1

Temat: Winietki - konieczne!

Wesele bez winietek to porażka....
Ostatnio byłam na takim... Usiedliśmy przy stole, gdzie siedziały już 2 osoby. Przyszło pewne towarzystwo, niezadowolone z faktu, że będą siedzieć po obu stronach stołu (naprzeciwko siebie). Zaczęli to głośno komentować, że coś z tym trzeba zrobić, po czym.. zaangażowali nawet pana młodego, który był zajęty (sam początek wesela) pytając, czy nie da się jakoś przesiąść 'czy coś'.

Przedszkole normalnie! Zamiast zapytać nas (choć i tak nikt nie miał zamiaru się przesiadać). Młody się zdenerwował i powiedział, że mamy sobie wszyscy między sobą to ustalić i tyle.

Więc faux pas - zawracanie ludziom głowy jakimiś kompletnie bzdetnymi sytuacjami.

2

Odp: Winietki - konieczne!

Winietki porządkują  to, gdzie kto ma usiąść, też myślę, że są potrzebne...

3

Odp: Winietki - konieczne!

Teraz chyba najczęściej już się stosuje winietki, rzeczywiście pozwala to uniknąć zamieszania smile. My zamawialiśmy od razu z zaproszeniami, chociaż też nie mieliśmy jeszcze potwierdzenia kto przyjdzie, a kto nie więc kilka się zmarnowało.

4

Odp: Winietki - konieczne!

Również jestem zdania, że winietki to podstawa. Sama od początku wiedziałam, że na moim weselu będą zastosowane. Aczkolwiek ciągle chyba równie popularne są dwie metody usadzania gości: odgórnie ustalone przez młodych oraz pełna dowolność. Ta pierwsza wprowadza ład i porządek choć wymaga większej pracy po stronie młodych. Ta druga wprowadza zamieszanie na wejściu, ale daje dowolność gościom i zapobiega ewentualnym pretensjom, że kogoś siłą usadzono obok nielubianej osoby. No cóż, każdy musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, która opcja bardziej do niego przemawia.
Przy okazji tego wątku, kwestia rożnych sposobów usadzania gości na weselu została opisana na tym blogu. Warto sobie przeczytać i zawczasu przygotować się do tego tematu. Ja zostawiłam go na ostatnią chwilę i poświęciłam na niego znacznie więcej czasu niż planowałam.

5

Odp: Winietki - konieczne!

Uważam, że winietki to bardzo ważna sprawa. Wprowadzają porządek i nie ma niepotrzebnego bałaganu. Ja zamówiłam je w sklepie internetowym, są prost, subtelne, bez zbędnych ozdób.

6

Odp: Winietki - konieczne!

Moim zdaniem jeśli goście chcą sami decydować, gdzie usiąść, to ich wola, przecież miejsca nie zabraknie:)

7

Odp: Winietki - konieczne!

Ja nie widzę konieczności ustawiania gości.... Można trafić, że ktoś nie będzie przepadał za sąsiadem i co wtedy?

8

Odp: Winietki - konieczne!

Najlepsi goście posadzą się sami