1

Temat: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Okazuje się, że tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.. Jasne, nie każda z nas ma figurę supermodelki, bujne włosy, symetryczną twarz, ale to są narzucone kanony, które wg mnie powinno się wystrzelić w kosmos!!!  Wszystkie jesteśmy piękne - rude, blondynki, niskie, wysokie!

2

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Czasem czuję się atrakcyjna, a czasem nie...

3

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

A ja prawie zawsze:)

4

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Nie rozumiem czemu Polski są takie zakompleksione.

5

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Rzeczywiście bardzo fajna akcja. Uświadamia, że za mało doceniamy swoją urodę. Każda z nas powinna chyba o tym wiedzieć. Czas najwyższy chyba zmienić sposób myślenia i przestać gonić za ideałami, które nie są nam do niczego potrzebne.

6

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Polki są zakompleksione @rizzoli, bo oczekuje się od nas perfekcji. Mamy być perfekcyjnymi gospodyniami, żonami, matkami, pracownicami i do tego pięknie wyglądać. Presja mediów, wybiegów, otoczenia... W tym wszystkim jednak warto zatrzymać się i przypomnieć sobie, że piękno zaczyna się w środku... i pokochać siebie najpierw "od środka", aby móc być piękną na zewnątrz.

7

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

perfekcyjne to są lalki my jestesmy prawdziwe - super kampania naprawdę daje do myślenia smile

8

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Bo mężczyźni za rzadko nas komplementują:)

9

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

otóż to wink chociaż ja nie mogę narzekać... nie ukrywam, że właśnie przez mojego męża trochę wzrosła mi samoocena wink bo tak latał za mną, prawił komplementy i się nie poddawał wink Ale wcześniej to różnie bywało, raczej się piękna nie czułam, a laski z telewizji czy kolorowych magazynów, zdecydowanie tego nie ułatwiały wink Z tego tez powodu podoba mi się ta kampania, bo pokazali tam naprawdę fajne, ładne babki, ale normalne, prawdziwe smile

10

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

[quote=a_grestowa] warto zatrzymać się i przypomnieć sobie, że piękno zaczyna się w środku... i pokochać siebie najpierw "od środka", aby móc być piękną na zewnątrz.[/quote]
Piękne słowa. I bardzo prawdziwe.

Myślę, ze Polki dopiero uczą się podkreślać swoją urodę i prawidłowo o nią dbać. Oczywiście są takie, które robią to perfekcyjnie, ale gdyby tak spojrzeć na nas jako na ogól, zwłaszcza te starsze pokolenia, to jest dużo kobiet, które nie do końca potrafią dbać o siebie i nie zawsze wiedzą jak się ubrać, uczesać, pomalować. Niezwykle rzadko zdarza mi się spotkać w moim mieście doskonale zadbaną i świetnie ubraną starszą panią.
Szeroki wybór kosmetyków pielęgnacyjnych mamy w Polsce od niedawna tak naprawdę.

Za czasów młodości mojej mamy był krem Nivea i pralka Frania, w której niszczyło się skórę dłoni. Kto by pomyślał, żeby myć podłogę w gumowych rękawiczkach?!
Panie chodziły do fryzjerów i lubiły być modnie ubrane, ale ciuchy też nie były tak dostępne jak dzisiaj, że wpada się do centrum i można wyjść z dziesięcioma sztukami, bo wyprzedaż w dwunastu butikach tongue
Śnieżnobiałe zęby? Może tam sodą ktoś wybielał, ale na pewno nie było tak szerokiego wachlarza usług dentystycznych jak dziś (nawet białych plomb w Polsce nie było).

Młodsze pokolenia tego wszystkiego nie doświadczyły, a kobiety, które nie miały dostępu do takich luksusów, też nie nauczyły swoich córek, jak to się robi. Dziewczyny musiały poznawać same nowe kosmetyki w ładnych opakowaniach, które zaczęły pojawiać się na półkach.

A dzisiaj... dzisiaj mamy większą świadomość tego, co robić, czego nie robić i zdecydowanie większe możliwości, jeśli chodzi o dbanie o urodę i wygląd, choć pewnie i więcej zagrożeń w postaci zanieczyszczeń i szkodliwych dodatków do żywności.

11

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Racja, nieraz kobiety po 40-tce lepiej wyglądają niż jak miały po 20 lat...

12

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Zmienia się na lepsze, z tego co widzę. Jeszcze kiedy byłam w szkole podstawowej i potem w średniej, dużo dziewczyn miało bardzo zniszczone zęby, a teraz kładzie się większy nacisk na piękny uśmiech. Aparaty ortodontyczne też są częściej spotykane.
Wtedy jakieś BRAVO girl i tego typu gazetki wtajemniczały nastolatki w świat kosmetyków, pokazywały jak używać tuszu, błyszczyków, żeli do mycia twarzy i wklepywać balsam w tyłek, a dzisiaj młode dziewczyny nie tylko wiedzą jak to robić, ale potrafią też wybrać kosmetyk spośród tysięcy, które zalały rynek. Ach... i jeszcze siłownie i tzw. bycie fit. To też popularny trend.
Może zmieniająca się sytuacja ma też jakieś minusy, ale na pewno bardziej świadomie dbamy o siebie dzisiaj.
Byle nie popadać w skrajności... gdzieś to Martyna Wojciechowska opisywała, że nawet nastolatki lecą do chirurgów po implanty. Nie wiem, czy nie chodziło o Brazylię przypadkiem. Tu na razie 19-letnie dziewczęta wypełniają sobie tylko usta big_smile

13

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

wiesz teraz jest dostęp do internetu, nie musi byc gazetek, w sumie wątpie by ktoś je kupował. Ja jestem zdania że nawet jak przeczytasz artykuł o tym jak dobrze dbać o włosy, jak je modelować, farbować,  a jest takich artykułów trochę, choćby, taki prosty, łagodny, to by nie było tych udziwnień w sensie różowo-niebieskich włosów, dziewczyny wiedziałyby co jest modne, jak się ubierać, czesać, no ale to trzeba chcieć jednak, interesować się, sobą i swoim wyglądem.

14

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Teraz tak, teraz prasa przenosi się do Internetu oczywiście, ale wtedy większość nie miała nawet komputera w domu.
Jednak dostęp do informacji to coś, co bardzo wpływa na kształtowanie postaw.

15

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Jak patrzę na celebrytki, ich wpadki stylizacyjne, itp to nie mam kompleksów. Ostatnio widziałam Horodyńską na żywo w tak dziwnych butach, które były jak największa część jej szczupłego ciała. Chyba jej ukradli lustro z domu...

16

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Ale może jej się takie buty podobają:) Gdybyś ją ubrała wg swojego gustu, to pewnie czułaby się dziwnie...

17

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

To by tłumaczyło popularność medycyny estetycznej. Im brzydsza kobieta, tym chętniej robi z siebie sztuczną lalkę:)

18

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Ja nie mam wielkich kompleksów, realnie siebie oceniam.

19

Odp: Tylko 2 na 10 Polek czują się piękne.....

Zastanawia mnie na ile na nasze poczucie piękna składa się to, co same o sobie myślimy, a na ile to, co inni nam o nas mówią. I tu mam na myśli nie tylko sytuacje, kiedy ktoś nas krytykuje za wygląd, ale też komplementuje.