1

Temat: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

nie znalazłam takiego tematu, a myślę, że jest on istotny. Chodzi mi o to o czym powinniśmy pomyśleć, aby praca w ogrodzie była łatwa, lekka i przyjemna oraz byśmy nie byli narażeni na niepotrzebne "uszkodzenia" ciała.

2

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Na pewno dobre narzędzia i rękawice oraz odpowiednie buty. I ciepłe ubranie, bo jeszcze potrafi przewiać w marcu czy kwietniu...

3

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Zdecydowanie - ubranie+ rękawice. Odsyłam też do sieci warto się  zapoznać wink

4

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Wydaje mi sie,że jak ktoś decyduje sie na ogród to cała przyjemnośc tam pracować. Moi rodzice całe lato żyją swoim ogrodem. Cieszą się z kazdego zebranego ekologicznego plonu. A i wnuki mają radość wychasania sie jak przyjadą.

5

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Istotne są narzędzia i strój.

6

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Na pewno do pracy w ogrodzie potrzeba energii, rękawic i sprzętu typu łopata, grabki, kopaczka itp. Wszystko zależy co chcemy tak naprawdę robić w tym ogródku, ponieważ niektórzy pielęgnują tylko trawnik, a niektórzy mnóstwo drzew, krzewów czy kwiatów.

7

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Tak na marginesie - przede wszystkim należy wiedzieć, co się robi, bo efekty pracy mogą być dla nas albo źródłem satysfakcji, albo sprawić, że porzucimy pracę w ogrodzie na zawsze big_smile Jak już wiemy, co i jak, to wtedy można dbać o ergonomię i bezpieczeństwo.

8

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Ale bez próbowania nie będzie się wiedziało co i jak:P dzisiaj siałam ogród- jestem "początkująca" po wieloletniej przerwie i trochę ciężko mi to idzie ale z roku na rok jest lepiej.

9

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

A co się działo z ogrodem podczas tej wieloletniej przerwy? Zmieniłaś miejsce zamieszkania czy zarastał sobie? tongue

10

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Dłuższą chwilę mieszkałam w mieście ale wróciłam na stare śmieci wink

11

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

I gdzie lepiej?
Ja mieszkam na obrzeżu, więc takie pół na pół to nie narzekam smile

12

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Jak byłam młodsza ciągnęło mnie do miasta, a teraz wolę wieś wink Mój facet tylko w tej sprawie niezdecydowany i nie wiadomo co robić...

13

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

W naszym przypadku prace w ogrodzie zaczęły się od specjalistów od DDD  którzy musieli nam usunąć szczury z garażu i zabudowanej altany. Niestety przeniosły się do nas z pustostanów, które są niedaleko. Mam nadzieję, że zabezpieczenie ogrodzenia pomoże w zniechęceniu ich do ponownej wizyty.

14

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

O, myślę że sporo jest takich rzeczy, które ułatwią pracę w ogrodzie i sprawią, że polubimy ją. Zresztą, bez wielu z nich nie dałoby się stworzyć i pielęgnować ogrodu. Na pewno każdy szczęśliwy posiadacz ogrodu powinien mieć kosiarkę do trawy, sekator, grabie, szpadel, nożyce do żywopłotu i parę innych sprzętów. Jednak moim zdaniem genialnym wręcz urządzeniem do dbania o ogród jest traktor ogrodniczy, którym można robić wiele rzeczy łatwiej i szybciej.

15

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Mega oferty dajecie w zakresie prac ogrodowych. Teraz niestety będzie ich coraz mniej. Zima się nam zbliża...

16

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Praca będzie wydajniejsza, kiedy podczas przygotowania do prac ogrodowych pomyślimy o zakupie odpowiednich narzędzi ogrodowych. Klika z nich zaliczamy do koniecznych i musimy wybrać z bogatej listy ofert,, nim spędzicie kilka godzin w sklepie. smile

17

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

O wiele fajniej mi się pracuje przy kwiatach od kiedy kupiłam cudne rękawiczki z roślinnym motywem big_smile Taka głupotka niby, a sprawia, że obowiązki stają się przyjemniejsze smile

18

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Też tak macie, że w trakcie zimy planujecie już prace w ogrodzie? big_smile Nie mogę doczekać się wiosny i lata!
Robicie listę zakupów przed rozpoczęciem sezonu? Ja w tym roku postanowiłam zaszaleć i chyba zdecyduję się na zakup profesjonalnego sprzętu - np. sekatora.
Co o tym myślicie?

19

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Myślę, że takie narzędzia powinien kupować - i używać facet:) Nam kobietkom przypadają delikatniejsze czynności -  zaprojektowanie ogrodu, posadzenie roślinek i podlewanie:)

20

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

Ja wszystko robię w ogródku w rękawicach, bo potem nie mogłabym doczyścić rąk.

21

Odp: Jak przygotować się do pracy w ogrodzie?

U mnie ogród robiła firma. Całość u mnie kosztowała około 30 tys zl z automatycznym podlewaniem + chodnik i podjazd. Mozna robic samemu ale trzeba miec sprzet i wziac wolne w pracy, zajmie Ci to 3 razy wiecej czasu, juz to przerabialem, niby wydaje sie drogo ale jednak jakby policzyć godziny pracy i sprzęt to wyjdzie Ci to samo.