1

Temat: Jak sprawdzić szybkość internetu?

Nikt nie lubi, kiedy net muli, kiedy zdjęcia wczytują się długo, kiedy strony ładują się powoli i kiedy coś przycina odtwarzaną muzykę i przerywa oglądane filmy. Komfort przeglądania stron internetowych, grania w gry MMO, a także jakość rozmów za pośrednictwem komunikatorów w dużej mierze zależą od prędkości łącza.
Wartość wpisana w umowie z dostawcą internetu nie jest zwykle stałą wartością, tylko największą, do jakiej się zobowiązał. Rzeczywista prędkość nie może oczywiście znacząco od niej odbiegać, ponadto mają na nią wpływ różne czynniki niezależne od dostawcy.

Jak sprawdzić, czy nasz internet śmiga tak, jak powinien?
Tak: [url]http://urodaizdrowie.pl/szybkosc-internetu-sprawdz-u-nas-za-darmo[/url]

2

Odp: Jak sprawdzić szybkość internetu?

U mnie też czasem chodzi za wolno, ale zwykle wystarczy wyczyszczenie przeglądarki, żeby znowu śmigał:)

3

Odp: Jak sprawdzić szybkość internetu?

U mnie radiowy od lokalnego dostawcy działa właściwie jak należy, ale mam też internet od Play, który jest przyczyną mojej frustracji.
Btw. Speed Test dostępny jest też na przykład w wersji na Androida.

4

Odp: Jak sprawdzić szybkość internetu?

Z tego co słyszałam, to wiele osób narzeka na Play i ostatnio także na UPC, które będzie mieć możliwość legalnego podwyższania abonamentu w trakcie trwania umowy. Więc lepiej zdecydować się na lokalnych dostawców, którzy gwarantują stałe miesięczne opłaty, bez żadnych podwyżek. Jest ciekawa oferta stabilnego internetu 150 mb/s za 59 zł.

5

Odp: Jak sprawdzić szybkość internetu?

Światłowód to jest to - prędkość niezawodna, mam nadzieję że kiedyś będzie dostępny wszędzie...

6

Odp: Jak sprawdzić szybkość internetu?

Warto nie otwierać zbyt dużej ilości stron jednocześnie, wtedy internet działa szybciej

7

Odp: Jak sprawdzić szybkość internetu?

Ja widzę od razu jak wolniej się wczytują strony, nie muszę niczego mierzyć