1

Temat: Bordowa szminka

Na jakie okoliczności wypada użyć bordowej szminki? Dla kogo Waszym zdaniem jest przeznaczony ten kolor? Nosicie czasem?

2

Odp: Bordowa szminka

Moja bordowa szminka matowa towarzyszy mi przy różnych okazjach, ale też na co dzień. Spójrz, ona jest bardzo eleganckaAle niestety ona chyba nie pasuje do każdej urody.

3

Odp: Bordowa szminka

Wtedy, kiedy chcesz smile Na wieczór jest idealna, ale jeżeli tylko masz ochotę i odwagę nosić ją na co dzień, to również się sprawdzi. To ty masz się dobrze czuć smile

4

Odp: Bordowa szminka

Jak dla mnie, ten kolor jest za ciemny na co dzień. Raczej na wieczór, na imprezy, odświętne okazje. Myślę, że będzie dobrze wyglądał u brunetek i u osób z ciemniejszą karnacją.

5

Odp: Bordowa szminka

Odważny kolor i chyba przeznaczony głównie na wieczór, ale jeśli nosisz się tak, żeby przykuwać uwagę, to będzie pasował także w dzień.
Czasami widuję młode dziewczyny ubrane w obcisłą czerń, ale nie jakoś wyzywająco, tylko np. top z odsłoniętym brzuchem i legginsy, buty na grubej podeszwie, swobodna fryzurka i mocno podkreślone usta w ciemnym kolorze, np. bordo i też wyglądają super, choć sam kolor chyba kojarzy mi się bardziej z eleganckim strojem.

6

Odp: Bordowa szminka

Dla mnie bordowa jest idealna na wieczór smile w ciągu dnia jestem bardzo powściągliwa z kolorem na ustach smile

7

Odp: Bordowa szminka

Ja takich ciemnych szminek używam raczej od święta, na jakieś wyjście lub imprezę. Bardzo fajne kolory mają szminki od Bourjois, rouge velvet edition, albo z Golden rose Matte Crayon Lipstick. Ta druga szminka jest w kredce, mają sporo kolorów do wyboru, cena jest niższa niz tych z Bourjois, a też fajnie matują i nie wysuszają tak ust

8

Odp: Bordowa szminka

myślę że na wieczór na wesele .
polecam stronkę

9

Odp: Bordowa szminka

Ja w takiej szmince wyglądam po prostu brzydko.

10

Odp: Bordowa szminka

Takie wieksze okazje zdarzają mi sie bardzo rzadko, wiec bordową szminkę noszę na co dzien.

11

Odp: Bordowa szminka

Przy ciemnych odcieniach, mocno napigmentowanych szminka lubi wychodzic poza usta, wiec dlugi czas nie uzywalam ciemnych. Teraz znow do takich wracam, bo kupilam fajna konturówke lip barrier od golden rose, ktora daje niewidzialna bariere i wlasnie temu zapobiega. Jest tez idealna, jesli nie mozecie znalezc odpowiedniego koloru do danej pomadki, znacznie ułatwia malowanie ust.

12

Odp: Bordowa szminka

Oczywiście wszystko zależy od odcienia bordowej szminki. Jeśli masz bardzo delikatny makijaż to czasem taka bordowa szminka wygląda naprawdę ładnie, nawet na co dzień. Ja mam swoją ulubioną od emani, jej kolor jest dość delikatny jak na bordowy kolor, ale naprawdę czuje się w niej bardzo dobrze i używam jej bardzo często smile

13

Odp: Bordowa szminka

Moim zdaniem wszystko zależy od tego, jak bardzo podkreśliłaś resztę. Jeżeli naniosłaś tylko podkład i pomalowałaś rzęsy to zaakcentować usta bordową szminką możesz nawet na co dzień. Byleby oczy nie były w tym samym momencie mocno zaakcentowane bo może zrobić się tego za dużo. Zresztą bordowa szminka jest tak piękna i przyciągająca uwagę, ze robiąc makijaż na prawdę warto skupić się tylko na niej <3

14

Odp: Bordowa szminka

Bordowy to mocny kolor, wiec raczej na wieczor. Musi być perfekcyjny makijaż żeby to wyglądąło dobrze, ale na wieczór, imprezę, a nawet do teatru spoko

15

Odp: Bordowa szminka

Teraz są w modzie mocne odcienie..
Więc owszem perfekcyjny makijaż ale już raczej nie tylko na wieczór

16

Odp: Bordowa szminka

Bordowej szminki używam zazwyczaj na wieczorne wyjścia ze znajomymi (chociaż wtedy trzeba uważać i zazwyczaj pić wszystko przez słomkę). Dodatkowo dobrze jest wtedy trochę bardziej podkreślić oczy (chociażby dodatkową warstwą tuszu), żeby nie "zniknęły" wink Jeśli chodzi o kolor bordowy w dzień, wybieram te chłodniejsze, jesienne dni.
Ważne jest, żeby do ciemnych szminek mieć zadbane usta. Widać każdy suchy kawałek skóry albo niezagojoną ranę (szminka zbiera się w zagłębieniach).

17

Odp: Bordowa szminka

Ja bardzo czesto uzywam ciemnych odcieni, poprostu pasuja do mojej urody i lubie je, chociaz faktycznie latem to wole cos jasnego, delikatny roz np smile Bardzo lubie pomadki sheer shine z golden rose, maja fajne lekko polyskujace wykonczenie i nawilzaja usta. Zapach prawie nie wyczuwalny i jest bardzo lekka, nie czuc jej na ustach.

18

Odp: Bordowa szminka

Teraz w ogóle mało szminek nosze, bo jakoś tak mi z nimi niewygodnie, ale kiedys na co dzień nakładałam czerwoną albo bordową właśnie, na uczelnię, na spotkanie z koleżankami itp. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzic z makijażem ogólnie, i nie strzelić sobie mega ciemnego oka i do tego bordo na ustach.

19

Odp: Bordowa szminka

Im więcej mam lat, tym bardziej przekonuję się do kolorowych szminek.
Kiedyś, mając lat 20+, stawiałam na makijaż oczu. Szminka mnie postarzała. Teraz, mając 30+ zauważyłam, że dzieje się inaczej i to makijaż oczu mnie postarza, za to szminka dodaje uroku. Może przez to, że makijaż oczu przyciąga uwagę do miejsc, w których skóra mi wiotczeje, a usta wciąż jeszcze są jędrne i w miarę pełne.
Bordowa szminka jest cudna!

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2017-10-07 19:52:22)

20

Odp: Bordowa szminka

Ja zakochałam się w różach, szczególnie matowych smile I dopiero od roku maluję usta kolorami. Wcześniej czasem używałam błyszczyków ale raczej nie za mocno pigmentowanych, delikatnych.

21

Odp: Bordowa szminka

Zdarzyło mi się mieszać pomadki, a Wam?

Bardzo mi się spodobał efekt połączenia bardzo jasnego, matowego różu, na którym rozprowadziłam cieniutko jasny odcień czerwieni. Wyszedł z tego bardzo apetyczny róż.

22

Odp: Bordowa szminka

Ja mieszałam lakiery do paznokci - czasem z dwóch takich sobie wychodził jeden fajny kolorek:)

23

Odp: Bordowa szminka

Ja pozwalam sobie czasem malować bordową na co dzień smile

24

Odp: Bordowa szminka

Ostatnio się coraz bardziej przekonuję do mocnych kolorach na ustach.. ale nie za bardzo wiem jaki makijaż do  tego...

25

Odp: Bordowa szminka

To zależy od tego co kto lubi. Ja na przykład źle czułabym się w takim kolorze, zdecydowanie bardziej wolę szminki w kolorach neutralnych, takich nude. Jedno natomiast jest pewne, bez względu na to jaki kolor szminki to warto wybrać te z ze względu na jakość smile W swojej ofercie mają szminki matowe, satynowe i wiele innych.