1

Temat: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Kilka miesięcy temu zaciągnełam małą pożyczkę na 2 lata. Teraz okazało się, że pojawiły się dodatkowe pieniądze w naszym budżecie domowym stąd moje pytanie czy wcześniejsza spłata całej pożyczki będzie mi się opłacała? Pożyczka moja to pożyczka hipoteczna, czyli pożyczka, której zabezpieczenie stanowi nieruchomość, a która swoją konstrukcją przypomina raczej kredyt hipoteczny, więc  nie jestem pewna czy w tej sytuacji jest to dobre rozwiązanie?

2

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Nie czytaj artykułów, tylko umowę

3

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Zwykle jest jakaś dodatkowa opłata za wcześniejszą spłatę, ewentualnie można negocjować z bankiem...

4

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Czyli nie opłaca się to wcale:)

5

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

To wszystko zależy od przypadku...

6

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Eks facet miał problem przez taką spłatę. Przyszliśmy do banku, powiedzieliśmy, że chce spłacić wcześniej, pani podliczyła odsetki i ogólnie całą należność na ten dzień, dała kartkę i podyktowała oświadczenie o całkowitej spłacie pożyczki. Były już zapomniał o całej sprawie, gdy przyszedł mu rachunek z kwotą, którą bank przez cały czas naliczał nie wiadomo za co i okazało się, że w oświadczeniu był błąd, ponieważ bank wymagał sformułowania "zamknąć kredyt", a nie "spłacić kredyt". Ewidentna wina pracownika banku, ale nie dało się sprawy wyjaśnić. Nie zapłacił, więc sprawa trafiła do komornika i koniec końców zapłacić musiał jeszcze więcej.

Innym razem również spłacał pożyczkę przed czasem, ale w innym banku, w którym pani również podliczyła ile na dzień dzisiejszy trzeba zapłacić, po czym przyjęła pieniądze i wydrukowała potwierdzenie, że dnia tego i tego wpłacono tyle i tyle tytułem całkowitej spłaty pożyczki. SPŁATY. I wszystko było ok. Można? Można.

7

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Niestety ale pracownicy banku nie zawsze są kompetentni albo przemilczają ważne informacje, bo niby klient sam powinien wiedzieć czy dopytać...

8

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Dobrze że teraz można wiele dowiedzieć się w internecie. Ale kiedyś było się zdanym na znajomych, jeśli ktoś pracował w podobnym miejscu...

9

Odp: Wcześniejsza spłata pożyczki.

Ogólnie w banku nie mówią wszystkiego, np w czasie gdy były lokaty na 5-6procent na rok to pracownik banku potrafił proponować lokatę strukturyzowana na 7 procent ale na 2 lata - czyli 3,5 procent na rok by było! Ale nie dodawał że to na 2 lata trzeba podzielić , tylko ze lokata jest na 7 procent....