1

Temat: Alergia?

Mam pewnien problem. Od około miesiąca pojawiają mi się systematycznie jakieś plamki swędzące na ciele. Wygląda to trochę jak ukąszenie jednak jest to przecież środek zimy. Następnego dnia to miejsce staje się jakby opuchnięte czerwone i jasne w środku jakby była skóra ściśnięta. Za pierwszym razem pojawiło mi się to na łydce. Doszło w końcu do rozmarów małej pięści. Po tygodniu znikło. Zostały tylko maluktkie strupki od drapania. Po kolejnym tygodniu wyskoczyło mi na ramieniu 4 podobne bąble. Były one znacznie mniejsze niż poprzedni jednak swędziało jak poprzednio i także utrzymywało się ponad tydzień. Dziś rano zobaczyłam że wyskoczyło mi na udzie jednej nogi i na kolanie drugiej. Jest podobnych rozmarów do pierwszego "bąbla" czyli dość spore. Swędzi niesamowicie... Wiecie co to może być? Dodam jeszcze że nie zmieniłam proszku i używam tych samych kosmetyków co poprzednio..

2

Odp: Alergia?

A czy tylko Ty spośród mieszkańców masz takie objawy? Ja bym obstawiała, że jakieś insekty Cię gryzą. Może masz jakieś zwierzę w domu i od niego coś załapałaś? Mogłaś też gdzieś na mieście złapać jakieś insekty od kogoś, kto stał w pobliżu Ciebie. Może to być też coś, co masz w domu. Często występującym insektem są pluskwy.  Stają się aktywne nocą, dlatego ciężko je dostrzec i zorientować się, że to one nas gryzą. Innymi insektami mogą być meszki. Są bardzo podobne do muszek owocówek. Jeśli masz okazje to udaj się do dermatologa zaraz po ugryzieniu. Może on po zobaczeniu ukąszenia będzie wiedział, co Cię atakuje.

3

Odp: Alergia?

Pierwsze co pomyślałam, to właśnie to, o czym pisze Marysia. Kiedyś mój kot przyniósł pchły i one pogryzły mi nogi przy kostkach, a objawy miałam bardzo podobne do Twoich, tylko że u mnie bardzo długo się to goiło. Nie macie zwierzaka?

Co do chemii domowej i kosmetyków, to Ty mogłaś ich nie zmienić, ale mogły być nieprawidłowo przechowywane jeszcze przed zakupieniem, co wpłynęło na ich właściwości. Poza tym nikt nie czyta za każdym razem składu produktów używanych regularnie, a przecież mógł się zmienić. A może w partii znalazła się substancja, która nie powinna ze względu na datę ważności czy coś, a mimo to dorzucili ją jednak? Wszystkiego można się spodziewać.

Co jeszcze bym brała pod uwagę jeśli chodzi o problemy skórne? Skład chemiczny wody w wodociągach. Jest stale monitorowany, ale pojawiają się w wodzie różne paskudne rzeczy i nie odcina się wówczas mieszkańców od bieżącej wody, chyba że sytuacja byłaby naprawdę niebezpieczna, ale z kolei do takich się nie dopuszcza. Dodaje się za to subtancje mające ją niejako uzdatnić. Może się pojawić reakcja ze strony organizmu. Tyle że to trwa góra kilka dni.

Twoje objawy jednak najbardziej przypominają ugryzienia owadów. Serio sprawdź zwierzaki, jeśli masz, kup im obroże przeciw pchłom i innym insektom, a jeśli nie masz zwierząt, to może ktoś z domowników miał z nimi kontakt.

4

Odp: Alergia?

Może to być jakaś alergia, albo AZS. Może też masz jakieś bakteryjnie nadkażenia skórne? Ciężko na odległość stwierdzić, lepiej idź do lekarza. Do tego czasu może stosuj jakieś kosmetyki antyalergiczne złagodzić ten świąd. Staraj się nie drapać bo będzie jescze gorzej

5

Odp: Alergia?

Lepiej bez lekarza nic nie stosować na własną rękę.

6

Odp: Alergia?

Ja mam alergię na jajka i orzeszki, po prostu ich unikam i obywam się bez leków.

7

Odp: Alergia?

Zdecydowanie najlepiej udać się do lekarza i zrobić kompleksowe badania w kierunku alergii, żeby się przekonać czy rzeczywiście z alergią ma się do czynienia. Nie ma co gdybać, trzeba się przebadać.

8

Odp: Alergia?

dziewczyny alergii jest bardzo dużo rodzajów, może być alergia żywieniowa, alergia na zwierzęta itp najlepiej najpierw dowiedzieć sie szczegółów na temat alergii genezy powstania itp. W sieci znalazłam ciekawy artykuł na temat alergii jakbyście chcieli poczytać to podaje [url]http://portal-medyczny.pl/kilka-faktow-o-alergii/[/url] miłej lektury.

9

Odp: Alergia?

Dokładnie- nie ma co samemu się leczyć, a najlepiej skonsultować problemy ze specjalistą.

10

Odp: Alergia?

Co jakiś czas łzawią mi oczy, to także pojawia się zimą, więc czy to alergia czy jakiś problem z oczami...?

11

Odp: Alergia?

Warto też dodać, że skóra alergiczna może nagle stać się kapryśna i bach.. te kosmetyki, proszki do prania, które dotąd nie uczulały mogą zacząć podrażniać.

12

Odp: Alergia?

niestety, ale im droższy krem czy proszek tym więcej ,ma substancji i większe jest ryzyko, że któraś zadziała uczulająco. Szare mydło nam wtedy pozostanie...

13

Odp: Alergia?

U nas tak było, miałam swój ulubiony proszek do prania, który nie powodował żadnych skutków ubocznych, aż tu nagle zaczął uczulać mojego synka hmm

14

Odp: Alergia?

Czasem tak jest właśnie, że znienacka przyatakuje. Podobnie było z moją alergią na nikiel. Nic mi się nie działo w kontakcie ze sztuczną biżuterią i innymi metalowymi elementami, aż tu nagle pewnego dnia od klamry paska dostałam wysypki i teraz uczula mnie nawet bransoleta zegarka.

Podobnie majonez. Jadłam bez oporów, bo lubię, a teraz jak zjem za dużo, swędzi mnie skóra.

15

Odp: Alergia?

Uczulenie na jedzenie chyba nie zaczyna się od nadmiernej zjedzonej ilości. Wystarczy zjeść nawet tylko trochę...

16

Odp: Alergia?

Też mi się zawsze wydawało, że odrobinka wystarczy, ale jak się okazuje, nie w każdym przypadku. Albo... albo mylę nietolerancję z alergią.

U mnie było z majonezem tak, że wcześniej zero objawów, a potem większa ilość zaczęła prowokować reakcję. Podobnie jest z jajkami. Jeśli zjem powiedzmy dwa na tydzień, to jest ok, ale jak sobie pofolguję, dostaję wysypki. Nietolerancja czy alergia?
Czterech lekarzy widziało moją wysypkę i każdy zdiagnozował na jej podstawie zapalenie alergiczne skóry, ale testów nie robiłam, a przecież wysypka może chyba oznaczać i jedno i drugie.

Podobno jestem uczulona na pyralginę. Nic mi się nie dzieje po tabletkach, a w szpitalu po zastrzyku dostałam czerwonych kropek na ciele i pielęgniarka powiedziała, że to uczulenie na pyralginę.

Znajoma opowiadała o tym, jak orzeszki ziemne niemal wysłały ją na tamten świat. Przez jakiś czas kupowała sobie do pracy codziennie małą paczkę i też nic jej się wcześniej nie działo, dopiero po kilku dniach organizm zareagował gwałtownie. Zaczęła się dusić, trafiła na pogotowie. Stwierdzono reakcję alergiczną. Też była zaskoczona, że nie było objawów przy sporadycznym spożyciu niewielkich ilości przez całe życie.

17

Odp: Alergia?

Mój tata miał z pomarańczami taką sytuację, że całe życie je jadł, aż tu nagle pewnej zimy dostał na nie uczulenia i od tamtej pory zje może 1/4 pomarańczy bo jak więcej- to niestety wysypka się pojawia.

18

Odp: Alergia?

Z każdymi zmianami skórnymi ja biegam do dermatologa. Nie lubię się radzić doktora google smile

19

Odp: Alergia?

Ja mam chyba na coś od niedawna uczulenie, bo byliśmy na wsi i coś kosili, cyba trawę czy coś i mnie potem kichanie wzięło, wysypki jakiejś dostałam, nigdy tak wcześniej nie miałam i byłam mocno zdziwiona.

20

Odp: Alergia?

Wiecie co, bardzo bym nie chciała, żeby kiedykolwiek pojawiła się u mnie reakcja alergiczna na coś, co uwielbiam, jak w przypadku taty Wioli sad np. truskawki, pomidory, pomarańcze, orzeszki.
Kiedyś ktoś opowiadał mi o swojej alergii na... kawę! Normalnie kobietę zaczynają swędzieć uszy po napiciu się kawy.

21

Odp: Alergia?

Ostatnio jak kupowałem miód na [url]www.zdrowiesmakuje.pl[/url]  zostałem poinformowany, że miód też działa antyalergicznie. Pszczelarz mówił, by zwracać uwagę na czas pokazywania się alergii i uzyskania informacji jakie rośliny wtedy pyłkują. Następnie spożywanie miodu z tego okresu np. jak teraz lipowego wspomaga kuracje. Ważne aby pasieka była niedaleko miejsca zamieszkania a alergia przechodzi po około dwóch sezonach. Niestety ta kuracja nie dotyczy jak mamy uczulenie na trawę sad

22

Odp: Alergia?

Chyba bym się załamała jakbym miała uczulenie na kawę smile kupiłam sobie doraźnie w aptece hitaxę fast i przeszło po tym, chciałam się zapisać do alergologa ale to prawie z cudem graniczy, prywanie znalazłam dopiero na wrzesień hmm

23

Odp: Alergia?

A ja wyleczyłam wysypkę na brzuchu, tyłku i plecach, to poszła sobie na całe uda sad Będę ją ścigać przez całe lato? sad

24

Odp: Alergia?

To raczej nie alergia tylko coś zaraźliwego, co się przeniosło na inne części ciała, jakaś pokrzywka...?

25

Odp: Alergia?

Heh o kawie to nie słyszałam hmm ale dobrze że mnie to nie dotyczy