1

Temat: Mieszkanie w bloku czy domek?

Co wolicie? Ja obecnie mieszkam w bloku, ale marzy mi się domek za miastem, nieduży, z dala od szosy i spalin, najlepiej niedaleko lasu i jakiejś wody, ale nie tak zupełnie odcięty od świata...

2

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

A ja lubię wygody, w bloku nie muszę sama dbać o ogrzewanie czy wiele napraw i konserwacji budynku... Dom to też obowiązki, odśnieżanie zima, koszenie trawnika latem, do tego trzeba silnej męskiej ręki...

3

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Wszystko zależy od upodobań blok jest na pewno wygodniejszy jeśli ktoś pracuje sporo i żyje szybko, dla domatorów dom to fajna alternatywa. Ostatnio we Wrocławiu z bratem przeglądałem oferty dewelopera - mają ciekawe opcje domków szeregowych taka jakby alternatywa między blokiem a domem też jakieś wyjście, pamiętajcie, że w dużych miastach dom w centrum raczej to rzadkość, a więc dłuższa droga do pracy, większe koszty dojazdów etc.
Trzeba wszystko sklalkulować bo decyzja na pewno do prostych nie należy.

4

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

ja tez mieszkam w bloku i jestem za tym zeby mieszkac sobie w malutkim domku z kominkiem ktory by mnie ogrzewal z kubkiem herbaty czy kakao w rece z dobra ksiazka ah rozmarzyc sie można ,a rano wyjsc na zewnatrz z kawa w rece i posiedziec na tarasie i ogladac piekny wschod slonca marzenie

5

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Mhmm... weź, bo teraz to i ja się rozmarzyłam. Idelnie mieć taki przytulny domek smile Taki z klimatem, z duszą. Taki, w którym można czuć się swobodnie i wygodnie. Taki, w którym kubek gorącej herbaty to nie zwykłe napojenie się, ale wyjatkowe kilka...naście minut, rytuał.

6

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Przez wiele lat mieszkałam w bloku, ale zamieniłam to na mały dom na przedmieściach. Mam cisze, spokój i spory ogród, w którym uprawiam ekologiczne warzywa i owoce. Niestety ma to też swoje minusy, bo muszę bardzo daleko dojeżdżać do pracy i wydawać dużo na benzynę, bo komunikacja miejska jest tragiczna i jeździ jeden autobus na 2h. Chcę teraz zrobić mały remont tego swojego domku. Planuje zacząć od salonu i chciałabym go skończyć jeszcze przed świętami. Chcę wymienić panele na nowe, bo obecne są już dość zniszczone. Chciałabym także zmienić kolor 3 ścian, a na jednej z nich położyć te panele . Co sądzicie o moim pomyśle?

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-12-21 15:04:49)

7

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Oczywiście, że domek! Możesz go sobie urządzić jak chcesz, a ja lubię mieć w domu piętra, jakkolwiek dziwnie to nie zabrzmi wink W bloku takiej możliwości nie ma, właściwie... Ja mam schody i antresolę - sorry, ale takich rzeczy to blok Ci nie da big_smile

8

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Najbardziej podobają mi się mieszkania w kamienicy albo właśnie taki mały domek na obrzeżach miasta smile A jak szukasz fajnego nowoczesnego mieszkania w Warszawie, to polecam Ci zajrzeć na ofertę agencji- zajmuja się zarówno rynkiem pierwotnym jak i wtórnym smile

9

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Ja w bloku teraz mieszkam i wiem, że to jest wygodne i wiąże się z mniejszymi kosztami. Ale gdybym tylko mogła, to na pewno wygodny i przytulny domek bym wybrała. To jednak więcej komfortu, swobody i prywatności. Myślę, że idealny domek można znaleźć współpracując z dobrym biurem nieruchomości. To nieoceniona pomoc, jak się nie wiem od czego zacząć.

Ostatnio edytowany przez weronikawroblewska (2016-04-24 21:08:19)

10

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Zdecydowanie domek smile

11

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Póki co szukamy mieszkania w mieście, nie stać nas na wybudowanie domu za miastem. Sporo ofert znaleźliśmy już n. Szukamy mieszkania z rynku wtórnego...

12

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Jest lato... i na całym osiedlu pełno rozwrzeszczanych dzieciaków taplających się w basenach. Poza tym mam głośnych sąsiadów lubiących grillować i nie dość, że są głośni z natury, to po piwie wrzeszczą do siebie, a nie mówią. Oni, ich rodzina i znajomi zaproszeni na grilla. Poza tym wiesza człowiek pranie i zza płotu lecą od innego sąsiada kłęby tłustego dymu z kiełbas.
Pamiętajcie, że mieszkanie w domku, to nie zawsze spokój, cisza, komfort i prywatność. Zależy jeszcze w jakim domku, na jakim osiedlu i na jak dużym kawałku ziemi.

13

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Ja wybrałam mieszkanie. Zdecydowałam się na dewelopera właśnie dlatego, że miał też w ofercie kameralne budynki  w ładnej zielonej okolicy. Nie było to typowe blokowisko. Zresztą mieszkając na parterze mam własny ogródek, także to jest moja namiastka domu. Tutaj można sobie sprawdzić ich inwestycje . Naprawdę dobry deweloper.

14

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Tyle ludzi marzy domku, a ciekawa jestem, czy wiedzą, jaka to ciężka praca tongue Samo koszenie trawy to jest koszmar, przynajmniej dla mnie. Faktem jest, że mam kiepską kosiarkę, którą chcę teraz wymienić na Hecht, bo firma ta ma doskonałe produkty. Oby z taką kosiarką było łatwiej...

15

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Wolę domek. Mieszkanie w bloku jest dla mnie męczące. Ładna pogoda i nawet nie ma gdzie wyjść- bo gdzie- na zakupy? ;/ I jeszcze do tego jeden sąsiad słucha głośno muzyki, drugi ciągle kaszle, sąsiadka z dołu drze się na dzieciory...

16

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Wybierz apartament !
Pewnie każda z nas o tym marzy, ja okropnie ! Tylko teraz z mężem to trzeba przedyktować big_smile

17

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Ja jestem jak najbardziej za mieszkaniem w domku. Mały ale własny. Dom z prefabrykantów jest szybki i ciepły może warto o takim pomarzyć. Czytałam dużo o nim . Moim zdaniem godny uwagi taki domek.

18

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Ja mam mieszkanie, ale marzy mi się własny dom smile

19

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Domek zdecydowanie. Piękny ogródek pełen kwiatów no a przede wszystkim swoich warzyw ekologicznych. Lubie zdrowo zjeść.

20

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Moim największym marzeniem jest nowoczesny, parterowy domek pod lasem. Biały z grafitowym dachem, dwustanowiskowym garażem, dużym tarasem i ogrodem. Ogród pięknie oświetlony z dywanowa trawą. W domu kominek lub biokominek. Wszystko w środku sterowane inteligentnym systemem. Moje największe marzenie... Ale mam nadzieję, ze niebawem się spełni. Właśnie szukamy działki pod budowę domu.

21

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

To zależy jak spędzamy wolny czas, to znaczy jak lubimy, kino czy podlewanie kwiatków smile

22

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Ja zdecydowanie wolę domek. Nie wyobrażam sobie nie mieć ogrodu, w którym stoją parasole ogrodowe <3

23

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

Ja właśnie za dwa tygodnie przeprowadzam się z bloku do własnego domku. Już nie mogę się doczekać, choć nie zdawałam sobie sprawy z tego ile pracy jest przy przeprowadzce i ile trzeba się nakombinować żeby znaleźć odpowiednią firmę przeprowadzkową.  bo oni zajmą sie także pakowaniem naszych mebli, ja na to nie mam ani siły ani czasu, zresztą tak samo mój mąż.

24

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

A mi koleżanka poleciła portal na którym można sobie porównać ceny mieszkań z rynku wtórnego i pierwotnego.

25

Odp: Mieszkanie w bloku czy domek?

W domu! To o wiele lepsza wersja niż mieszkanie w bloku wink Jak was nie stać to koniecznie szybka pożyczka online i budujcie się! Warto nazbierać pieniądze, warto pomyśleć o swoich dzieciach- które w domu na ogródku będą się spokojnie bawić. Tylko musicie pomyślec nad działką oraz na rozmiarami domu smile