślałam, że tylko przez zabawy mogą słodkości zaszkodzić. Gdzieś wyczytałam, żeby uważać, aby bita smietana, sosy, czy kto tam co używa, nie dostały się do pochwy bo grzybica gwarantowana. Poza tym podczas zabaw oralnych, jeśli partner jadł tam czekoladę czy coś innego słodkiego, węglowodany też mogą się przecież dostać, a grzyby baaaaardzo je lubią podobno.
No ale przykład koleżanki, którą lekarz w końcu, po tych wszystkich antybiotykach, maściach, globułkach czy jak to się zwie zapytał o dietę, świadczy o tym, że takie rzeczy są możliwe i faktycznie ograniczenie słodyczy pomogło.
Może Ty też wcinasz za dużo batonów, cukierków czy ciastek łasuchu?

3

Odp: grzybica pochwy

Najlepiej zrobisz jeśli udasz się do ginekologa, bo na forum to możemy sobie gdybać. Jeśli problem nie ustępuje to raczej nie próbuj żadnych domowych sposobów. Lekarz jest najlepszym rozwiązaniem, nie ma się czego wstydzić. Serio.

4

Odp: grzybica pochwy

No to może efekt ping ponga? To się zdarza niestety.

5

Odp: grzybica pochwy

Kiedyś miałam podobne problemy. Szłam do lekarza, dostawałam leki, a po jakimś czasie były nawroty infekcji. Problem skończył się, odkąd używam Lactacyd

6

Odp: grzybica pochwy

Dzięki smile poszłam do lekarza, dał mi coś na receptę i powiedział, ze jak już stosuję tampony to najlepiej z probiotykami. Do tego zalecił jeść więcej kefirów i jogurtów i pomogło.

7

Odp: grzybica pochwy

I oby nie wróciło smile

Hm... na mnie tampony tak nie działają, za to wkładki higieniczne owszem, zwłaszcza perfumowane i czasem podpaski, których zresztą z wielu względow nie używam, nie tylko tego.

8

Odp: grzybica pochwy

U mnie pomaga clotrimazol czy jakoś tak się ta maść nazywa,
choć przyznam, że jednak, choć to krępujące, to w takim przypadku najlepsza jest wizyta u ginekologa (jak się wstydzimy swojego, do którego chodzimy regularnie, to może byc przydatny] - i kogos obcego wybrac i z głowy).
W każdym razie leczyć trzeba.

Ostatnio edytowany przez Autisticart (2012-12-21 17:22:51)

9

Odp: grzybica pochwy

Na szczęście zwykle leczenie nie jest jakieś kłopotliwe. Ja kiedyś dostałam zapalenia pęcherza i nie poszłam od razu do lekarza, bo myślałam, że może uporam się sama jakoś. No i zaczęłam odczuwać po kilku dniach (chyba trzech) świąd w okolicy wejścia do pochwy. Dłużej nie czekałam.
Lekarz na zapalenie przepisał antybiotyk, a jak mu powiedziałam o tej drugiej dolegliwości, dopisał jedną globulkę Clotrimazolum. Przeszło jedno i drugie jak ręką odjął.

10

Odp: grzybica pochwy

grzybica pochwy na pewno jest nieprzyjemna ale to nic takiego:)  jak kazda inna choroba, jest na nia masa lekow, np trioxal, innych nie znam bo innych nie bralam

11

Odp: grzybica pochwy

Uhm... grzyby w nas żyją i to jest normalne, tyle że przy sprzyjających dla nich warunkach mnożą się i to już wymaga leczenia. I rzeczywiście jest na to pod dostatkiem medykamentów, można nawet kupić bez recepty.

12

Odp: grzybica pochwy

Clotrimazolum jest dobre i tanie, stosowałam na egzemy i szybko się goiły
A na grzybice intymne warto spróbować nasiadówek ziołowych, można kupić zestawy ziół w aptece

13

Odp: grzybica pochwy

[quote=Kalinka01]Clotrimazolum jest dobre i tanie, stosowałam na egzemy i szybko się goiły[/quote]
O, a to ciekawe. Chodzi Ci o takie alergiczne wypryski na skórze? Mogę wiedzieć co to za alergia? Kontaktowa, pokarmowa czy przez stres coś? Pytam, bo mam z takową problemy, ale nie miałam pojęcia, że można sobie pomóc taką maścią. Wyszłoby wielokrotnie taniej.

14

Odp: grzybica pochwy

Mnie Clotrimazol pomógł przy miejscowym zapaleniu skóry o charakterze grzybicznym na twarzy - oczywiście razem z inną maścią tylko na receptę od lekarza - więc sugeruję żeby zawsze iść najpierw do dermatologa zanim zaczniecie się leczyć same

15

Odp: grzybica pochwy

Nie miałam z tym do czynienia i na szczęście.

16

Odp: grzybica pochwy

Cześć.
Ważne jest prawidłowe rozpoznanie problemu, bo być może wcale nie masz grzybicy pochwy. Informacji w internecie i na forach jest cała masa, ale połowa to bujdy wyssane z palca i po przeczytaniu tego wszystkiego człowiek widzi u siebie wszystkie możliwe objawy i choroby.

Najlepiej udać się do ginekologa, który potwierdzi czy faktycznie masz grzybicę i zaleci odpowiednie środki. Bo wg mnie jeśli już takowa wystąpi to nic lepiej nie zadziała niż lek, antybiotyk.
Higiena jest ważna, ale jeśli faktycznie miałabyś grzybicę to mycie nawet najlepszymi żelami już nie pomoże.

Pozdrawiam,

Jola

17

Odp: grzybica pochwy

Wyszła mi 3 z cytologii, lekarz przepisał dopochwowe coś tam, teoretycznie mające działanie przeciwgrzybicze, jak wynikało z ulotki, i ... dostałam po tym infekcji grzybiczej! Wyleczyłam Clotrimazolem.

18

Odp: grzybica pochwy

Grzybica pochwy to koszmar dla każdej kobiety bo wręcz nie daje żyć. Często występuje po chorobach zawsze  serwisie. Jest tam sporo na temat różnych grzybic i przyczyn ich powstawania. Myślę, że warto tam zaglądać i dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje bo może pomoże Ci to uniknąć kolejnej grzybicy

19

Odp: grzybica pochwy

na grzybicę pochwy jedynym ratunkiem jest i zapisane przez niego farmaceutyki. Grzybicy raczej samemu się nie pozbędziesz. Ważne jest też żeby zgłosić się w miarę szybko, ponieważ konsekwencje mogą być nieprzyjemne.

20

Odp: grzybica pochwy

A to trzeba koniecznie do ginekologa i zrobić testy na posiew, zastosować kurację przeciw drożdżakom.
Z aptecznych sposobów: Globulki Albothyl, Illadian Direct Plus, stosowanie płynów do higieny intymnej z Kwasem mlekowym: Nivea z Aloesem, Lactacyd emulsja z kwasem mlekowym, nasiadówki z rumianku lub puder ginekologiczny do irygacji: Tantum Rosa

21

Odp: grzybica pochwy

Są preparaty dostępne w aptece bez recepty i zawsze można spróbować  Na mnie zawsze globulki działały. Stosuje się je najlepiej wieczorem, jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

22

Odp: grzybica pochwy

Prosta rzecz, do szklanki ciepłej wody wlej łyżkę lub dwie octu winnego jabłkowego. Tym się myj dwa razy dziennie. Bez mydła. Możesz dokupić coś, co się nazywa srebro koloidalne. To jest płyn, nasącz nim tampon i włóż go na kwadrans. Srebro działa jak antybiotyk. Możliwe też, że jakiegoś grzyba ma Twój facet i Cię zaraża.

23

Odp: grzybica pochwy

Jeżeli masz bardzo często takie infekcje to chyba warto o tym powiedzieć lekarzowi. Mi też się takie infekcje zdarzają ale dość sporadycznie, wtedy stosuje żel Hydrofemin, 2 dni i po problemie.

24

Odp: grzybica pochwy

Właśnie dlatego nie korzystam z basenów... Bo wiele osób przychodzi tam się wykąpać chyba, nie dbają żeby był umytym, wcześniej...

25

Odp: grzybica pochwy

a czy grzybicę można wyleczyć lekami bez recepty takimi jak tutaj opisywali?: