1

Temat: Tłusta skóra 25lat

Jak powinna się odbywać prawidłowa pielęgnacja twarzy 25 lat -ki? Bo ja już nie wiem co zrobić. Mam tłustą cerę, ciągle się świecę, nie raz wychodzi mi jakiś trądzik. Stosuję całą masę kosmetyków, tracę majątek i NIC! Co robić? HELP ;(

2

Odp: Tłusta skóra 25lat

Spróbuj masek siarkowych Barwa, pomagają przy takich problemach.

3

Odp: Tłusta skóra 25lat

hmmm, jeśli miałabym ci coś polecić to może spróbuj któregoś z tych produktów   jeśli nie próbowałaś  smile ja używam kilka produktów i jestem zadowolona, nie uczulają mnie, niwelują niedoskonałości. jakbyś chciała jakieś info to pisz, chętnie odpowiem na wszystkie pytania

4

Odp: Tłusta skóra 25lat

Przede wszystkim zadbaj o prawidłowe i skuteczne oczyszczanie. W Eldan Cosmetics popatrz . Mają sporo produktów, które mogą Ci pomóc w pielęgnacji takiej skóry - maski, toniki, kremy.

5

Odp: Tłusta skóra 25lat

I nawilżanie, bo sebum się produkuje, ponieważ skóra nie jest odpowiednio nawilżona. Wyrzuć kosmetyki z alkoholem w składzie. Kup krem np. z kwasem hialuronowym, no i kolagen. Bo po 25tym roku życia kolagenu już organizm produkuje coraz mniej. Ogólnie  możesz spróbować np. żel-krem zamiast tradycyjnego kremu do twarzy, bo jest lżejszy i tak samo dobrze nawilża.

6

Odp: Tłusta skóra 25lat

Warto używać ksoemtyków matujących tłustą cerę:)

Ostatnio edytowany przez Celina88 (2018-04-25 21:54:39)

7

Odp: Tłusta skóra 25lat

Sa bibułki matujące... Poza tym głównie problem z nadmiarem sebum jest przez to, że cera jest niedostatecznie nawilżona smile

8

Odp: Tłusta skóra 25lat

Ja w ogóle mam dodatkowo atopową to dopiero jest kosmos, ogólnie trzeba dbać cały czas.  Ja używam dobrych kosmetyków z atopis.pl i one skutecznie  dbają o moją skórę. Odkryłam całkiem niedawno. Są bardzo fajne.

9

Odp: Tłusta skóra 25lat

Mi pomogło stosowanie bazy pod makijaż. Od tego czasu rzadko się świecę, a skóra ogólnie jest w lepszej kondycji. Spróbuj np. matujacej bazy z Eveline, uzywam jej dosc czesto i fajnie matowi skore, nie pozbawiając jej naturalnego blasku. Dobrze wspolgra z podkladem czy pudrem, bez sztucznego efektu.

10

Odp: Tłusta skóra 25lat

Ja mogę Ci polecić FLASH MOISTURE MIST od Prael to mgiełka nawilżająca która oczyszcza. Jest lekka i zawiera cynk który pomaga regeneracje. Jakiś czas temu poleciła mi ja moja ciocia i już po pierwszym użyciu widziałam efekt.

11

Odp: Tłusta skóra 25lat

hej

12

Odp: Tłusta skóra 25lat

Czasem tłusta skóra w tym wieku wynika z burzy hormomnów, warto sprawdzić ich poziom.

13

Odp: Tłusta skóra 25lat

U mnie przy tłustej cerze fajnie sprawdzają się dermokosmetyki. Dobrze oczyszczają i zapobiegają powstawaniu nowych wyprysków. Dodatkowo to fajne produkty matujące, ich krem sprawia, że moja cera jest przyjemnie zmatowiona przez cały dzień a makijaż wygląda estetycznie i trzyma się na swoim miejscu.

14

Odp: Tłusta skóra 25lat

Warto pamiętać, żeby nadmiernie nie odtłuszczać skóry tłustej! Czyli myć łagodnymi żelami i co ważne - nawilżać! Oczywiście niewskazane są tłuste kremy, bo mogą powodować wypryski przy takiej cerze, ale na przykład są dostępne lekkie żele, które super się sprawdzają przy takiej cerze.  Polecam zwłaszcza jak ktoś nie lubi kremów, które czuć na twarzy, bo ten żel idealnie się wchłania i nie czuć go na twarzy, a przy okazji nawilża i normalizuje pracę gruczołów łojowych smile  smile

15

Odp: Tłusta skóra 25lat

Najlepiej jest zadziałać od wewnątrz, może kuracja hormonalna?

16

Odp: Tłusta skóra 25lat

Albo zmienić kosmetyki na lżejsze w konsystencji