1

Temat: Usuwanie znamion

Czy usuwała któraś z Was znamiona? Mam parę i małe kompleksy w związku z tym.. Są małe, ale wypukle i mało estetyczne.  Chciałabym się ich pozbyć...
Czy zajmuje się tym każdy dermatolog czy chirurg? Jak taki zabieg przebiega? Ile kosztuje?

2

Odp: Usuwanie znamion

To lekarz decyduje, czy znamię trzeba usunąć. Oczywiście jak pójdziesz do prywatnej kliniki to też to zrobią, ale cena jest wysoka, nawet ok. 400 zł za jedno, więc jak masz kilka to się uzbiera spora suma...

3

Odp: Usuwanie znamion

Są też znamiona, które wyglądają kusząco, np. ja mam pieprzyk nad górną wargą, prawie jak Cindy Crawford;)

4

Odp: Usuwanie znamion

Jeszcze nie usuwałam, za to regularnie badam. Wy również? poczytajcie sobie o dermatoskopii np. na stronie Znamiona, zmiany skórne ma prawie każdy a badają nieliczni...Dopiero po takich badaniach można myśleć o usuwaniu.

5

Odp: Usuwanie znamion

Ja mam znamię na plecach i też zastanawiam się nad usunięciem.

6

Odp: Usuwanie znamion

Przed usunięciem znamion trzeba zrobić odpowiednie badanie. Poza tym osoba, która będzie dokonywała zabiegu musi mieć nie tylko odpowiednie kwalifikacje, ale i doświadczenie. Koniecznie zajrzyjcie sobie tutaj  . Jest tam oferta godna polecenia.

7

Odp: Usuwanie znamion

Znamiona bywają różne, dlatego to lekarz musi ocenić, czy nadają się do usunięcia.

8

Odp: Usuwanie znamion

Ja się pozbyłam dwóch u dermatologa. Pani usunęła mi je w Elblągu i odtąd czuje się lepiej, w sensie psychicznym. Znamiona były od zawsze moim kompleksem, a teraz wyglądam dużo lepiej smile

9

Odp: Usuwanie znamion

Przed usunięciem warto kupić maść  i się posmarować 30 min przed zabiegiem aby znieczulić okolicę. Szczególnie dzieciom polecam aby się nie zraziły.

10

Odp: Usuwanie znamion

Najlepiej iść najpierw do dermatologa na konsultację

11

Odp: Usuwanie znamion

A czy ktoś słyszał może o]? Również mam do usunięcia kilka znamion, ale nie chciałabym iść "w ciemno". Może któraś tam się leczyła?

12

Odp: Usuwanie znamion

słyszałam ale same nie pochlebne opinie.nie będę ich teraz przytaczać ale powiem jedno, uszy więdną wink

13

Odp: Usuwanie znamion

Moja koleżanka miała niegdyś ogromny kompleks, spowodowany znamieniem na lewym policzku i po kilku latach zastanawiania się postanowiła w końcu wybrać się do odpowiedniego lekarza i wykonać zabieg usuwania znamion. Z efektu była bardzo zadowolona, a po zabiegu pozostała niemal niewidoczna, delikatna blizna, którą z łatwością zakrywa lekko kryjącym podkładem. Przed zabiegiem warto poczytać co nie co na ten temat, żeby wiedzieć na czym polega cały zabieg i być na niego gotowym, tu odsyłam do jednego z ciekawszych artykułów, które znalazłam-

14

Odp: Usuwanie znamion

Takie znamiona bywają urocze, ja mam i nie będę usuwać;)

15

Odp: Usuwanie znamion

U mnie co jakiś czas pojawia się jakiś ciemny pieg, teraz mam na dekolcie, a nie opalam się wcale...