26

Odp: Garnki na lata

ponieważ kobieta zmienną jest .......... ile można "wytrzymać" z jednymi garnkami? Kupić za duze pieniądze i "patrzeć" na nie przez 20 lat. Zdecydowanie wolę tańsze mylić z "byle jakie" i wymienić je jak mi sie juz znudzą.

27

Odp: Garnki na lata

Te garnki za 4 tysiące są tak naprawdę warte może ze 300 zł, ale przecież firmy i przedstawiciele handlowi muszą dobrze zarobić na cudzej naiwności... Skoro ludzie chcą tyle płacić to ich działanie nie jest zabronione...

28

Odp: Garnki na lata

Z jednej strony macie rację, że garnki philipiak dość sporo kosztują, ale jeśli chodzi o jakość to też jest adekwatna do ceny, są solidne. Garnki to nie buty żeby mieć potrzebę wymiany jak się znudzą, gotuje się i już.

29

Odp: Garnki na lata

[quote=a_grestowa]Jak w temacie. Jakie garnki macie, polecacie? Jakie warto wziąć pod uwagę? Chciałabym, aby to były garnki na lata. No i na zdrowe gotowanie smile[/quote]
Byle nie Florina. Po kilku użyciach zaczęły odpryskiwać, a w końcu rdzewieć sad
Tak to jest, jak się chciało 4 garnki za 300zł, to był kiepski wybór.

30

Odp: Garnki na lata

Wyszło na to, że garnki po ok. 80 zł sztuka są gorsze niż mój komplet 3 garnków za 69.99 z supermarketu, który służy mi już drugi rok, nie rdzewieje i nie odpryskuje... Czyli jednak nie zawsze droższe - znaczy lepsze:)

31

Odp: Garnki na lata

Dla mnie eleganckie garnki to przyjemność gotowania, ale oczywiście mówiąc eleganckie nie mam na myśli takich za kilka tys.:)

32

Odp: Garnki na lata

Moja babcia miała aluminiowe, dostała w prezencie ślubnym i służyły jej ze 30 lat

33

Odp: Garnki na lata

Eleganckie w jakim sensie? Co z tego, że garnki będą ładne, jak ich użyteczność będzie się kończyła na ładnym wyglądzie? Ja bym jednak stawiała na jakość. Przy okazji - nie uwierzycie, ale trafiłam na pokaz tych garnków Philipiak. Już wiem o co tyle szumu. Naprawdę robią wrażenie. Wprawdzie nie kupiłam, bo nie mam tyle pieniążków, ale wróciłam z fajną parasolką w prezencie. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne mam.

34

Odp: Garnki na lata

Garnki znam ale na pokazie philipiaka nigdy nie byłam, chyba się wybiorę z samej ciekawości. Takie spotkanie raczej nie jest zobowiązujące do czegokolwiek, więc wybrać się można.

35

Odp: Garnki na lata

Garnki garnkami, a co polecacie odnośnie zastawy stołowej? Ostatnio trafiłam na stronę gmpgastro.pl i muszę przyznać, że niektóre zastawy są prześliczne. Chyba już wiem, na co naciągnę męża na następną rocznicę ślubu big_smile

36

Odp: Garnki na lata

Ja choruję na miedziane garnki, chciałabym mieć taki zestaw takich garnków..niestety są dosyć drogie, ale kiedyś na pewno.. smile

37

Odp: Garnki na lata

Dobre garnki to podstawa, ale dobre wcale nie kosztują kilka tys.:) Za takie pieniądze to można sobie ekstra gadżetów do kuchni nakupić. Przy okazji szukania krajalnicy trafiłam na różne ciekawe przyrządy i bzdety. Zobaczcie np. to [url]http://dowarzyw.pl/pl/p/Maszynka-tarka-spiralna-do-warzyw-Lurch/282[/url] Można sobie zrobić spaghetti z warzyw! Czego to ludzie teraz nie wymyślą:)

38

Odp: Garnki na lata

Mama ma  podobne, stoi w szafce może 2 razy użyte przez kilka lat... Więcej później jest czyszczenia niż pożytku z takich wynalazków...

39

Odp: Garnki na lata

Ostatnio robiłam przegląd garnków i patelni, parę trafiło do kosza, ale są i takie, które mam od lat a jakoś się nie niszczą i żaden nie kosztował więcej niż te 50-70 zł...

40

Odp: Garnki na lata

Ja za często przypalam, a szkoda by mi było wyrzucać garnek za kilkaset złotych, więc na wszelki wypadek kupuję tańsze

41

Odp: Garnki na lata

a co myślicie o takich garnkach i narzędziach głównie przeznaczonych do jednego celu? np patelnie specjalnie na jajka sadzone (dla niewtajemniczonych, coś takiego jak tu: [url]http://dowarzyw.pl/pl/p/Patelnia-ceramiczna-do-jajek-sadzonych-24-cm-Tescoma-ecoPresto-/1005[/url] )? bo w pierwszej chwili jak to zobaczyłam, to stwierdzilam, ze fajny bajer..ale  zdrugiej strony nic więcej na tym nie zrobię, więc może jednak kasa w błoto dla gadzetu....

Ostatnio edytowany przez Prima (2014-11-19 15:34:52)

42

Odp: Garnki na lata

Mam za małą kuchnię, nie miałabym gdzie tego trzymać, wolę uniwersalne patelnie, obecnie mam 2 i do wszystkiego mi wystarczają:)

43

Odp: Garnki na lata

Np. porządne garnki fissler, zobacz - [url]https://www.taniejdladomu.pl/pl/c/Fissler-garnki/182[/url]
Ogólnie radzę iść w takim kierunki, tzn. jakości. Dobry garnek powinien spełniać oczekiwania przez kilka lat.
Nie spali się, nie rozpadnie. A szajs to gwarancja problemów.

44

Odp: Garnki na lata

Jak dla mnie to Tefal ma najlepsze patelnie i garnki. Jakoś w zeszłym roku kupiłam w fajnej cenie na electro.pl i do tej pory wyglądają jak nowe. Wiadomo że trzeba używać też odpowiednich łyżek i łopatek żeby było wszystko ok. Ja wtedy kupowałam w tym sklepie wszystko co do garnków potrzeba i raczej długo nie będę miała potrzeby wymieniać.

45

Odp: Garnki na lata

Ja często coś przypalam, więc nie kupuję zbyt drogich:)

46

Odp: Garnki na lata

Ja mam garnki z ikea z kolekcji 365+. Mam wrażenie, że są niezniszczalne.

47

Odp: Garnki na lata

Ja też najczęściej kupuję te niedrogie w markecie i na moje potrzeby wystarczają.

48

Odp: Garnki na lata

Przechodząc na indukcję zainwestowałam w garnki z potrójnym dnem gerlacha. Moja mama ma z tej firmy kilka rzeczy i są nie do zdarcia

49

Odp: Garnki na lata

Ja po wymianie kuchni na nową z [url]http://www.jago-kuchnie.com.pl/meble-kuchenne-szafy-brwinow.html[/url] zmieniałam teżwszystkie garnki bo tamte miały złe dno. Teraz mam na kuchnię indukcyjną i są nierdzewne.

50

Odp: Garnki na lata

[quote=kocham_kato]Ja mam garnki z ikea z kolekcji 365+. Mam wrażenie, że są niezniszczalne.[/quote]

Korzystam z tych samych i również polecam smile