1

Temat: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

W jaki sposób używać rozświetlaczy w makijażu?

2

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Hm, a nie używałaś nigdy, że pytasz? Zobacz sobie najpierw jak takie rozświetlacze wyglądają: - to przykład z marki makeup revolution (brytyjskie, bardzo dobre), - nanosisz po prostu na podkład tak, żeby nieco dodać cerze blasku.
W sumie żadna filozofia...

3

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ja mam fluid rozświetlający - nakładam go jak każdy inny podkład, oraz puder - tak samo. Nie ma w tym zbyt wielkiej filozofii.

4

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ważne tylko, żeby nie nałożyć go na niedoskonałości, bo niechcący je podkreślimy.

5

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Trzeba wiedzieć, w których miejscach twarzy go nakładać, żebyśmy nie wyglądały jak słońce:) Najczęściej to pod kośćmi policzkowymi, na grzbiecie nosa, ale dużo zależy od kształtu twarzy

6

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ja rozświetlacz nakładam na grzbiet nosa, na kości policzkowe, na szczyt brody, tuż pod i tuż nad brwi. Skóra jest wtedy dobrze rozświetlona i wygląda na zdrowszą i młodszą smile

7

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

[quote=Kalinka01]Trzeba wiedzieć, w których miejscach twarzy go nakładać, żebyśmy nie wyglądały jak słońce:) Najczęściej to pod kośćmi policzkowymi, na grzbiecie nosa, ale dużo zależy od kształtu twarzy[/quote]

Na YT można znaleźć tutoriale, które pokazują to o czym piszesz. Sama się nimi posiłkowałam.

8

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ja przetestowałam już większość podkładów chyba smile Teram mam taki z Loreala Infallible 24h, powiem wam że dość dobry - pisze na nim, że ma konsystencję średnią ale ja bym określiła że nawet bardziej lekką w porównaniu z innymi markami. Łatwo się rozprowadza nawet dłonią jak nie mam pod ręką gąbeczki smile No i nie pachnie jakoś chemicznie, czy za bardzo sztucznie - raczej jak dobrej jakości krem.

9

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Rzeczywiście te filmiki na youtube to czasem ratują życie smile Ja mam już wypracowaną na sobie grupę kosmetyków i w sumie rzadko zmieniam. Czasami jak przyjaciółka przychodzi na malowanie to patrzę co tam ma w kuferku i "podkradam" marki. Ostatnio na nowo odkryłam białą kredkę :-P Używałam takiej kremowej (może nawet trochę wpadającą w biel, ale taką ciepłą biel)... Ale jak mi pokazała jakie cuda można tą białą kredką robić - ech. Nawet na youtube chyba tego nie ma :-P Może kiedyś wrzucę tu jakiś rysunek poglądowy. A jeśli chodzi o te rozświetlacze, to ja wcześniej nie zaznaczyłam, że używam częściej takiego o konsystencji podkładu niż tego stałego. Ale to też zależy od makijażu, bo do wieczorowych to ten stały z drobinkami, a do codziennego, lekkiego makijażu to najczęściej ten w płynie smile

10

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Też posiadam białą kredkę. Używam jej do malowania dolnej linii rzęs oraz do rozświetlenia kącika.

11

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Można używać po prostu na kości policzkowe/grzbiet nosa/środek czoła/środek brody, zmieszać z podkładem, nakładać na całą twarz pod podkład... Sposobów jest wiele smile

12

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

[quote=Angie96]Można używać po prostu na kości policzkowe/grzbiet nosa/środek czoła/środek brody, zmieszać z podkładem, nakładać na całą twarz pod podkład... Sposobów jest wiele smile[/quote]

A taki rozświetlacz pod podkładem, albo z nim zmieszany nie będzie dziwnie wyglądał?? Ja to bym się bała, że będę się za bardzo świecić.. hmm mam tłustą skórę i chyba rozświetlacze nie są dla mnie. A wy na tłustą cerę używacie rozświetlaczy? jak dużo? na jakie miejsca na twarzy?

13

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

A ja nakładam ich tylko na szczyty kości policzkowych i na koniuszek brody wink Mam pociągłą, szczupłą twarz

14

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ja z reguły nakładam właśnie na kości policzkowe, na czubek nosa i czasem trochę na środek brody. Wolę takie które dają naturalny efekt blasku, nie zostawiają świecących drobinek. Teraz używam takiego z golden rose, highlighter stick w sztyfcie i jestem z niego zadowolona smile

15

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ja czasami też prócz szczytów kości policzkowych, na łuk kupidyna (miejsce nad górną wargą) trochę poniżej powiek....

16

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Wszystko zależy od tego jaki rozświetlacz masz na myśli. Czy taki w kamieniu, czy może korektor w jasnym odcieniu, który również stosowany jest jako rozświetlacz?

17

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Umiarkowanie, żeby nie świecić się za bardzo...

18

Odp: W jaki sposób używać rozświetlaczy?

Ja lubie używać na kosci policzkowe i brodę.