1

Temat: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Cześć! Poszukuję tych z was, które pracowały w Niemczech jako opiekunki i załatwiły sobie prace za posrednictwem agencji. Czy taka firma jest godna polecenia wedlug was? Bo tak rozgladam sie za ofertami pracy za granica,ale na wlasna reke srednio mi to idzie... z agencja czulabym sie pewniej itd. Pytam, bo juz kilka wpisow na necie widzialam . Nie wiem czy musze znac dobrze jezyk? Zadnej pracy sie nie boje, ale z niemieckiego zawsze w szkole noga byłam tongue moze znajdzie sie dobra duszyczka tu na forum, ktora powie mi co nieco o takiej pracy smile

2

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

W takiej pracy trzeba choć podstawy języka znać, żeby się dogadać

3

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Mysle, ze podstawy znam, jak sobie odswieze wiedze i poprzypominam najwazniejsze zwroty, frazy smile To wystarczy? Bylas w takiej pracy? Najbardziej interesuje mnie jednak kwestia wyboru agencji - ktos cos wie?

4

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Wyjezdzalam kilka razy. Jesli jestes zdecydowana na wyjazd to polecam Wiem, ze czasem dziewczyny mają rozne przygody z posrednikami, ale ja czy moje kolezanki nie mialysmy zadnych trudnosci. Umowa jest, fajna wyplata tez, warunki atrakcyjne. O trudnosci z językiem nie musisz sie obawiac- kwestia przyzwyczajenia, dasz radę smile Też na początku trochę się bałam, a teraz- mam na koncie już dwa takie wyjazdy. Myślę o kolejnym- ale to może po świętach ogarne ten temat smile

5

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Taki wyjazd to fajna sprawa- nabędziesz doświadczenia w opiece nad starszymi osobami i jeszcze język podszkolisz. Pensje tez sa o wiele lepsze, z tego co slyszalam od kolezanek.

6

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

dziekuje pieknie za odpowiedzi, duzo sie od was dowiedzialam- fajnie, ze pozytywnie wypowiadacie sie o tej pracy, bo tez wydają mi sie ze to wyjazd to dobra decyzja smile zaczynam dzialac smile

7

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Działaj śmiało- moja koleżanka też wyjeżdżała z nimi i na brak pracy i dobrej kasy nie narzeka smile W CV fajnie wygląda praca za granicą, a do tego języka trochę podlapiesz. Powodzenia! smile

8

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Jak do niemiec to z czystym sumieniem polecam - minusem może być wypłata ok. 1100-1200 euro ale nie trzeba mieć doświadczenia i znać języka.

9

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Praca w tym kraju jest mega opłacalna i myślę, że warto wyjeżdżać.
Jeśli szukasz pracy to polecam zajrzeć do nich  mają tam nie tylko oferty pracy w charakterze opiekkuna osób starszych, ale również poradnik. Uważam, że warto sobie tam zajrzeć smile

10

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Ambercare24 to według mnie jedna z najlepszych agencji pośredniczących dla opiekunek w Niemczech. Warunki współpracy są dokładnie przejrzyście wyszczególnione w umowie, składki masz opłacane, jezyka wcale jakos dobrze nie trzeba umiec- oni chyba nawet zapewniają pomoc w podszkoleniu niemieckiego. Dla mnie same plusy smile Powodzenia!

11

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

A u nas w kraju przypadkiem nie potrzeba też takich pracowników W końcu bezrobocie nam spada, więc wydaje mi się, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Po co od razu wyjeżdżać za granicę?

Ostatnio edytowany przez Olcia13 (2017-05-22 20:43:33)

12

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

W Niemczech nigdy nie pracowałam ani nie byłam. Jednak we Włoszech opiekowałam się starszą panią kilka lat temu. Teraz trochę zmieniłam i branżę, i kraj, ale ze względu na mojego partnera interesują mnie ogłoszenia praca HolandiaMusimy zarobić na nasz ślub i wesele, więc on chce wyjechać na kilka miesięcy za granicę.

13

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

A to ja nie znam tej agencji, sama pracy szukalam tutaj: . Znajomosc jezyka rzeczywiscie jest bardzo przydatna, tym bardziej, ze trzeba nie raz porozmawiac z lekarzem albo robic zakupy. Ale tez jak zna sie podstawy, to na miejscu duzo szybciej mozna sie nauczyc, tylko trzeba chciec.

14

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

na początku wszystko wydaje się być trudne i przerażające, dlatego zanim podejmiemy pracę warto dobrze się przygotować. Pomocne w tym mogą być poradniki ze strony:
Niestety podczas opieki nad osobą starszą może zdarzyć się tak, że ulegnie ona nieszczęśliwemu wypadkowi. Gdy nie będzie nikogo w pobliżu wtedy na nas spada cała odpowiedzialność za jej zdrowie i życie. Nawet drobne urazy przy niektórych schorzeniach mogą być bardzo niebezpieczne. Najlepiej przed wyjazdem do pracy jeszcze w Polsce przejść jakieś dobre szkolenie z pierwszej pomocy. Im więcej wiemy i mniej nas coś zaskoczy tym lepiej smile

15

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Nie ma teraz najmniejszych problemów ze zdobyciem pracy w Polsce.
Dostaniecie ją z dnia na dzień. Pod tym względem sporo się zmieniło.
Firmy mają poważne braki kadrowe i jeśli komuś tylko zależy na zatrudnieniu, to je dostanie.
Wcale nie jest taka, że praca jest dostępna tylko w produkcji.
Działać można w różnych branżach.

16

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

JaJeśli chce się o wiele więcej zarobić, zaoszczędzić na coś to praca za granicą nie jest głupim rozwiązaniem. Sama nie wyobrażam sobie aby wyjechać na zawsze, jednak pracowałam jakis czas jako opiekunka osoby starszej w Szwajcarii i jestem zadowolona. Odłożyłam sporo kasy na mieszkanie. Podszkoliłam się z języka.Dodatkowo zwiedziłam obcy kraj smile

Polecam własnie Szwajcarię. Można tam zarobić o wiele wiecej niż w Niemczech. Pracy warto jest szukać na stronach, które kontaktują Was bezpośrednio z pracodawcą szwajcarskim

17

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Ja wyjeżdżam do fabryki do Niemiec i jest tam całkiem sporo ofert, może niekoniecznie powiązanych z opieką nad seniorami jednak da się u nich znaleźć coś ciekawego dla siebie więc polecam zajrzeć.

18

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Bez znajomości języka będzie ciężko. Przecież z seniorem trzeba rozmawiać.

19

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Wiele atrakcyjnych ofert pracy w Niemczech można znaleźć w sieci.
Zanim jednak wyjedzie się do pracy, warto poczytać opinie o agencji, z która chcemy nawiązać współpracę.

20

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Wyjeżdzam od mniej więcej 2 lat. Dobre zarobki, dodatkowe premie np przed swiętami. Zapewniają opiekę koordynatora przez cały czas, transport jak i cały wyjazd przygotowane i kontrolowane przez nich.

21

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Obecnie to jakaś alternatywa dla osób zwalnianych z dużych zakładów z powodu przestoju  związanego z epidemią...

22

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Szczerze to sama sie zastanawiam nad praca w Niemczech. Moja koleżanka  znalazła bardzo ciekawa prace w necie. Mają tam naprawdę masę ofert.

23

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Moja siostra pracowała w Niemczech jako opiekunka, a później za namową przyjaciółki wyjechała do pracy jako pracownik produkcji. Jak z nią ostatnio rozmawiałam to chwaliła, że to zmiana na lepsze gdyż jest mniejsza presja i odpowiedzialność, a pieniądze porównywalne. Myślę, ze warto się zastanowić również nad taką alternatywą wyjazdu.

24

Odp: Praca w Niemczech - opieka nad seniorami

Do tego trzeba mieć dryg, nie każdy ma cierpliwość do seniorów.