26

Odp: Na jakie iść studia?

Ja studiuję prawo. Wiem, że jeszcze długa droga przede mną, bo jestem dopiero na drugim roku studiów, a są to 5 letnie jednolite studia magisterskie. Później obrona, aplikacja adwokacka, egzamin adwokacki... - ale mam motywację i osiągnę swój cel big_smile

Ostatnio edytowany przez ewka23 (2016-06-13 12:51:18)

27

Odp: Na jakie iść studia?

Prawo jest jednym z najlepszych kierunków, ale nie oszukujmy się, mało osób tam się dostaje... Dobre są też kierunki związane z zarządzaniem, z ekonomią

28

Odp: Na jakie iść studia?

Taaak... byłam w szkole policealnej. W dwóch nawet. I teraz jestem na studiach big_smile

29

Odp: Na jakie iść studia?

Dzisiaj studia to świadomy wybór, a nie jak kiedyś poczucie nobilitacji czy chęć spełnienia oczekiwań rodziców. Albo praca, albo nauka. Nie każdy ma ten luksus, żeby pracować dopiero po skończeniu edukacji.

30

Odp: Na jakie iść studia?

To prawda. Niektórzy nawet rezygnują z wykształcenia średniego, bo warunki zmuszają ich do podjęcia pracy kolidującej z nauką. Jak dobrze, że są szkoły średnie wieczorowe i zaoczne. Jeśli ktoś pracuje w kraju, to będzie dla niego dobre rozwiązanie. Gorzej, jeśli za granicą.
Ze studiami już ciężko, bo zaoczne kosztują. Osobie, która utrzymuje się sama, może być trudno, chyba że ma dobrą pracę albo jakieś wsparcie ze strony rodziny na przykład, ewentualnie oszczędności, np. pieniądze zarobione za granicą na ten cel.

Nie wydaje Wam się, że w tej chwili studiowanie jest jakby naturalnym następstwem szkoły średniej? Chyba nie tak było kiedyś. Może się mylę, ale na przykład za kadencji mojej najstarszej siostry jakoś szczególnie dużo osób na studia się nie wybierało, a teraz widzę, że studiują ludzie, którzy w zasadzie ani za bardzo studiować nie chcą, ani się specjalnie nie starają, po prostu nie mają co ze sobą zrobić.

31

Odp: Na jakie iść studia?

Kierunek fajny smile Sama bym chciała coś takiego studiować smile

32

Odp: Na jakie iść studia?

Najlepiej idź na takie studia, które dadzą ci dobry zawód. Czyli może finansista.

33

Odp: Na jakie iść studia?

Racja, najgorzej to chyba iść na pedagogikę i potem szukać pracy nie wiadomo gdzie...

34

Odp: Na jakie iść studia?

Witam.
Wiek nie ma znaczenia a fajnie, że chcesz coś robić dla siebie. Najlepiej studia wybierz zgodnie ze swoimi zainteresowaniami wtedy będzie miło chodzić na zajęcia. Może jakiś kierunek przypadnie Ci do gustu . Mnie się podoba  architektura,bo interesuje się projektowaniem wnętrz.

35

Odp: Na jakie iść studia?

[quote=katasia]Racja, najgorzej to chyba iść na pedagogikę i potem szukać pracy nie wiadomo gdzie...[/quote]
Przed tym kierunkiem ostrzegała mnie polonistka z liceum big_smile Była moją wychowawczynią i to co zwykle odradzała, odradzała słusznie smile

36

Odp: Na jakie iść studia?

Ja bym teraz chętnie poszła na medycynę.

37

Odp: Na jakie iść studia?

Niespełnione marzenie sprzed lat czy dopiero teraz Cię tak naszło?

38

Odp: Na jakie iść studia?

[quote=niechcemisie][quote=katasia]Racja, najgorzej to chyba iść na pedagogikę i potem szukać pracy nie wiadomo gdzie...[/quote]
Przed tym kierunkiem ostrzegała mnie polonistka z liceum big_smile Była moją wychowawczynią i to co zwykle odradzała, odradzała słusznie smile[/quote]


Humanizm nieszczególnie się przydaje na dzisiejszym rynku pracy.. A książki można sobie poczytać hobbystycznie..

39

Odp: Na jakie iść studia?

W ciągu życia zawodowego można się przekwalifikować, nie każdy kończy studia zgodne z pracą, którą później wykonuje.

40

Odp: Na jakie iść studia?

Jasne, ale jakieś podstawy warto mieć z okresu nauki... Nikt po pedagogice nie będzie dobrym księgowym po samych kursach doszkalających...

41

Odp: Na jakie iść studia?

A czy studia są niezbędne do szczęścia? Nie można poprzestać na konkretnym zawodzie? Znam osoby, które po studiach pracują w zupełnie innym zawodzie niż wyuczony. Moja znajoma po ASP pracuje jako stylistka - bardzo sobie chwaląc swój wybór, mimo obiekcji jej rodziny.

42

Odp: Na jakie iść studia?

Nie są niezbędne każdemu. To, co czyni nas szczęśliwymi, innym niekoniecznie przynosi korzyść czy radość. Dla mnie studia to jedna z najfajniejszych przygód w życiu smile

43

Odp: Na jakie iść studia?

Jeśli ktoś wybiera się na studia, to warto pomyśleć o swoich finansach. Obecnie są dostępne stypendia i pożyczki dla studentów.

44

Odp: Na jakie iść studia?

ja od siebie polecę zarządzanie - jestem na tym kierunku i jestem zadowolona wink

45

Odp: Na jakie iść studia?

Przede wszystkim kwestia odpowiedniej uczelni i dopasowania miejsca.Większość uczelni to zwyczajna masówka, a są przecież i takie miejsca, gdzie prowadzonych jest kilka kierunków - z nastawieniem na kształtowanie specjalistów, a nie wyłącznie na papierki. Czy nie właśnie to powinno mieć kluczowe znaczenie?

46

Odp: Na jakie iść studia?

Na zaoczne:) A kierunek jest mniej ważny, ale nie warto poświęcać kilku lat tylko na studiowanie, tylko jak najwcześniej zdobywać doświadczenie zawodowe...

47

Odp: Na jakie iść studia?

Konkretny zawód jest najlepszy, a nie jakieś tam pedagogiki po których nie ma pracy...

48

Odp: Na jakie iść studia?

Na humanistyczne nie opłaca się iść, jak ktoś lubi czytać to może to robić nawet studiując ekonomię...