26

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

nie mogę się doczekać, codziennie po pracy lecę do nich w pierwszej kolejności i je oglądam  wink

27

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

[quote=pinkmause]Jak z pomiędzy liści to na pewno pęd. smile[/quote]

A mój wypuścił pęd kwiatowy..na pewno bo te korzonki powietrzne już wypuścił ich kilka...dziwię się,że o tej porze roku tak ładnie rośnie...

28

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Storczyki to ja uwielbiam.Mogłabym pokazać niektóre z nich ale nie wiem jak wstawia się zdjęcia na forum

29

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Odsyłam do ściągawki smile

[url]http://urodaizdrowie.pl/forum/viewtopic.php?id=41[/url]

30

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Ja używam patyczka do sprawdzania wilgotności w doniczce i dobra metoda to jak widać przez doniczkę korzenie zielone tzn ,że trzeba odczekać z podlewaniem,ponieważ te korzonki powinny być białawe.

31

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

u mnie na suchym pędzie coś w dwóch miejscach po kwiatach teraz się pojawiło, chyba nowe roślinki będą...

32

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

fajnie, ja chyba mam kiepskie warunki dla storczyków!

33

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

A co to znaczy? Bo storczyki mniej wymagające niż kaktusy...

34

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

mam gorąco w mieszkaniu

35

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

To wystarczy je spryskiwać i postawić na oknie, a jesienią wynieść na 2-3 tyg. na balkon. I już.
Jak to powiadają, dla chcącego...

36

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ależ ja chce!

37

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ja np mam reke do kwiatow, zasuszam wpierw potem przelewam i kwitna bosko tongue

a moj brat ma swojego kwiatka, dba o niego i kupa tongue

38

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

malenka84.. ja robię mniej więcej to samo..
raz zapomnę podlać 2-3 tygodnie.. a pózniej jak je przeleję (nie chce mi się odlać wody z podstawek) to nawet ładnie rosną (tfu tfu)...

Jeden zbuntował się wczoraj... dostałam go na imieniny (25 sierpnia) i pieknie kwitł obficie na 2 łodygach po 7 kwiatów..rano dzisiaj patrzę a wszystkie kwiatki oklapły... jutro na pewno odlecą.. i trudno powiedzieć dlaczego?:)

Kaprysne storczyki - uwielbiam je:)

39

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

mi też raz wszystkie kwiaty opadły w ciągu 2 dni! ale zastanawiam się czy to nie wina tego, że moja kotka zrzuciła go z parapetu... może coś się tam w środku uszkodziło czy coś...?

40

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Pewnie tak.
A mój storczyk wypuszcza kolejny korzonek.

41

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

a na tym moim suchym pędzie to jednak 2 nowe roślinki będą, bo takie ciupcie listki się już pojawiły. Matko! gdzie ja je będę ustawiać jak już do doniczek wsadzę... wink

42

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

To Ty je rozdzielasz?

43

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Jeszcze nie, bo czytałam, ze można je oddzielić od rośliny- matki dopiero jak będą korzenie dośc duże żeby sobie dała radę. Na razie czekam. mam juz 3 takie nowe roślinki, w tym jedna ma już około 5 korzeni, ale najdłuższy ma tak ze 3 cm długości i właściwie nie wiem czy juz czy jeszcze, ale chyba jeszcze trochę poczekam

44

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Phalenopsisy nowe?:) pieknie!
u mnie tylko dendrobium puszcza keiki.. a wolałabym Phalenopsisowe
po oderwaniu warto posmarować węglem drzewnym "ranę" chyba że masz specjalny preparat?
super:)

45

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Ja ich nigdy nie rozdzielam, niech sobie rosną razem...

46

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

ale na pędzie kwiatowym? jak wyrośnie na pędzie to trzeba wkoncu przesadzić do doniczki.. szybciej się usamodzielni i zakwitnie.. i bałagan będzie mniejszy

47

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

Mnie bez liści na pędzie wyrastają, jako pędy kwiatowe, a teraz mam 4 nowe pędy z pomiędzy liści - na różowym. Reszta śpi jeszcze... smile

48

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

dziękuję za poradę o tym węglu - nie wiedziałam

a jeszcze ma  do was pytanko - ja rano spsikuję im liście i po paru razach na liściach niestety zostaje biały osad od wody - przemywałam wodą i cytryna, bo gdzieś o tym czytałam, ale nie bardzo widać było poprawę. Czy liście storczyków można więc nabłyszczać nabłyszczaczem w sprayu? Pięknie by wyglądały, ale boję się, że je zniszczę.

49

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

niestety to nasz kamień z wody takie białe ślady robi...
ja zamiast spryskiwania nasączam wodą watkę do demakijażu i wycieram nią na mokro. Druga watką (suchą) wycieram aż do ostatniej kropelki i tak sobie z tym radzę..
a o nabłyszczaczach nic nie wiem...

50

Odp: Orchidee - phalenopsis, dendrobium, oncidium, cymbidium i inne

nie wiem czy to nie będzie reklama.. chociaż sama nie mam związku z tą stroną.. poza tym, że zaopatruję się u nich w doniczki i podłoże. Sa tam też porady co do pielęgnacji - ludzie mają bzika na punkcie storczyków