1

Temat: PILNIKI do paznokci

Hej

Jakich pilników używacie najczęściej?
u mnie obecnie królują papierowe. kiedyś miałam przygodę ze szklanymi, a milion lat temu z metalowymi (ktoś ich jeszcze używa?) - do dzisiaj mam jeden, który służy mi do czyszczenia wolnego brzegu. używacie też polerek?

2

Odp: PILNIKI do paznokci

Ja tylko szklanych. Papierowe są dla mnie za ostre, albo nie umiałam się nimi posługiwać....
Polerek nie używam.

3

Odp: PILNIKI do paznokci

Ja używam elektronicznego pilnika Scholla do paznokci. Bardzo dobrze się sprawdza. Zdecydowanie lepiej niż te manualne. Używam go też do stóp. Ma w zestawie też polerkę, ale przyznam, że ostatni raz jej używałam jakieś 3 tygodnie temu. Wszystko dlatego, że ostatnio lubię sobie dać kolorek na paznokcie i żeby skrócić czas zabiegu, to darowałam sobie polerkę. Ale polerka jest dobra, jeśli chce się mieć naturalne i pięknie wyglądające paznokcie. A do stóp ogólnie używam też pilnika Scholla Wet&Dry (taki niebieski, mogę Wam wstawić zdjęcie) - do wygładzania pięt (pozbywania się martwego naskórka), więc cały pedicure mam z głowy w 30 minut (raz na tydzień wystarcza). Nie muszę dzięki tego biegać do kosmetyczki co tydzień - więc sporo pieniędzy zostaje mi w kieszeni. No i efekt jest identyczny.

4

Odp: PILNIKI do paznokci

Używam metalowych i mi pasują:)

5

Odp: PILNIKI do paznokci

Ja do paznokci na dłoniach używam metalowego, u stóp papierowego, szklany leży nieużywany.

6

Odp: PILNIKI do paznokci

Wyrzućcie metalowe do kosza, taka moja rada. Sama używam tylko papierowych i szklanych.

7

Odp: PILNIKI do paznokci

dokładnie, metalowe pilniki to zło, powodują, że paznokcie się rozwarstwiają. polecam papierowe. wiem, że szklane są dobre dla paznokci, ale nie trafiłam jeszcze na taki o zadowalającej mnie gradadacji. co do Scholla - mam ten nowy pilnik do paznokci i tę starą wersję do stóp. elektroniczny pilnik do paznokci scholl - jako dodatkowy o.k, do nadawania kształtu, wygładzania, polerowania - bardzo fajny. ale samodzielnie u mnie się nie sprawdza, musze najpierw działać w celu skrócenia papierowym. natomiast do stóp rewelacja, polecam każdemu, ta nowa wersja pewnie wymiata. jak kogoś stać, to warto.

8

Odp: PILNIKI do paznokci

Ja się bardzo szybko przekonałam do papierowego, bo działa najskuteczniej na moje twarde paznokcie - ani metalowe ani szklane nie są w stanie im sprostać.
Natomiast nie piłuję paznokci u stóp, bo mam takie nieprzyjemne wrażenie przy tym, że wydaje mi się, że mnie aż boli.

Scholla mam zamiar kiedyś wypróbować, jak będę w potrzebie smile

9

Odp: PILNIKI do paznokci

Nadal mam metalowy, ale jak czytam, że inne są lepsze, to chyba pora na zmianę;)

10

Odp: PILNIKI do paznokci

W sklepie new nails masz porządne pilniki, wykorzystywane przez zawodowców, więc może idź w tym kierunku?
Wydaje mi się, że lepiej kupisz raz, a porządnie. Salonowy piknik wystarczy wam na lata.

11

Odp: PILNIKI do paznokci

Bananki papierowe najlepsze.Szklane równiez uwielbiam,to zależy do czego mają mi posłużyc

12

Odp: PILNIKI do paznokci

Metalowy, jakoś papierowe ani szklane mi nie podpasowały

13

Odp: PILNIKI do paznokci

Oj, ja wolę szklane i papierowe od metalowych, jakoś te są dla mnie zbyt ostre.

14

Odp: PILNIKI do paznokci

u mnie równiez papierowe, ewentualnie szklane, ale na pewno nie metalowe smile

15

Odp: PILNIKI do paznokci

papierowe i szklane - 180/100 wink

16

Odp: PILNIKI do paznokci

Odkąd zgubiłam metalowy i zmuszona byłam sięgnąć po szklany, bo akurat taki miałam w kosmetyczce, zostałam przy szklanym. A tak się wzbraniałam. Jest świetny!

17

Odp: PILNIKI do paznokci

Ja od bardzo dawna nie korzystam z metalowych. Nie wiedziałam, że w ogóle można je jeszcze gdzieś kupić smile W mojej ocenie takie akcesoria do paznokci bardzo niszczą paznokcie. Teraz korzystam z tego co jest dostępne w profesjonalnych sklepach - np. w EM Nail  czyli szklane i papierowe. Mam pewność, że nie zniszczę sobie paznokci.

Ostatnio edytowany przez adik356 (2016-12-09 10:22:51)

18

Odp: PILNIKI do paznokci

No ja tak samo, metalowe wyszły już z mody.
_________________

Ostatnio edytowany przez karrollinka27 (2016-12-07 18:08:49)

19

Odp: PILNIKI do paznokci

Ja używam tylko i wyłącznie szklanych. Chyba, że akurat mam hybrydy, to szklany sobie nie radzi i wtedy taki..papierowy 180/200.

20

Odp: PILNIKI do paznokci

papierowe to moje ulubione

21

Odp: PILNIKI do paznokci

Metalowe używałam lata temu jeszcze w liceum. Potem była moda na papierowe- takie grube i niewygodne, a teraz używam tylko szklanych.

22

Odp: PILNIKI do paznokci

Używajcie pilników ze sklepu new nails - on jest raczej pod salonowe potrzeby, większą eksploatację, ale dzięki temu będziecie mieli z nim na długo święty spokój. Trzeba tylko sobie dopasować parametry.

23

Odp: PILNIKI do paznokci

Mi zwykły szklany pilnik wystarcza na bardzo długo ale używam rzadko.

24

Odp: PILNIKI do paznokci

Teraz moim faworytem jest laserowy, ale używam naprzemiennie ze szklanym, który jest bardzo delikatny i z ceramicznym.

25

Odp: PILNIKI do paznokci

A mnie szklany nie podpasował - próbowałam nim kilka razy opiłować paznokcie, ale dawał tak nieprzyjemne uczucie, gdy się nim przejeżdżało, że go odstawiłam na bok i nigdy więcej nie ruszałam. Papierowe to moje faworyty, a że mam bardzo twardą płytkę paznokciową, doskonale sobie z nią radzą. Metalowych używam do wyciągania skórek spod paznokci, bo mam czasem z tym problem. No i jednak te z radełkiem są nieocenione przy pozbywaniu się skórek otaczających paznokieć.