1

Temat: Dieta dla małego alergika

Co z niej wykluczyć, jeśli dziecko jest np. uczulone na laktozę?

2

Odp: Dieta dla małego alergika

Przede wszystkim trzeba sprawdzać składy produktów pod tym kątem i zapewnić odpowiedni poziom wapnia w pokarmie z innych grup niż mleczne

3

Odp: Dieta dla małego alergika

[quote=Cynthia]Co z niej wykluczyć, jeśli dziecko jest np. uczulone na laktozę?[/quote]

Należy wykluczyć wszelkie produkty z mleka krowiego, nawet odrobiny nie może się przedostać do organizmu, więc jeśli dziecko jest karmione piersią mama nie może pić mleka, jeść jogurtów, twarożku, a nawet zabielać zupy śmietaną.
Ja miałam ten problem, wytrzymałam 7 miesięcy karmiąc córkę piersią.

4

Odp: Dieta dla małego alergika

W necie poszukaj informacji.

5

Odp: Dieta dla małego alergika

W przypadku zdiagnozowanej już nietolerancji laktozy należy wyeliminować z diety wszelkie produkty mleczne: przede wszystkim świeże mleko - zarówno krowie, ludzkie, jak i kozie, bawole czy innych zwierząt, również mleko w proszku. Warto także zwrócić uwagę na produkty, w których składzie jest pewna ilość mleka.
Fermentowane przetwory mlecze (kefir, jogurty, kwaśne mleko, kwaśna śmietana) także zawierają laktozę, ale są zazwyczaj lepiej tolerowane przez pacjentów.

Ponadto w aptekach kupić preparaty z enzymem laktazy w kapsułkach, które należy zażywać przed planowanym spożyciem pokarmu zawierającego laktozę (np. lody czy ulubione ciastko z bitą śmietaną).

6

Odp: Dieta dla małego alergika

O jak świetna informacja i z dobrych rąk.

7

Odp: Dieta dla małego alergika

Czytałam że dziecko z alergią pokarmową nie powinno jeść bardzo przetworzonej żywności. Czy to znaczy że mam mu odmawiać np. chipsów na które nie jest uczulone?

8

Odp: Dieta dla małego alergika

W ogóle jest polecana żywność ekologiczna,  bo w chipsach są różne składy i w końcu coś może go uczulić, tu nigdy nie ma pewności że są bezpieczne

9

Odp: Dieta dla małego alergika

Podstawa to regularnie branie leków, i czysto w domu, jedzenie nie jest aż tak ważne...

10

Odp: Dieta dla małego alergika

Jeśli nie trawi laktozy to musi pić tylko kozie mleko

11

Odp: Dieta dla małego alergika

Tylko sprawdźcie, czy i na kozie nie jest uczulone... u mnie w rodzinie jest dziecko, które toleruje tylko mleko owcze! Dosyć to droga sprawa ;p A z alergiami radziłabym powalczyć naturalnie, tu są dore soki na to, mi pomogły, wcześniej non stop mi oczy lzawiły i kichałam, nawet nie wiem na co byłam uczulona big_smile Powinno pomóc i na alergie pokarmowe ;p

12

Odp: Dieta dla małego alergika

Kupowałam cielęcinę l mleko od kozy ,mięsko kozy czasami też udało mi się kupić .Trzeba wykluczyć Mleczne przetwory od krowy

13

Odp: Dieta dla małego alergika

Trzeba zrobić testy alergiczne ,żeby wykluczyć produkty na które jest dziecko uczulone

14

Odp: Dieta dla małego alergika

Ja bym dodała, że warto zadbać też o sterylność przechowanych posiłków czy produktów, którymi dziecko się żywi - w końcu otaczają nas na okrągło różne drobnoustroje i alergeny, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla dziecka podatnego na alergie. Dlatego ja często korzystam z folii, by owijać żywność oraz woreczków, by ją pakować (w nich przechowuję też smoczki - dbam o higienę).

15

Odp: Dieta dla małego alergika

Jeśli chodzi o nietolerancję laktozy to sprawdzi się w diecie mleko kozie i jego przetwory. Na przykład sery. Mój siostrzeniec tez ma ten problem i siostra wykorzystuje ser kozi w różnych potrawach, bo jest zdrowy,zawiera wiele składników odżywczych. Na kanapkach różnie bywa, ale ostatnio nawet sałatki jedzą dzieciaki z nim. Sama lubię kozie sery, ale delikatne, ciężko na taki trafić. Najlepszy jest chyba Chavroux, z tych, które jadłam do tej pory.

16

Odp: Dieta dla małego alergika

Potwierdzam, kozie mleko i sery nie uczulają tak często jak krowie. Niektóre mają specyficzny smak, ale akurat chavroux jest bardzo delikatny, nawet niechętnym dzieciom da się go łatwo przemycić w potrawach, chociaz u nas to nie było konieczne, bo dzieci go naprawdę polubiły smile

17

Odp: Dieta dla małego alergika

Pamiętajcie, żeby patrzeć zawsze na skład żywności, którą kupujecie. To bardzo ważne mając w domu małego alergika!
Zamiast zwykłego mleka polecam wszelkie roślinne - migdałowe czy sojowe, są bardzo smaczne, chociaż mają troszeczkę za dużo cukru (te gotowe).
Jak chcecie fajne przepisy, np. na budyń jaglany na mleku migdałowym, to dawajcie znać wink
Co do serów, to tak jak koleżanki polecają - sery kozie są dobrą alternatywą dla alergików. Tylko wybierajcie te naturalne!

18

Odp: Dieta dla małego alergika

Tak jak tu wszyscy już pisali trzeba wykluczyć wszelkie produkty mleczne. Musisz też pamiętać, że na przykład kasza manna dla niemowląt też może zawierać choćby mleko w proszku, a tam już jest laktoza. Jednym słowem najważniejsza rzecz, to czytać skład i wybierać produkty, w których nie ma nic z laktozą.

19

Odp: Dieta dla małego alergika

Przede wszystkim produkty nie mogą być nafaszerowane chemią, więc gotowe dania czy przetworzone mocno produkty zupełnie odpadają...

20

Odp: Dieta dla małego alergika

No i gluten też robi spustoszenie w organizmie, warto zrobić test na celiakię

21

Odp: Dieta dla małego alergika

Generalnie trzeba ograniczać alergeny, ale tak zupełnie nie da się ich wyeliminować z diety...

22

Odp: Dieta dla małego alergika

Jakiś lekarz poleca DMSO żeby odkryć organizm z metali ciężkich,  co ma ponoć związek z alergiami...

23

Odp: Dieta dla małego alergika

Polecam spiruline na oczyszczanie