1

Temat: Kolka nerkowa. Pomocy

Dzisiaj mnie coś złapało, ból był tak silny po prawej stronie brzucha, promieniował na połowę pleców że pojechałam na pogotowie. Pan doktor stwierdził, że najprawdopodobniej to kolka nerkowa, dali mi ketonal w kroplówce i wypuścili do domu. Wróciłam do domu i po dwóch godzinach ból znów był tak silny, że wzięłam 2 tabletki ketonalu. Teraz też czuje że chyba długo spokoju nie będzie. Sama nie wiem co robić. Przecież nie będę co dwie godziny brać ketonalu, jechać w razie czego znów na pogotowie? Znacie jakieś sposoby na taki ból?

2

Odp: Kolka nerkowa. Pomocy

Jeśli bardzo źle się czujesz to powinnaś tam wrócić. Niech Cie zatrzymają w szpitalu na obserwacji. Nie wiem czy mądrym działaniem lekarza było wypuszczenie CIę do domu.

Z drugiej strony jeśli jest to kolka to faktycznie moize to tak boleć. Sama na szczęście nie miałam, ale mój brat cioteczny chorował i czasami aż skrecał się z bólu jak go to dopadło.

3

Odp: Kolka nerkowa. Pomocy

Teraz to trzeba wziąć się za rozpuszczanie kamieni nerkowych, bo inaczej sytuacja zacznie się powtarzać..

4

Odp: Kolka nerkowa. Pomocy

Powinnaś rozpocząć od badania USG, ja wykonywałam badanie usg jamy brzusznej .

Ostatnio edytowany przez misi3k (2020-06-08 09:21:46)

5

Odp: Kolka nerkowa. Pomocy

W niektórych przypadkach ból złagodzić może działanie łagodnego ciepła, na przykład kąpiele, okłady. Kluczowe jest przyjmowanie dużej ilości płynów (2,5-3 litrów), najlepiej, aby była to niegazowana, nisko zmineralizowana woda, co może ułatwić wydalenie kamienia. W przypadku kolki nerkowej silnej i u chorych z jedną nerką niezwłocznie należy zgłosić się do szpitala. Lekarz może zalecić wykonanie badań standardowych takich, jak: USG, RTG, badanie moczu, a także bardziej zaawansowanych, np. urografii czy tomografii brzucha.