1

Temat: Baleriny - czego unikać?

Witajcie:-) Dziewczyny, zastanawiałam się wczoraj nad tematem balerinek:-) A dlaczego? Wczoraj do nas do pracy przyszła nowa stażystka i od razu rzuciło mi się w oczy to, że balerinki, które miała na stopach, optycznie skracały jej nogi... wyglądała nieciekawie, chociaż baleriny były przepiękne, i dobrej firmy, bo gabor, ale co z tego? I tak sobie pomyślałam, że nie wystarczy wydać pieniążki na coś ładnego, trzeba też patrzeć na ogólny efekt... I tak sobie pomyślałam znowu, że ta niewysoka i drobna dziewczyna powinna jednak wybrać buty na wyższym obcasie, szczególnie do spódnicy za kolano, którą miała na sobie... A jak wy myślicie, jakich stylizacji unikać, jeśli chodzi o balerinki?

Ostatnio edytowany przez kinia87 (2015-07-03 11:01:41)

2

Odp: Baleriny - czego unikać?

Na pewno baleriny źle wyglądają przy obszernych krótkich spódniczkach, zwłaszcza jak nogi niezbyt szczupłe i krótkie

3

Odp: Baleriny - czego unikać?

ja słyszałam, że baleriny sa ogólnie niezdrowe i teraz juz pomału maja odchdzić do lamusa.

4

Odp: Baleriny - czego unikać?

Niezdrowe? A dlaczego? Tworzy się płaskostopie? Ja uważam, że nie ma wygodniejszych butów od balerinek! Chwała temu, który wpadł na taki genialny pomysł i go opatentował! wink Nie wyobrażam sobie życia bez tego typu butów i szczerze mówiąc dla mnie są uniwersalne, bo można je założyć praktycznie do każdej stylizacji smile Wiadomo też, że nie pasują do każdego rodzaju figury i trzeba uważać na to, co się ze sobą łączy tongue

5

Odp: Baleriny - czego unikać?

Osobiście uważam, że nie ma znaczenia co myślą inni ludzie wink
Jeśli dziewczynie jest wygodnie i nie chce męczyć sobie nóg w obcasach, to czemu nie. Ubrana jest schludnie i odpowiednio do pracy, więc nie ma żadnego problemu.
Poza tym ona przychodzi tam pracować, a nie podobać się innym...może nawet lepiej, bo mamy dziwne czasy i niewinnego człowieka mogą o dziwne rzeczy pomawiać hmm

6

Odp: Baleriny - czego unikać?

Niezdrowe? A dlaczego? Tworzy się płaskostopie? Ja uważam, że nie ma wygodniejszych butów od balerinek! Chwała temu, który wpadł na taki genialny pomysł i go opatentował! wink Nie wyobrażam sobie życia bez tego typu butów i szczerze mówiąc dla mnie są uniwersalne, bo można je założyć praktycznie do każdej stylizacji smile Wiadomo też, że nie pasują do każdego rodzaju figury i trzeba uważać na to, co się ze sobą łączy tongue[
Moim zdaniem baleriny także są nie do zastąpienia, bo są śliczne i ponadczasowe i pasują do wszystkiego i moim zdaniem nie ma znaczenia czy jesteśmy duzi czy mali, albo grubi czy chudzi.. Pasują zawsze moim zdaniem, choć faktycznie w odpowiednio dobranym obcasie każda noga będzie wyglądała korzystniej:) Tak czy inaczej warto zainwestować w  w uniwersalnym kolorze:)

Ostatnio edytowany przez Patix33 (2015-07-25 13:13:48)

7

Odp: Baleriny - czego unikać?

Niestety są osoby na baleriny skazane, nawet jeśli nie bardzo pasują do stroju, bo gdy ktoś ma problem z żyłami w kończynach dolnych, nawet niski obcas to katorga. Ciężko znaleźć buty, które będą miały zakryte palce i pięty, nie będą na obcasie i nie będą wyglądać zbyt poważnie. Takimi butami są natomiast baleriny.

8

Odp: Baleriny - czego unikać?

To prawda nie każdy może sobie pozwolić na chodzenie w szpilkach, niektórzy po prostu muszą z tego zrezygnować ze względów zdrowotnych, więc nie można też takiej osoby za to krytykować, sama jestem bardzo niska osoba i raczej unikam balerinek, ale mam też baleriny firmy gabor i bardzo je lubię uważam że do letnich stylizacji typu, krótkie spodenki czy spódniczka jak najbardziej pasują, nawet kiedy ma się krótkie nogi

9

Odp: Baleriny - czego unikać?

Baleriny niezdrowe? A to nowość, pierwsze słyszę... Dlaczego niezdrowe? Bo miękkie? Dziwne... Co do stylizacji, to nie dowiedziałam się za dużo:-) Tyle tylko, że są uniwersalne i nie każdemu pasują:-) tyle to i ja wiedziałam, i widziałam:-) I nie zgadam się z opinią, żeby się nie przejmować wyglądem, bo jednak chyba trzeba się przejmować. Może gdyby ona ubrała baleriny i legginsy, takie ¾ to byłoby lepiej?

10

Odp: Baleriny - czego unikać?

Dwa rodzaje ubioru, do którego balerinki nie pasują – pierwszy z nich to długa suknia wieczorowa. Drugi rodzaj  to zestaw: szerokie spodnie i balerinki.

11

Odp: Baleriny - czego unikać?

Po pierwsze to wzróćcie uwagę na same baleriny, aby nie kupić z kartonu... ja przez takie zepsułam sobie nogi.

12

Odp: Baleriny - czego unikać?

Dla mnie ważny jest materiał. Staram się kupować zawsze skórę, bo wiem, że będą mi służyć na dłużej.

13

Odp: Baleriny - czego unikać?

Czasem łapię coś z promocji, ale już skończę z tym, bo to niewygodne,
rozwalające się buble, nie warte żadnej ceny.

14

Odp: Baleriny - czego unikać?

Kurakoa, jak rozwaliłaś? yikes W wielu butach jest podkład z tektury pomiędzy warstwami podeszwy... niestety... I to w kozakach, balerinach, półbutach, nawet raz w tenisówkach znalazłam. To jeszcze nic, w jednej z sieciówek kupiłam klapki typu japonki. Wyszłam w nich raz i gdy wracałam złapała mnie nagła ulewa. Wtedy okazało się, że są z tektury!!! Od spodu gumowa podeszwa, ale z wierzchu tektura pomalowana taką farbą, że nigdy bym się nie domyśliła, dopóki mi to nie rozmokło. Kilka dni później w sklepie zrobili mega przecenę tych japonek. Widocznie mieli dużo reklamacji.

W balerinkach patrzę na podeszwę, bo raz miałam taką tłoczona we wzory i na linii tych wzorów popękała.
Sprawdzam też zapiętki, czy są miękkie i jak wyglądają szwy, bo zawsze mnie w tym miejscu buty obcierają. Jeśli zdarzy mi się, że trudno to rozchodzić i bardzo obciera, dokupuję takie przyklejane zapiętki z zamszu.

Kiedyś kupiłam baleriny Haevy Duty przez internet... to było straszne. Okazało się, że mają w czubach blachę, jak glany, i nie dało się ich zupełnie rozchodzić, a były w tym miejscu za ciasne.

15

Odp: Baleriny - czego unikać?

Kupiłam raz takie ładne, zielone klapki, pojechałam w nich do innego miasta, zaczęłam chodzić i one rwać mi się zaczęły mad Ledwie wróciłam do domu... jeszcze trochę,a byłabym bosa.

16

Odp: Baleriny - czego unikać?

Zakochałam się w balerinach mel by melissa - nie dość, że są śliczne to jeszcze bardzo wygodne.

17

Odp: Baleriny - czego unikać?

Tutaj macie namiary na świetne baleriny -
Pewnie, że droższe, ale jednak mowa o jakości i solidnej marce.
Ja też nie przepadam za częstym zmienianiem obuwia...

18

Odp: Baleriny - czego unikać?

Ja też bardzo lubię takie buty, ale stawiam na baleriny w ekskluzywnym wydaniu. Lubię nosić znane marki. Bardzo podobają mi się takie  Noszą je światowe gwiazdy, to naprawdę buty z górnej półki.

19

Odp: Baleriny - czego unikać?

Ja kupiłam w zeszłym roku dwie pary skórzanych balerin. Ich jakość jest naprawdę rewelacyjna.

20

Odp: Baleriny - czego unikać?

Kolejne świetne -
Wygodne, bardzo wygodne, w moim typie. A baleriny tak naprawdę można dopasować pod każdy wypad, nawet pod imprezę. Chyba nie ma wygodonejszych butów, no chyba że są kiepsko dopasowane.

21

Odp: Baleriny - czego unikać?

A ja jedną pare mam, ale jakoś za nimi nie przepadam. Fakt, są to buty wygodne, ale niektóre wyglądają na nogach bardzo źle :-(

22

Odp: Baleriny - czego unikać?

[quote=AnetaL]A ja jedną pare mam, ale jakoś za nimi nie przepadam. Fakt, są to buty wygodne, ale niektóre wyglądają na nogach bardzo źle :-([/quote]

Trzeba je po prostu dobrze dopasować. Ja mam dwie pary i bardzo lubię je nosić, są wyjątkowo wygodne i po prostu ładne smile

23

Odp: Baleriny - czego unikać?

Dziewczyny, naprawdę wolicie chodzić 8 godzin w szpilkach niż w wygodnych balerinach, nawet jeśli trochę skracają nogę? Też chodzę w balerinach. Zresztą ja mam chondromalację rzepki i obcasy nie wchodzą w grę, bo po kilku godzinach płaczę z bólu kolan, dlatego zawsze wybieram niziutkie buty damskie i wcale nie przeżywam, że koleżanki z pracy uznają, że wyglądam "nieciekawie". Zamówiłam sobie na Azaway baleriny z bransoletką wokół kostki i ostatnie co można o tych butach powiedzieć to to, że są nieciekawe. Zobacz:

24

Odp: Baleriny - czego unikać?

Kupilam kiedys czarne z decathlonu - najlepsze. Polecam zakup oryginalnych, modnych i sportowych butów
To sklep godny zaufania, naprawdę warto. Wszystko szybko, sprawnie i bezproblemowo. Satysfakcja gwarantowana. Polecam.

25

Odp: Baleriny - czego unikać?

[img]https://www.merg.pl/data/gfx/pictures/medium/7/4/59247_3.jpg[/img]

To są buty od Merg. Świetne, wygodne, estetyczne, mają ciekawy wzór, ale trzeba je też umieć sobie jakoś logicznie dopasować. Moim zdaniem akurat takie, pasują pod każdy wypad i prawie wszędzie się sprawdzą. Co myślicie?