51

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Mój ostatni przedmówca trafił w setkę! Zgadzam się ze wszystkim co powyżej.

52

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

A czy ktoś próbował podjąć inne działania? Proponujecie raczej podobne podejście, ma ktoś może inne doświadczenia w tej kwestii?

53

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Dzięki wielkie za podpowiedzi! Czasami człowiek siedzi i trudzi się nad rozwiązaniem problemu, a tu wystarczy załączyć komputer i tak wiele odpowiedzi w jednym.

54

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Hm, a jeśli ktoś uległ wypadkowi i ma ubytki w zębach, to jaki ma wybór? Bo rozumiem, że jeżeli zabraknie niektórych zębów, to zgryz będzie nieprawidłowy i potem można się narazić na degenerację kości twarzy. No ale z drugiej strony, to faktycznie, implanty trochę kosztują. Informacje na temat tego zabiegu znalazłem na stronie dentysty z Krakowa:
Sam jestem z Krk, więc pewnie tak mi Google wyszukało. To prawda z tą degeneracją kości? Czy jak będę miał ubytek nawet jednego zęba, to czy muszę udać się na zabieg implantologiczny?

55

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implant stomatologiczny jest wykonany z tytanu i pokryty powierzchnią TiUnite, która utrzymuje wysoką stabilność w trakcie gojenia poprzez szybką odbudowę kości i przyczynia się do długotrwałego sukcesu.  Implanty są bardziej stabilne, wygodne i trwalsze niż inne sposoby odbudowy zębów. Uważa się, że leczenie za pomocą implantów jest długofalową inwestycją w zdrowie i dobre samopoczucie.

56

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

A na jak długo takie implanty wytrzymują czy to góra do 5 lat czy więcej? Czy jest ryzyko próchnicy albo złamania takiego zęba?

57

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implanty nobel biocare (wiem bo mam wstawiony i dużo czasu spędziłam na konsultacjach) przy odpowiednim poziomie higieny mogą wystarczyć do końca życia. Jeśli chodzi o drugą część pytania, to należy podkreślić fakt, że implanty powinno się traktować z podobną starannością, co zęby stałe. Broń Boże nie należy przestać myć zębów, bo może dojść do stanu zapalnego i implant może się nie zrosnąć z kością. Implanty można projektować indywidualnie, więc wygląd i funkcjonalność zęba jest na równi z zębem stałym.

58

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Widziałam, że w klinice w Warszawie robią implanty zębów. Też myślę, czy do nich nie pójść, bo szukam dobrego stomatologa, który zrobi leczenie kanałowe. Może ktoś z Was był u nich?

59

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Tak jak Cynthia napisała, wszystko tak naprawdę zależy od tego jaki masz budzęt. Proponowałbym troszeczkę poczytać o implanatach stomatologicznych. Tutaj masz ciekawy artykułJestem po zabiegu więc jeżeli masz pytanka to pisz śmiało, chętnie podzielę się doświadczeniem.

60

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Tutaj macie namiary na kluczowe rozwiązanie -
Tzn. to jest człowiek, który rzeczywiście ma pojęcie o tym co robi, jest w tym fachowcem, ma doświadczenie i pojęcie.
Zresztą - nawet sam gabinet robi naprawdę ogromną różnicę. Spróbujcie odwiedzić kilka miejsc, to sami zauważycie.

61

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

raczej takie implanty zębów na zawsze są drogie .
polecam stronkę
_________________________________________________________

62

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Poczytaj sobie na tej stronie jak wygląda kwestia nowoczesnych implantów. To jest bardzo trwała metoda, która daje efekt na wiele lat. Znam sporo młodych osób, które już mają pojedyncze implanty, nie znam natomiast nikogo, kto zdecydowałby się na ich większą ilość. Na razie na szczęście nie mam takiej potrzeby.

63

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Na temat implantologii bardzo wiele piszą . Myślę, że lektura warta uwagi wink

64

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Moja mama robiła implanty w gabinecie stomatologicznym w Poznaniu. Jest bardzo zadowolona z efektów. Jeśli ktoś potrzebuje więcej dowiedzieć się w tym temacie to zachęcam zajrzeć na stronę

65

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Takie rzeczy powinno się ustalać ze stomatologiem, bo dobre implanty zębowe to podstawa dobrego samopoczucia także. Takie, a to jest gwarancja jakości i że nasze zęby będą dobrze wyglądać. Z pewnością w kwestii implantów najbardziej popularne są te porcelanowe, ale jednak lepiej to omówić ze specjalistą.

66

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Całkiem dobry wątek do zyskania podstawowej wiedzy i różnych opinii, a np. Kraków, pytanie do Ciebie! Czy implanty zębów Kraków gdzieś w jakimś zaufanym miejscu nabywa? big_smile

67

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Jeśli chodzi o implanty w Krakowie to polecam Ci zajrzeć do dobrej kliniki. Więcej informacji na ich temat znajdziesz na Ogólnie chodzę do nich już od paru lat - zarówno leczę jak i wybielam żeby i raz robiłam jeden implant, który bez żadnych uszczerbków trzyma się do dnia dzisiejszego.

68

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Powszechna opinia mówi, że najlepsze są z tytanu. Z implantami jest trochę problem, bo jeden drugiemu czasami nierówny, rozstrzał cenowy w całej Polsce również jest kosmiczny. Rzuć okiem na , tam są poradniki dla różnych miast w Polsce i rozkładają temat na czynniki pierwsze.

Ostatnio edytowany przez kajla (2017-07-11 11:53:11)

69

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Z tego co wiem to z tytanu. Natomiast korona jest wykonana z bardzo wielu materiałów.Najlepsza jest chyba porcelana ( wygląda naturalnie).

Niektóre z Was piszą tutaj,że boja sie bólu. To nie boli wink Sama miałam wstawiany implant i równiez miałam takie obawy, zaufałam jednak swojemu lekarzowi stomatologowi. I co? I niczego praktycznie nie czułam. Ani podczas pierwszej wizyty ani podczas drugiej wizyty.

70

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Trudno mi w ten brak bólu uwierzyć, przecież to jest inwazyjny zabieg...

71

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

w sumie to muszę się nad tym zastanowic

72

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

ja się zastanawiam jak to jest trwałe

73

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

To zależy od stanu zdrowia pacjenta. Problemem może być osteoporoza, cukrzyca, jak komuś się obsuwają dziąsła, to prowadzi to do rozchwiania naturalnych zębów zakorzenionych w kości, więc implantów z pewnością też, bo to taka jakby imitacja zęba naturalnego. Bardzo ważne jest usuwanie kamienia, który może prowadzić do powstania kieszonek. O implanty trzeba dbać jak o prawdziwe zęby, bo to stan kości i dziąseł w znaczącej mierze warunkuje trwałość.

Neverland... może miałaś stan zapalny dziąsła? Jeśli po wszczepieniu implantu zaczyna zachodzić pod dziąsło jedzenie, a wtedy bakterie robią swoje, to dochodzi do bolesnego stanu zapalnego. Nie jest to wina samego implantu i należy jak najszybciej ten stan zapalny wyleczyć.

Mam implanty i dla mnie to było całkowicie bezbolesne. Jedynie dwa razy miała sytuację, jaką opisałam powyżej, czyli kilkudniowy stan zapalny.

74

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Implanty stomatologiczne wykonuje się z tytanu, przede wszystkim dlatego że jest to materiał biozgodny, dzięki czemu organizm nie potraktuje go jako "ciała obcego".

75

Odp: Implanty zębów - z czego się je robi?

Pewnie, że są trwałe ale jakie drogie