1

Temat: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Zawsze chciałam być niezależna finansowo i jestem.Od osiągnięcia pełnoletności władam swoim czasem. Poszłam do pracy i już 12 lat tak dzień w dzień chodzę, 8 godzin, ale już mi się nie chce. Gdyby ktoś mi podrzucił walizkę pieniędzy, złożyłabym wymówienie i udała się w jakieś fajne miejsce gdzie jest czysta woda, dużo zieleni i bardzo mało ludzi. Zamieszkałabym w jakiejś drewnianej chacie lub leśniczówce i całymi dniami zażywałabym długich kąpieli w naturalnym zbiorniku wody i leżała na trawie... Tak, to by mi się przydało...
Ale póki co jest praca, obowiązki i zero prywatnego życia... I tak mija czas, a ja czuję zniechęcenie. Przestaję też wierzyć w miłość, w prawdziwe szczere uczucie. Deklaracje są nic nie warte, chwile razem spędzone nie mają znaczenia. Człowiek się angażuje, wspiera, aby dostać po łbie i zostać na lodzie. Ile razy jeszcze? Trzydziestka się zbliża, a w tym jednym temacie tkwię w martwym punkcie...

2

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Proste życie bez wygód jest dobre ale na tydzień czy miesiąc.. Zatęskniłabyś pewnie szybko za ciepłą wodą w kranie i sushi na mieście:)

3

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Kosztem? Pracując i zarabiając już można mówić i finansowej niezależności, chyba że ma się na przykład na myśli koszty zdrowotne.

4

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Moim kosztem jest brak czasu dla najbliższych, brak czasu na załatwienie spraw, które np. w urzędach można załatwić w tych godzinach, kiedy też pracuję...

5

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Czasem też kosztem snu, bo wstaję dużo wcześniej niż bym chciała...

6

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Na pewno trzeba sporo czasu poświęcić na zdobycie niezalezności finansowej. taka niezaleznosć daje własny biznes.
Jeśli chcesz prowadzić np własny sklep internetowy to myślę, ze warto zajrzeć na Mozesz tam założyć sklep za darmo i go prowadzić, mozna tez korzystać z porad specjalistów w razie jakichkolwiek watpliwości.

7

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

]Na pewno trzeba sporo czasu poświęcić na zdobycie niezalezności finansowej. taka niezaleznosć daje własny biznes.
Jeśli chcesz prowadzić np własny sklep internetowy to myślę, ze warto zajrzeć na ..

Zakładanie sklepu nie jest takie trudne. Wystarczy dużo czytać, np. o tym, jak wysłać paczkę kurierem bo i takie informacje są bardzo potrzebne. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza.

8

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Właśnie rozstaję się z dotychczasową firmą, ale wiecie co? Nie mam doła. Postanowiłam odetchnąć i wykorzystać ten czas na poznanie nowych miejsc, bo mam zabezpieczenie finansowe nawet na rok bez konieczności podejmowania pracy.

9

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

[quote=Oversajz]Właśnie rozstaję się z dotychczasową firmą, ale wiecie co? Nie mam doła. Postanowiłam odetchnąć i wykorzystać ten czas na poznanie nowych miejsc, bo mam zabezpieczenie finansowe nawet na rok bez konieczności podejmowania pracy.[/quote]
Bardzo dobra decyzja smile To samo zresztą mówię mojej siostrzenicy, która postanowiła rzucić dotychczasowy zakład pracy - salon fryzjerski (wątpliwej jakości) w Rybniku i otworzyć własną działalność! Grunt to odwaga! Powodzenia!

10

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

]Właśnie rozstaję się z dotychczasową firmą, ale wiecie co? Nie mam doła. Postanowiłam odetchnąć i wykorzystać ten czas na poznanie nowych miejsc, bo mam zabezpieczenie finansowe nawet na rok bez konieczności podejmowania pracy.
Bardzo dobra decyzja smile To samo zresztą mówię mojej siostrzenicy, która postanowiła rzucić dotychczasowy zakład pracy - salon fryzjerski (wątpliwej jakości) w Rybniku i otworzyć własną działalność! Grunt to odwaga! Powodzenia]
A lokal już ma? Bo jeśli nie niech zerknie na

11

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

No niestety, żeby mieć pieniądze trzeba pracować, nie ma innej uczciwej metody wink
Ale na szczęście dzisiaj są sposoby takie, że zarabiać można nie wychodząc z domu wink I nie mówię tutaj o skręcaniu długopisów ale na przykład za udział w programach partnerskich, w których zarabiamy dzięki poleceniu konkretnej usługi lub produktu wink Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć np. na . Możesz też się zarejestrować i od razu do takiego programu przystąpić smile

12

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Ja zeby byc niezalezna finansowo musialam wziac kredyt. Zakupilam maszyny i narzedzia z firmy  i otworzylam wlasna piekarnie. Dzieki temu stalam sie w pelni samodzielna finansowo. Jednak zeby do tego doszlo musialam sporo zaryzykowac, ale na szczescie oplacilo sie

13

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Dla mnie kluczem do sukcesu okazała się własna firma. Trzeba się starać o pozyskanie Klientów, ale nikt mi przynajmniej nie mówi co mam robić wink

Ostatnio edytowany przez Paray (2017-10-15 14:46:46)

14

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

[quote=zofijka]
Ale póki co jest praca, obowiązki i zero prywatnego życia... I tak mija czas, a ja czuję zniechęcenie. Przestaję też wierzyć w miłość, w prawdziwe szczere uczucie. Deklaracje są nic nie warte, chwile razem spędzone nie mają znaczenia. Człowiek się angażuje, wspiera, aby dostać po łbie i zostać na lodzie. Ile razy jeszcze? Trzydziestka się zbliża, a w tym jednym temacie tkwię w martwym punkcie...[/quote]
A dlaczego zero prywatnego życia Zofijko?

15

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Ja prowadzę swoją działalność gospodarczą i mam całkowitą niezależność big_smile Tylko trzeba też dbać o reklamę firmy.

Ostatnio edytowany przez Majonka (2018-04-16 15:28:48)

16

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Nie znajduję w sobie takiej cechy jak przedsiębiorczość sad Własny biznes nie jest dla mnie.
Czuję się też za stara, żeby robić karierę. Chyba do końca życia pozostanie mi pracować za pieniądze, które praktycznie nie dają niezależności, a jedynie zapewniają podstawowe utrzymanie hmm
Od jakiegoś czasu w moim życiu coraz mniej dochodów, coraz więcej wydatków i chyba to mnie tak przytłoczyło, że czarne chmury widzę na horyzoncie.

17

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Był czas że praca w dwóch miejscach mi ją zapewniała, ale to na dłuższą metę było niewykonalne, okazało się że lepiej brać dorywcze zlecenia.

18

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Po prostu optymalizuję wydatki:) i nie tracę kasy na zbędne sprawy.

19

Odp: Finansowa samodzielność - jakim kosztem ją zdobywacie?

Tego drugiego muszę się nauczyć. smile