26

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Dom to większe koszty, samemu trzeba martwić się o naprawy, ogrzewanie itp. , ale jest większa swoboda, no i własna przestrzeń koło domu.

27

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Bardzo długo mieszkaliśmy w bloku. Ja wychowywałam się w bloku, ale na każde wakacje jeździłam do mojej babci i cioci na wieś i uwielbiałam ich domek, to że mają ogródek, super sprawa. Mój mąż też zawsze mieszkał w bloku. I jak zamieszkaliśmy razem to też w bloku, ale moim marzeniem zawsze był domek i zrobił mi niespodziankę na naszą rocznicę ślubu... będziemy mieli dom  i to cudowny bo w Starej Miłosnej, piękne osiedle pod dębami. Jestem zachwycona!
Dlatego chyba poradziłabym Ci dom, włąsny ogródek, można robić grilla, można robić co się chce. Wiadomo, mieszkając w bloku trzeba zawsze brać pod uwagę to, że w tym bloku też są inni ludzie...

28

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Mieszkanie za miastem jest najlepsze, warto dojechać do pracy, ale mieć spokój  i prywatność, to nie to co w bloku.

29

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Ja tam chciałabym mieszkać w bloku, a jeszcze lepiej w klimatycznej, choć odnowionej kamienicy. Od urodzenia mieszkam w domku z ogrodem, na osiedlu pod lasem. Jest ok i to ma swoje plusy niewątpliwie, zwłaszcza, że jest dużo pokojów, a ja lubię mieć prywatność. W bloku mieszkałam tylko przez jakiś czas.
Chciałabym zamieszkać w jakimś większym mieście, bo moje ma około 50 000 mieszkańców (miało jakieś 70 000).

30

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Uwierz mi, że większe miasto wcale nie oznacza , że będziesz miała więcej znajomych czy rozrywek. Zależy na kogo i gdzie trafisz...

31

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

[quote=Toska]Uwierz mi, że większe miasto wcale nie oznacza , że będziesz miała więcej znajomych czy rozrywek. Zależy na kogo i gdzie trafisz...[/quote]
Z tym pewnie masz rację. Tyle że w dużym mieście jest gdzie pójść. Tutaj podczas jednego spaceru można zobaczyć wszystko, jest mały wybór lokali i rozrywek kulturalnych, a tego mi bardzo brakuje. I bardzo chciałabym mieszkać gdzieś, gdzie jest Stare Miasto.

32

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Jak u Was jeszcze ze 20 lat nie będą robić żadnych remontów, to całe miasto będzie stare wink

33

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Hahahaha big_smile Nie no, chodniki remontują, budynki ocieplają. Teraz powolutku biorą się za elewacje tych z okresu powstawania miasta, czyli sprzed prawie 80 lat.
Tylko nie wiem, czy mój dom się nie rozsypie, bo na całym osiedlu są pęknięcia... wszystko przez to, że osiedle stoi niedaleko Ośrodka Badań Dynamicznych Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. Kiedy strzelają z grubszych dział, dom się trzęsie. Poważnie. Cały budynek drży podczas wystrzału hmm

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-07-22 12:47:00)

34

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Dojdzie do tego, że wojsko będzie musiało Was wysiedlić, jak się okaże, że ich eksperymenty  grożą zawaleniem...

35

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

W Polsce stoi tyle pustych koszar po byłych jednostkach, że mają gdzie Was przenieść;) I wtedy będzie  pobudka - godzina piąta minut  trzydzieści..  Już nie pośpisz, koleżanko... wink

36

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Hahahah big_smile O nieee... tylko nie to big_smile

Ja tam lubię odgłos dział, ale pęknięte ściany mi jednak przeszkadzają.
Kilka dni temu byłam z kolegą na wycieczce rowerowej na dawnym stanowisku prób artylerii przeciwlotniczej. Testowano tam przebijalność blach pancernych i pociski przeciwlotnicze. Nikt już z tego od lat nie korzysta. Dlaczego? Podobno ze względu na hałas i zasiedlenie leżącej nieopodal wioski. Całość usytuowana jest w środku lasu, nad przecinającą go rzeką, gdzie jest trochę niezalesionej przestrzeni.
Tam strzelać już nie wolno, a na obrzeżu miasta wolno... no to ja czegoś nie rozumiem.

37

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Wiadomo, że lepiej mieć dom. Cisza i spokój smile

38

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Taaa... cisza i spokój. Niektórzy właśnie ze względu na to, że mieszkają w domku, uważają, że mogą sobie robić bardzo głośne imprezy i drzeć się w ogródkach, bo za ścianą nikogo nie ma. Ale jest ktoś za płotem i to naprawdę przeszkadza.

39

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Przy własnym domu jest bardzo dużo pracy i obowiązków, zdecydowanie więcej niż w bloku. Opłaty też są wysokie, szczególnie za ogrzewanie.

40

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Decydujecie się na szambo czy na oczyszczalnię? Koszt szamba to jakieś 900 zł , proszę: [url]http://spszamba.pl/szamba-betonowe/dolnoslaskie.php[/url] Koszt oczyszczalni to kilka tysięcy złotych.

41

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Lepsza oczyszczalnia, zwłaszcza jak mamy podejście eko do świata:)

42

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Tysiące dzieci wychowuje się w blokach:)Wiadomo oczywiście, że przyjemniej i bezpieczniej mieć własne podwórko, ale nie każdego na to stać.

43

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Oczywiście, że warto. Tylko wtedy dochodzi Ci obowiązków jak np. dbanie o ogród i większy obszar do sprzątania smile
Ostatnio nawet zamówiłam firmę brukarską która zajęła się architekturą zieleni i podjazdem do garażu big_smile

44

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Klocków nie kupujcie, jak już to coś nowszego albo deweloperkę. Wiele z nich jest budowanych byle jak z materiałów, które w PRL-u akurat były pod ręką - czyli po prostu z byle czego. Robiąc generalkę można się natknąć na ciekawe rzeczy typu kawałek muru częściowo wylany betonem, a częściowo zrobiony z cegły mieszanej z pustakiem. Akustyka w takich domach bywa straszna, a do tego problemy z ociepleniem, a co za tym idzie z wyłażącą tu i ówdzie pleśnią. Problem znam z autopsji.
Zalet domu nad mieszkaniem jest mnóstwo, szczerze mówiąc gdybym miała możliwości finansowe to bym się ani chwili nie zastanawiała, tylko wiała z miasta. Koszty ogrzewania - to zależy, czym grzejesz. Zorientuj się jaka jest cena węgla w tej chwili - na ogrzanie średniej wielkości (120 m2) domu wychodzi najmniej 3 tony w zimie, jeśli do tego ten sam piec ma ogrzewać wodę do mycia to wyjdzie więcej. Za gaz znajomi płacą ok. 800 zł miesięcznie w sezonie (dom 160 m, nieocieplony).
Fakt, robić koło domu trzeba. Koszenie trawnika raz na dwa tygodnie, pielenie jeśli masz grządki lub rabatkę, podlewanie, zamiatanie przed domem, mycie schodów, posadzki na tarasie itp. Czasem się coś wycina, czasem coś sadzi. Jesienią grabienie liści - na kompost lub do worków (zakład oczyszczania miasta powinien je odbierać). Zimą odśnieżanie, również chodnika przed posesją. To tak na szybko, plus drobne usterki.

45

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Ja jestem za domkiem na wsi chociaż wiąże się to ze sporymi kosztami i obowiązkami których nie ma w bloku. Mówię tu m.in o pracach w ogrodzie, odśnieżaniu, paleniu w piecu itd.

46

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Domek to fajna sprawa, ale czy Cię na niego stać? Pewnie będzie trzeba pożyczyć kasę. Jak od znajomych czy rodziny to zabezpiecz się umową. Nie ma co ryzykować. Poza tym mieć taki dom to bajka. Pić sobie kawę na tarasie itp. wink

47

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Zamiast brać pożyczkę można sobie taki dom urządzać po trochu, najpierw kuchnia, pokój i łazienka, potem kolejne pokoje... Mnóstwo ludzi tak robi zamiast brać kredyty.

48

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Jeśli masz budżet na zakup nowego wykończonego to oczywiście, że szkoda zdrowia. Niestety wielu w tym ja szukam oszczędności w kosztach utrzymania. Czytałam na blogu  że można kupić pellet nie wydając 900zł/t i zamierzam to sprawdzić w realu.

49

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Hmmm... mieszkanie w bloku ma chyba tylko jeden plus - nie trzeba odśnieżać zimą big_smile Innych plusów nie widzę, naprawdę. Mieszkam w domu w Warszawie, kupiliśmy segment i była to najlepsza decyzja w życiu. Nie ma dużo więcej obowiązków niż w mieszkaniu, a na pewno jest więcej plusów - metraż, ogród i... no wszystko przemawia za domem, wybaczcie. Nic mnie nie przekona do życia w bloku.

50

Odp: Czy warto kupować działkę pod miastem i budować dom?

Dom to dobra opcja wink