1

Temat: Orzeczenie o niepełnosprawności

Moja sąsiadka po 3 zawałach i po 80-tce wreszcie zebrała się do starania się o taki dokument, bo dzięki niemu będzie miała zwracaną część wydatków za recepty. Ale  ze względu na ilość wniosków dopiero za 1,5 miesiąca zostanie wezwana żeby udowodnić, że na niego zasługuje... Czy znacie kogoś, kto już korzysta z takich uprawnień? Jak to działa? Czy dużą kwotę z rachunków za leki zwracają?

2

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Moja babcia ma takie orzeczenie już 5 lat, a miała 1 zawał i rok temu udar. 

Jeśli ktoś wykupuje od razu większą ilość leków, to mu się to opłaca, bo zwracane kwoty są większe... Ale przy małych kwotach to są grosze, chociaż w skali roku też się uzbiera...

3

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

To dobra opcja dla osób, które dużo wydają na leki...  Dlatego każdy chce mieć takie orzeczenie i tak długo się czeka na nie...

4

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Podczas wakacji dużo ludzi ulega wypadkom i niestety podczas skoków do wody często powstaje uraz kręgosłupa, który prowadzi do niepełnosprawności. Dużą pomoc można uzyskać dzięki fundacji  smile

5

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Ile procent zwracają?

6

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Sama jestem ciekawa, mam orzeczony II stopień a jeszcze nigdy z czegoś takiego nie korzystałam?

7

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Ale rachunki muszą być powyżej 100 zł Można wejść na stronę zus i pobrać informator 2015 to jest plik PDF tam przeczytaj o uprawnieniach

8

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

marta80 -możesz tak samo odliczać sobie koszty na rehabilitacje i dojazdy tam.Oraz przy II orzeczeniu masz plomby światłoutwardzalne za darmo ,tylko nie wszędzie chcą to zaakceptować .Ja jeżdżę do miasta ,do Instytutu Stomatologi .

9

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Jeśli chodzi o rehabilitację to faktycznie warto o tym pomyśleć. Zwłaszcza po udarze. Tutaj [url]https://constancecare.pl/g-eo-system/[/url] jest ośrodek, który specjalizuje się w rehabilitacji osób po udarach.

10

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Ehh nie wiedziałam, że takie rzeczy można robić dzięki 2 grupie, już zaczynam czytac smile

11

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Też nie wiedziałam, a sama mam II grupę. Chyba będę musiała bardziej się wgłębić w temat. A zawsze uważałam, że ta moja grupa to pic na wodę i nic mi nie daje.

12

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Hera- czytałam czytałam i faktycznie szału nie ma tą drugą grupą, moja mama ma i sobie pomyślałam kurcze może zawsze by tam coś się udało zaoszczędzić, ale albo ślepa jestem,albo to nie z II, a pierwszą.

13

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Coraz trudniej uzyskać takie orzeczenie, bo państwo nie chce utrzymywać tylu rencistów.l

14

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Prawda jest taka, że większość niepełnosprawnych mogłaby pracować w jakimś tam zakresie - a rolą państwa nie powinno być rozdawanie rent tylko organizowanie dla nich miejsc pracy...

15

Odp: Orzeczenie o niepełnosprawności

Wyuczona bezradność i brak inicjatywy cechuje takie osoby w większości, jak dostają coś to już jest opór żeby sięgnąć po więcej przy swoim wysiłku.