1

Temat: Obrusy haftowane

Czy lubicie obrusy haftowane? Ja bardzo lubię ten konkretny dodatek, w związku z czym często goszczą na moim stole w jadalni. Jakiś czas temu stwierdziłam, że przez niszczycielską działalność mojego dziecka, będę musiała zainwestować w zakup jakichś nowych produktów tego typu i nawet udało mi się znaleźć fajnie zaopatrzony sklep w sieci. Są tam dostępne obrusy zarówno z delikatnymi zdobieniami, jak i takie w żywych kolorach. Ponadto z tego co przeczytałam na ich temat wynika, że na pewno po kilku praniach nie stracą swoich kolorów.

2

Odp: Obrusy haftowane

Na specjalne okazje lubię, ale na co dzień wolę takie zwyklejsze... Mniej szkoda, jeśli się zniszczą...

3

Odp: Obrusy haftowane

Bardzo chciałabym mieć obrusy haftowane w ludowe wzory. Moi rodzice kupili kiedyś cudowne, chyba gdzieś na Węgrzech. Ja chciałabym takie polskie, ukraińskie, z haftem jednokolorowym, różnokolorowym, z białego lnu lub bawełny.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-07-25 00:13:24)

4

Odp: Obrusy haftowane

W Cepelii bywają jeszcze łowickie, jeśli gustujesz...

5

Odp: Obrusy haftowane

Łowicki haft... PRZEPIĘKNY!

Przecież to jest arcydzieło!

[img]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/83/ab/3d/83ab3ded851233e6e9e9c7b3a296e329.jpg[/img]

6

Odp: Obrusy haftowane

Chińskie też są fajne

7

Odp: Obrusy haftowane

Szydełkowe też zaczęły mi się podobać. Przestałam myśleć o nich jak o babcinych i niemodnych, a zaczęłam dostrzegać niezwykłe piękno, misterną robotę i urok przeszłości.

8

Odp: Obrusy haftowane

Ostatnio odkryłam w domowych zakamarkach piękny obrus haftowany motywem kaszubskim:) Ma pewnie z 30-40 lat, bo mama nie pamięta nawet, skąd się wziął... Cudo!

9

Odp: Obrusy haftowane

To są rzeczy na specjalne okazje. Na co dzień jednak wolę nowoczesne obrusy czy bieżniki.

10

Odp: Obrusy haftowane

Mam taki obrus i serwetki na stole.